Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι πρότινος, για μεγάλες καταναλώσεις, προτεινόμενο πρόγραμμα ήταν το enter. Τώρα τελευταία προτείνεται το enter+. Άλλαξε κάτι δραματικά μεταξύ των 2 προγραμμάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, skoudinio είπε

Καλησπέρα παιδιά, ήμουν ηρων και άλλαξα εταιρία πήγα στην nrg. Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός της εταιρείας NRG και συνάμα ήρθε και ο τελικός της ηρων. Αν αφήσω τον ηρων να τον δώσω λίγο πιο αργά υπάρχει κίνδυνος να μου κόψουν το ρεύμα, ανχωθηκα γιατί πάνω στον λογαριασμό έλεγε κίνδυνος να κοπεί το ρεύμα αν δεν πληρωθεί. 

Εννοειται.. Και φυσικα εχει το  δικαιωμα ο παροχος να ζητησει την αποκοπη της παροχης απο τον Δεδδηε...

1 ώρα πριν, washcloud είπε

...ειδικά όπως έχει πλέον η κατάσταση και είναι χωρίς φράγκα όλοι, δεν αποκλείεται να δίνουν σωρηδόν εντολές διακοπής (περισσότερο για να αναγκάσουν τον κόσμο να πληρώσει, ΕΣΤΩ και μετά την διακοπή). Ένας θεός ξέρει πώς σκέφτονται στα "στρατηγεία" των παρόχων. Κατά τ' άλλα, κανονικά θα πρέπει να είναι πάνω από ένα ποσό (150 νομίζω) και να είναι ο 3ος στη σειρά ληξιπρόθεσμος. Αλλά,,,βασίζεσαι στο τί θα κάνουν στην πράξη πάροχος και ΔΕΔΔΗΕ; Προκειμένου να μη βρεθείς χωρίς ρεύμα (και μετά και να πληρώσεις όλο το ποσό θα πρέπει, αλλά ΚΑΙ τέλος επανασύνδεσης=40-45 νομίζω), ή πληρώσέ τον όχι πολύ μετά την λήξη του (στην χειρότερη), τύπου καμμιά βδομάδα, Ή ΕΣΤΩ επικοινώνησε πρώτα τηλεφωνικά και ζήτα επίσημο διακανονισμό (άρα δεν στο κόβουν), κι αν σου πούνε "μπα, δεν", στείλε μέιλ ζητώντας διακανονισμό. Σε κάθε περιπτωση να τονίσεις ότι δεν έχεις διάθεση πιστολιάσματος αλλά δεν μπορείς ν' ανταποκριθείς οικονομικά και ζητάς κατανόηση (ζήτα "ανωτέρους" αν οι απλοί υπάλληλοι σου πούνε δεν μπορούν κτλ).

Ο διακανονισμός (μπορεί να θέλει "παζάρι", πάλαιψέ το, μην δεχτείς απλά ένα πιθανό "όχι") είναι πάντως η καλύτερη κίνηση.

Δεν ισχυει αυτο με τα 150 ευρω... Δινουν εντολες αποκοπων  ακομα και με μικροτερα ποσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν ισχυει αυτο με τα 150 ευρω... Δινουν εντολες αποκοπων  ακομα και με μικροτερα ποσα..

...κάπου το είχα δει, ή μπορεί να είναι για κάτι άλλο (το έχω τσεκάρει 2-3 φορές έκτοτε, αλλά πλέον έχει φυράνει ο εγκέφαλος και δεν συγκρατάει τπτ). Πιο σίγουρος είμαι για το "3ος ληξιπρόθεσμος". Αλλά κι εκεί με επιφύλαξη. Και στην πράξη, δεν πα' να λένε οι νόμοι και 1.500 ξερωγώ - το θέμα είναι να μην καταλήξεις χωρίς ρεύμα επειδή του κάβλωσε του παρόχου να δώσει εντολή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, S90 said:

Επειδη ψαχνόμαστε γενικώς....και θα σπάσουμε την 2πλη παροχη στην Protergia για ευνοητους λόγους. Αεριό θα παει ΔΕΗ....για το ρευμα που πηγαινε κ αυτο προς ΔΕΗ με ενημερωσαν μολις για σταθερο με 0,13 στην Ηρωνα. Εχουμε επιβεβαίωση απο καποιον που το εχει επ'αυτου?

 

Ποιο σταθερό έχει ο ηρωνας με 0,13;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ποιο σταθερό έχει ο ηρωνας με 0,13;

μάλλον προσωποποιημένη προσφορά ,  είχε το home Fix πριν πάει στα 0,20 , αλλά με το κυμαινόμενο πάγιο δε λέει τίποτα

1 ώρα πριν, poor είπε

Μέχρι πρότινος, για μεγάλες καταναλώσεις, προτεινόμενο πρόγραμμα ήταν το enter. Τώρα τελευταία προτείνεται το enter+. Άλλαξε κάτι δραματικά μεταξύ των 2 προγραμμάτων;

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω εδω και 29 μερες να παραλαβω τα εγγραφα για να συνδεθω με ΔΕΗ online προγραμμα και δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη, παρολο τα ατελειωτα τηλεφωνηματα. Μηπως το κανουν επιτηδες γιατι δεν τους συμφερει πλεον το 0,18?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, igano80 είπε

Προσπαθω εδω και 29 μερες να παραλαβω τα εγγραφα για να συνδεθω με ΔΕΗ online προγραμμα και δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη, παρολο τα ατελειωτα τηλεφωνηματα. Μηπως το κανουν επιτηδες γιατι δεν τους συμφερει πλεον το 0,18?

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?

οτι να'ναι....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, igano80 είπε

Προσπαθω εδω και 29 μερες να παραλαβω τα εγγραφα για να συνδεθω με ΔΕΗ online προγραμμα και δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη, παρολο τα ατελειωτα τηλεφωνηματα. Μηπως το κανουν επιτηδες γιατι δεν τους συμφερει πλεον το 0,18?

Πηγαινεις σε ενα καταστημα να τελειωνεις πιο γρηγορα...

Μαλιστα δουλευουν μεχρι αργα το απογευμα..

Επεξ/σία από takoulou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, takoulou είπε

Πηγαινεις σε ενα καταστημα να τελειωνεις πιο γρηγορα...

Μαλιστα δουλευουν μεχρι αργα το απογευμα..

Επειδη ειναι το online προγραμμα νομιζα οτι γινεται μονο τηλεφωνικα? Σε ευχαριστω παντως για την ιδεα, θα το δοκιμασω!

Επεξ/σία από igano80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, igano80 είπε

Επειδη ειναι το online προγραμμα νομιζα οτι γινεται μονο τηλεφωνικα? Σε ευχαριστω παντως για την ιδεα, θα το δοκιμασω!

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?

δεν έχει μεγαλύτερο κείμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?

δεν έχει μεγαλύτερο κείμενο

Θα μπορουσες απλα να μου υποδειξεις σε ποιο θεμα να παω, δεν ειχα καταλαβει ποσο τεραστιο εγκλημα εκανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, igano80 είπε

Θα μπορουσες απλα να μου υποδειξεις σε ποιο θεμα να παω, δεν ειχα καταλαβει ποσο τεραστιο εγκλημα εκανα..

  

Στις 18/2/2022 στις 10:11 ΠΜ, korakios είπε

Και φυσικά κρατάμε το θέμα χωρίς να βγαίνουμε εκτός μιας και υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για :

ΔΕΗ σταθερά προγράμματα, ΥΔΕ (πιστοποιητικό εγκατάστασης), νυχτερινό τιμολόγιο, κοινωνικό τιμολόγιο ΚΟΤ, φυσικό αέριο προγράμματα , κλιματιστικά κτλ και πάντα διαβάζουμε τις τελευταίες 10 τουλάχιστον σελίδες απο το τέλος

θα μπορούσες να ρωτήσεις και την πρώτα φορά βέβαια , πάτα στο μπλε που λέει ΔΕΗ , είναι στο "μπλα-μπλα" τμήμα , το παραπάνω κείμενο είναι απο την προτεινόμενη ανάρτηση (τέρμα ψηλά)

αλλά οκ , εσυ δεν ήξερες (δεν ρώταγες βέβαια) , με άλλον που απαντά συστηματικά όπου βρει και ότι δει σπάστηκα, όχι με σένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Juan_Mortyme είπε

Καλημέρα παιδιά.  Τί γίνεται με Volterra & Volton.  Πάνε για λουκέτο?

https://itechnews.gr/2022/03/ilektriko-reyma-pane-gia-loyketo-dyo-pasignostoi-parochoi/

 

Καλημερα... Σε λιγο καιρο θα εχουν προβλημα ολοι οι παροχοι... Δυστυχως με αυτες τις τιμες που εχουν φθασει...

 

https://energypress.gr/news/fovoi-gia-apokriatika-kanonia-stin-promitheia-reymatos-kapoies-etaireies-adynatoyn-na-agorasoyn

https://www.energia.gr/article/186432/panikos-pano-apo-ta-213-eyromwh-to-f-aerio-pano-apo-ta-115-dolvarelito-brent

https://energymag.gr/news/energeia/sta-212-evro-mwh-to-fysiko-aerio-sta-ypsi-kai-i-chondriki-tou-reymatos/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Juan_Mortyme είπε

Καλημέρα παιδιά.  Τί γίνεται με Volterra & Volton.  Πάνε για λουκέτο?

https://itechnews.gr/2022/03/ilektriko-reyma-pane-gia-loyketo-dyo-pasignostoi-parochoi/

Volterra μάλλον θα την πάρει η NRG ως πιο πιθανός αγοραστής

Τη Volton (efa/ken) , άγνωστο

Υπόψιν απο Οκτώβριο είχε ενημερώσει ο ΔΕΔΔΗΕ τη ΡΑΕ και φτάσαμε Μάρτιο (μέχρι τέλη η προθεσμία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...