Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?

😁

 

...αλήτη.....ΠΟΣΟ ήθελες να το πατήσεις, ε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, marmagia είπε

Επιδότηση ανα κιλοβατώρα 

Ποσο εχει παει η κιλοβατωρα και δινει τετοια επιδοτηση; Μαλλον ειμαι τυχερος που πληρωνω με τις παλιες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Witcher1st είπε

Ποσο εχει παει η κιλοβατωρα και δινει τετοια επιδοτηση; Μαλλον ειμαι τυχερος που πληρωνω με τις παλιες τιμες.

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Μαλλον

Spoiler

...για λίγους και μύστες 🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. 

Εχω εδω και 3 χρονια το Electricity HomeNight Fixed της Elpedison το οποιο δεν ισχυει πια για νεους πελατες και δεν εχει ρητρα αναπροσαρμογης. Τιμη 0,089 ημερας, 0,066 νυχτας.Ολα καλα μεχρι τελος του 2021. 

Τωρα βλεπω στους  2 τελευταιους λογαριασμους "αναπροσαρμογη χρεωση προμηθειας" . Τι κανω εκτος απο τα καντηλια που θα κατεβασω αυριο πρωι πρωι?

ελπ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, james9tito είπε

Τι κανω εκτος απο τα καντηλια που θα κατεβασω αυριο πρωι πρωι?

το βράδυ να τα ανάψεις , τη μέρα έχεις φως

3 λεπτά πριν, james9tito είπε

Τωρα βλεπω στους  2 τελευταιους λογαριασμους "αναπροσαρμογη χρεωση προμηθειας"

για δες για ειδοποίηση οτι έληξε το πρόγραμμα και σου κάνανε ανανέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, james9tito είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Εχω εδω και 3 χρονια το Electricity HomeNight Fixed της Elpedison το οποιο δεν ισχυει πια για νεους πελατες και δεν εχει ρητρα αναπροσαρμογης. Τιμη 0,089 ημερας, 0,066 νυχτας.Ολα καλα μεχρι τελος του 2021. 

Τωρα βλεπω στους  2 τελευταιους λογαριασμους "αναπροσαρμογη χρεωση προμηθειας" . Τι κανω εκτος απο τα καντηλια που θα κατεβασω αυριο πρωι πρωι?

ελπ.png

Γιατί να κατεβάσεις καντήλια.. Τι έγινε;; Δεν το ήξερες για τις τιμές.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

το βράδυ να τα ανάψεις , τη μέρα έχεις φως

(...βαλ' το στο σακκούλι με τα κοπιπέιστ αυτό, πολύ προφητικό ακούστηκε...-_- )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, korakios είπε

το βράδυ να τα ανάψεις , τη μέρα έχεις φως

για δες για ειδοποίηση οτι έληξε το πρόγραμμα και σου κάνανε ανανέωση

Εχω μιλησει απειρες φορες στο τσατ της elpedison και μου ειπαν οτι καποια στιγμη θασ λαβω ενημερωση για υποψρεωτικη αλλαγη προγραμματος. Ως τοτε ισχυει το προγραμμα ΧΩΡΙΣ ρητρα. Εχω και screenshot τις συνομιλιες. 

Προφανως δεν επεσα σημερα στη γη , ξερω τι γινεται με τις τιμες και παρακολουθω μηνα μηνα τους λογαριασμους μηπως το περασουν πλαγιως. Τους ειπα κιολας οτι μου φαινεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο να εχω αυτες τις τιμες μοναδας και μου ειπαν το παραπανω, οτι καποια στιγμη θα ενημερωθω. 

Το προγραμμα λεγετα FIXED και στους ορους του δεν αναφερεται πουθενα ρητρα αναπροσαρμογης. Απλα πραγματα δε ζηταω ειδικη μεταχειριση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, james9tito είπε

Προφανως δεν επεσα σημερα στη γη , ξερω τι γινεται με τις τιμες και παρακολουθω μηνα μηνα τους λογαριασμους μηπως το περασουν πλαγιως.

ωραίος

3 λεπτά πριν, james9tito είπε

Εχω μιλησει απειρες φορες στο τσατ της elpedison και μου ειπαν οτι καποια στιγμη θασ λαβω ενημερωση για υποψρεωτικη αλλαγη προγραμματος. Ως τοτε ισχυει το προγραμμα ΧΩΡΙΣ ρητρα. Εχω και screenshot τις συνομιλιες. 

σούπερ

4 λεπτά πριν, james9tito είπε

Απλα πραγματα δε ζηταω ειδικη μεταχειριση. 

myrae

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

1) Εαν η ΔΕΗ ο πάροχος αλλαξει τις τιμες που εχουμε στο συμβολαιο, μπορουμε να κανουμε κατι;

μετά το 6μηνο υπογραφής , όχι

15 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

2) Εσυ ποιον παροχο εχεις;

είμαι σε πρόγραμμα της Volterra

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Joe22 είπε

Στο αρχείο excell στα επαγγελματικά, δεν υπάρχει η καταχώρηση του επαγγελματικού της ΔΕΗ (πχ Γ21).

είναι με ρήτρα

9 λεπτά πριν, Joe22 είπε

Μήπως δεν το βλέπω/βρίσκω εγώ;

ναι , διάβασε το κελί C25

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

πρόγραμμα της Volterra

...16/9 έβαλα ΚΟΤ-Β (όριο 1.400),   8/10 έκδοση έναντι 2μήνου 1.408kWh,  YKΩ 99/196/425 kWh (3 σκάλες χρέωσης), σύνολο ΥΚΩ 47€ (έκπτωση ΚΟΤ 688kWh = 31€)

(χωρίς νυχτερινό τότε)

16/12 έκδοση εκκαθαριστικού (έχει παρεμβληθεί στις 3/12 μετάβαση σε σταθερό "συνέπειας" με τιμολόγηση όλου του 4 μήνου με τιμές παλιότερου σταθερού), 126 μέρες, 2.129kWh, ΥΚΩ 35€ (χωρίς ανάλυση χρέωσης) (το ΚΟΤ ούτως ή άλλως πάει πέταξε για το 4μηνο) - στο πεδίο των "Ρυθμιζόμενων" ειδοποίηση ότι "οι χρεώσεις μου υπολογίζονται μεσοσταθμικά λόγω αλλαγής προνομιακών τιμολογίων από την ΡΑΕ' (.....?)

(18/1 μου βάζουν νυχτερινό μετρητή - ο ΔΕΔΔΗΕ στέλνει στοιχεία παλιού στην Volterra στις 8/2)

19/1 έκδοση πρώτου έναντι με το νέο πρόγραμμα (λογαριασμός μηνός από εδώ και πέρα), 36 μέρες, 701kWh,  YKΩ 15€    (χωρίς ανάλυση χρέωσης) (ΚΟΤ 420kWh=19€) 

23/2 έκδοση έναντι, 35 μέρες, 680kWh, YKΩ 15€ (χωρίς ανάλυση χρέωσης) (ΚΟΤ 385kWh = 30€) (εκκαθαριστικό μου είπαν τις προάλλες που τους πήρα, θα δω τέλος Απρίλη, όταν ρώτησα γιατί δεν έχουν ακόμη εκδόσει εκκαθαριστικό με τις μετρήσεις του παλιού μετρητή....)

- - - - - -- - - - - - - - - -

Τα παραπάνω (με τις ΥΚΩ) τα συνειδητοποίησα πριν λίγο. Με χρεώσανε ΥΚΩ υποθέτω επειδή πέρασα το όριο με τις εικονικές στους τελευταίους 2 έναντι; (Άντε τον πρώτο έναντι που γράφω, 8/10, πες χεσ' τον - αν και ήταν 2μήνου και θα 'πρεπε να είχα ξεπεράσει τις 700). Τί προβλέπεται στον εκκαθαριστικό τέλος Απρίλη; Θα ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ (στάνταρ δεν θα 'χω περάσει τις 1.400kWh με το νυχτερινό - τις μετράω μέρα παρά μέρα και το 'χω υπολογίσει από τώρα) τα ποσά που χρεώσανε...; (...ΑΝ υπάρχει Volterra μέχρι τότε βέβαια - είναι κι αυτό ένα θέμα......)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, washcloud είπε

16/9 έβαλα ΚΟΤ

  

7 ώρες πριν, korakios είπε

Και φυσικά κρατάμε το θέμα χωρίς να βγαίνουμε εκτός μιας και υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για :

ΔΕΗ σταθερά προγράμματα, ΥΔΕ (πιστοποιητικό εγκατάστασης), νυχτερινό τιμολόγιο, κοινωνικό τιμολόγιο ΚΟΤ, φυσικό αέριο προγράμματα , κλιματιστικά κτλ και πάντα διαβάζουμε τις τελευταίες 10 τουλάχιστον σελίδες απο το τέλος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...