Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, washcloud είπε

(....αφού έκανα ΚΟΥΟΤ τη Βολτέρα  Εσύ στο ΚΟΤ κόλλησες; :ρ)

μαμουνιά ήταν , πήγες να πασάρεις αλλά δεν 😁

αφορά ΚΟΤ , όχι πρόγραμμα , τεσπα περίμενε εκκαθαριστικό δε γίνεται αλλιώς, στο 4μηνο θα φανεί αν είναι σωστές (ή όχι) οι ΥΚΩ

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

μαμουνιά ήταν , πήγες να πασάρεις αλλά δεν 😁

αφορά ΚΟΤ , όχι πρόγραμμα , τεσπα περίμενε εκκαθαριστικό δε γίνεται αλλιώς, στο 4μηνο θα φανεί αν είναι σωστές (ή όχι) οι ΥΚΩ

...ΣΚΛΗΡΕ!   Α ΤΕΓ ΚΤΕ! :-D

(Ντάνκε. Απλά έλεγα μήηηηπως είναι καμμιά αρκουδιά των Βολτερατζήδων και μου τα μασάνε - και δεν τ' αποδίδουν κι όλας. Και μετά τα νέα για το καπούτ το σταθερό τους, βρώμα η δουλειά, και λέω, θα προλάααβω, ή θα μου τα φάνε Μπραζίλια....Αλήθεια, είχες πει πως είναι υποχρεωμένοι απ' την νομοθεσία να έχουν τουλάχιστον ένα σταθερό. Τί κάνουν αυτοί; Στην ζούλα παν' να την βγάλουν; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, washcloud είπε

Αλήθεια, είχες πει πως είναι υποχρεωμένοι απ' την νομοθεσία να έχουν τουλάχιστον ένα σταθερό. Τί κάνουν αυτοί;

ότι κάνουν και οι άλλοι , παρτάρουν αφού η ΡΑΕ κοιμάται

εγώ θα βάλω πάντως πάγια να πάρω πίσω την εγγύηση για καλό και για κακό (δε θυμάμαι βέβαια αν γινόταν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το 'χες ξαναπεί αυτό με την πάγια για την εγγύηση, και είχα σκεφτεί "Λόλα, να ένα μήλο!" και έλεγα να το σημειώσω κι εγώ "στα υπ' όψιν",,,,αλλά τελικά το σημείωσα εκεί που δεν πιάνει μελάνι 😁 Καλά που το ξανάπες. Θα τους ρωτήσω κι εγώ, γιατί νομίζω είχα δώσει κα'να 45άρι και δεν είναι λίγα για να τα τζογάρω....(Ε ρε πούστη, εκεί που έλεγα βολεύτηκα σ' αυτούς...Και κυρίως είχα βολέψει τους γέρους ακόμα καλύτερα.........Άντε να δούμε πότε θα μπουκάρει η NRG σαν τον KGB, να φύγουμε και να δούμε και τί θα προλάβουμε....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2022 στις 10:11 ΠΜ, korakios είπε

 

- Σε πρόγραμμα που μπαίνει έκπτωση συνέπειας στον επόμενο λογαριασμό , όταν εκδοθεί πιστωτικός τελικός , τότε πρέπει να περιλαμβάνει την έκπτωση . Αλλιώς αν δεν είναι πιστωτικός και πληρωθεί άμεσα , ο πάροχος οφείλει να εκδώσει έκτακτο πιστωτικό . Τα λεφτά μπορούμε να τα πάρουμε είτε απο υποκατάστημα του πάροχου είτε ηλεκτρονικά δίνουμε ταυτότητα, ΙΒΑΝ , όνομα δικαιούχου για κατάθεση στην τράπεζα

Καλημέρα αγαπητέ @korakios. Η παραπάνω υποχρέωση του προμηθευτή προκύπτει από τον Κώδικα Προμήθειας ή από κάπου αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συναδελφος στη δουλεια στον Ηρων παντως ανησυχει γιατι δινει καθε μηνα 20€-30€ και φοβαται μηπως του ερθουν μαζεμένα. Λεει πως γινεται να μου ερχονται λιγοτερα καθε μηνα. Του ειπα να δει αν ειναι εκκαθαριστικος καποιος λογαριασμος αλλα βαριοταν και δεν ειδε.

Εχει συμβει σε κανεναν;

EDIT

Τωρα που τους βλεπω δεν εχουν βαλει ρητρα και ειναι με χαμηλες τιμες 0.07095 για καποιο λογο.

Δεν εχει σε κανενα λογαριασμο ρητρα μαλλον το συστημα δε το εχει χρεωσει

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, magdalhnh είπε

Η Ρήτρα μπαίνει στον εκκαθαριστικό. 

Στον εκαθαριστικο δεν ειχε το ειδα. Για καποιο λογο δεν πληρωνει ρητρα

 

image.png.204f91e293bd2b57b88c3f6f932cc47b.png

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, magdalhnh είπε

Η Ρήτρα μπαίνει στον εκκαθαριστικό. 

Στον ΗΡΩΝΑ όχι, κανονικά έμπαινε σε κάθε ΕΝΑΝΤΙ, είχα 5 παροχές εκε΄λι

12 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Στον εκαθαριστικο δεν ειχε το ειδα. Για καποιο λογο δεν πληρωνει ρητρα

 

image.png.204f91e293bd2b57b88c3f6f932cc47b.png

Μόνο αν έχει κάποια από τα σταθερά του ΗΡΩΝΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, geodimis είπε

Στον ΗΡΩΝΑ όχι, κανονικά έμπαινε σε κάθε ΕΝΑΝΤΙ, είχα 5 παροχές εκε΄λι

Μόνο αν έχει κάποια από τα σταθερά του ΗΡΩΝΑ..

Και τα εναντι του ειναι ελαχιστα χρηματα. Η τιμη ειναι χαμηλη 0.07 και βγηκε αρνητικη η χρεωση για ρευμα λογο επιδοτησης ΤΕΜ ενω ρητρα πουθενα στο τελευταιο εναντι.

 

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios

Έχω μια απορία για το excel και πως βγαίνουν τα νούμερα. Συμπεριλαμβάνει όλα τα δώρα και τις εκπτώσεις μέσα;

Πχ στο δεη enter plus που κοιτάω το τελικο βγαίνει ως: (D5+E5+F5+G5)*1,06 (50+16,5*1,06)*0,93

Το 0,93 είναι η έκπτωση συνέπειας; Γιατί ειναι πάνω στο δώρο+εκπτωση παγιου; Ίσως χάνω κάτι δε ξέρω.

Επεξ/σία από nightstalker56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, geodimis είπε

Καλημέρα αγαπητέ @korakios. Η παραπάνω υποχρέωση του προμηθευτή προκύπτει από τον Κώδικα Προμήθειας ή από κάπου αλλού;

όχι , απο τη σύμβασή σου , απλά έχεις έκπτωση συνέπειας, κάνε καταγγελία

2 ώρες πριν, nightstalker56 είπε

Συμπεριλαμβάνει όλα τα δώρα και τις εκπτώσεις μέσα;

ναι , το αναφέρω στο σχόλιο των κελιών Η1,Η2

2 ώρες πριν, nightstalker56 είπε

Το 0,93 είναι η έκπτωση συνέπειας; Γ

ναι με την πάγια εντολή και συνέπεια

2 ώρες πριν, nightstalker56 είπε

Γιατί ειναι πάνω στο δώρο+εκπτωση παγιου; 

καλό ερώτημα , κάπως το είχα σκεφτεί, θα δείξει αν πάρει κάποιος το δώρο στον πρώτο και ποστάρει το 2ο λογαριασμό που πρέπει να είναι εκκαθαριστικός και αυτός

στο άλλο θέμα αν πετύχω κάτι θα το διορθώσω , μπορεί και να είναι λάθος αλλά 7% του 50ρικου είναι μικρό ποσό έτσι κιαλλιώς

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

όχι , απο τη σύμβασή σου , απλά έχεις έκπτωση συνέπειας, κάνε καταγγελία

Καιρό είχα να ανοίξω myrae μετά τα κυνηγητά για τον παλιό τιμοκατάλογο του myhome online οπότε να η ευκαρία να ξεσκουριάσω την πλατφόρμα!

έφυγα από τον ΗΡΩΝΑ με το UP με 45% έκπτωση σε επόμενο λογαριασμό αλλά μετά τον τελικό εκκαθαριστικό τους δεν εκδόσανε ποτέ πιστωτικό με -45% για τις καταναλώσεις του τελικού!

Επεξ/σία από geodimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geodimis είπε

Καιρό είχα να ανοίξω myrae μετά τα κυνηγητά για τον παλιό τιμοκατάλογο του myhome online οπότε να η ευκαρία να ξεσκουριάσω την πλατφόρμα!

έφυγα από τον ΗΡΩΝΑ με το UP με 45% έκπτωση σε επόμενο λογαριασμό αλλά μετά τον τελικό εκκαθαριστικό τους δεν εκδόσανε ποτέ πιστωτικό με -45% για τις καταναλώσεις του τελικού!

έως και 2 χρόνια ο πάροχος οφείλει να κάνει διόρθωση αν χρειαστεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...