Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, fmob007 είπε

Η αιτηση εχει γινει τηλεφωνικα.
Τις 1200 δεν νομιζω να τις περναω, πλην των χειμερινων μηνων.

Βγαινει ακρη με τις αμφισβητησεις; Τι προσδοκιες να εχω δηλαδη;

Οσο για την πρωτη κατοικια, θα παω να το κοιταξω..

Δυσκολο να βγει καποια ακρη... Αν κανεις πολυ υπομονη μετα απο 3-6 μηνες και αν..

Κοιταξε επανω το excel να δεις...Αν μπορεις φευγεις τωρα αν δεν εχουν περασει 14 μερες οπως σου ειπαν..

Τιμη στην προτεργια σου ειπαν... Ρωτησες τι θα βγαινει στην τελικη;;

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δυσκολο να βγει καποια ακρη... Αν κανεις πολυ υπομονη μετα απο 3-6 μηνες και αν..

Κοιταξε επανω το excel να δεις...Αν μπορεις φευγεις τωρα αν δεν εχουν περασει 14 μερες οπως σου ειπαν..

Τιμη στην προτεργια σου ειπαν... Ρωτησες τι θα βγαινει στην τελικη;;

Νομιζω ρωτησα για τελικη τιμη, αλλα μου τα μασησε και αρχισε να λεει κατι περιεργα.
Και επειδη ημουν θυμωμενος με τη Watt απλα συμφωνησα.

Ευτυχως δεν εχουν περασει 14 μερες, οποτε θα το ακυρωσω και θα παω για ΔΕΗ enter ή enter plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, fmob007 είπε

Τις 1200 δεν νομιζω να τις περναω, πλην των χειμερινων μηνων.

Βγαινει ακρη με τις αμφισβητησεις; Τι προσδοκιες να εχω δηλαδη;

Οσο για την πρωτη κατοικια, θα παω να το κοιταξω..

...έτσι όπως έχουν τα πράγματα, τις περνάς-δεν τις περνάς, ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ, ειδικά όπως εξελίσσονται τα πράγματα, πάνε ΤΩΡΑ στο Εντερ+ (μην ξεχνάς το "+" στο τέλος) της ΔΕΗ, ΥΠΟΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ (αφού κάνεις αίτημα υπαναχώρησης από Πρωτέργεια, ΑΝ δεν περάσανε 14 μέρες που έκανες αίτημα 

...ΩΠΑ : εννοείς ότι δεν έχεις υπογράψει ακόμη κάτι για Πρωτέργεια; Περιμένεις να σου στείλουν συμβόλαιο;

 

(..."μη ρωτάς" για την αμφισβήτηση. Κάν' την, δεν θα σου κοστίσει κάτι. Μόνο ο χρόνος και η φαιά ουσία που θα "θυσιάσεις". Το τί ΘΑ γίνει, κανείς δεν μπορεί να σου πει, ούτε το ΠΟΤΕ. Πιθανώς θα πάρει μήνες, μπορεί και χρόνο, μπορεί και παραπάνω, μπορεί και να ΄χουμε τινάξει όλοι τα πέταλα με τις μαλακίες του Ρώσου μέχρι τότε. ΚΑΝΕ την εσύ, και ασ' την να τρέχει. Να ΜΗΝ έχεις προσδοκίες. Ο,τι κάτσει, αν κάτσει, όποτε κάτσει.)

...τί να κοιτάξεις για την πρώτη κατοικία; Αν κάνεις φορολογική, κι αν έκανες το '21, δεν θυμάσαι πού δήλωσες ότι διαμένεις...; Περίμενα να μου πεις ένα "όχι" ή ένα "ναι" - όχι "θα το κοιτάξω"...Τεσπα, "κοίταξέ το", είναι σημαντικό - έχει να κάνει με το πού ΠΡΕΠΕΙ να πας....

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fmob007 είπε

Ευτυχως δεν εχουν περασει 14 μερες, οποτε θα το ακυρωσω και θα παω για ΔΕΗ enter ή enter plus.

στο άλλο θέμα

Μόλις τώρα, fmob007 είπε

Νομιζω ρωτησα για τελικη τιμη, αλλα μου τα μασησε και αρχισε να λεει κατι περιεργα.

κλασσικα

1 λεπτό πριν, fmob007 είπε

Και επειδη ημουν θυμωμενος με τη Watt απλα συμφωνησα.

πριν εννοούσα αν με το Zero είχε γίνει τηλεφωνικά . Δηλαδή αν σε πήραν τηλέφωνο απο τη W&V και σου κάνανε παρουσίαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fmob007 είπε

Νομιζω ρωτησα για τελικη τιμη, αλλα μου τα μασησε και αρχισε να λεει κατι περιεργα.
Και επειδη ημουν θυμωμενος με τη Watt απλα συμφωνησα.

Ευτυχως δεν εχουν περασει 14 μερες, οποτε θα το ακυρωσω και θα παω για ΔΕΗ enter ή enter plus.

Πας αυριο το πρωι σε ενα καταστημα της ΔΕΗ λειτουργουν μεχρι αργα το απογευμα και ζητας να σε ενταξουν σε καποιο προγραμμα που θελεις εσυ..Και τελειωνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fmob007 είπε

Νομιζω ρωτησα για τελικη τιμη, αλλα μου τα μασησε και αρχισε να λεει κατι περιεργα.
Και επειδη ημουν θυμωμενος με τη Watt απλα συμφωνησα.

Ευτυχως δεν εχουν περασει 14 μερες, οποτε θα το ακυρωσω και θα παω για ΔΕΗ enter ή enter plus.

...ποστάραμε μαζί, τώρα το είδα. Ωραία. One down (η Πρωτέργεια).

Κοίτα και την κύρια κατοικία, και μετά αν είναι, "κλείνουμε" για να πας χωρίς αμφιβολίες σε σταθερό ΔΕΗ. Στο "+" όμως, άσε το απλό. Και οπωσδήποτε σε κατάστημα, όχι τηλεφωνικά, όχι ιντερνετικά, όχι με ταχυδρομικά περιστέρια (θα σου εξηγήσουμε το γιατί σε άλλη φάση).

...και υπολόγισε (δες ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥΣ) πόσες κιλοβατώρες καις ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ και πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, washcloud είπε

Κοίτα και την κύρια κατοικία, και μετά αν είναι, "κλείνουμε" για να πας χωρίς αμφιβολίες σε σταθερό ΔΕΗ. Στο "+" όμως, άσε το απλό. 

 

Είναι μεγάλες οι διαφορές του απλού με το "+" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2022 στις 10:11 ΠΜ, korakios είπε

Και φυσικά κρατάμε το θέμα χωρίς να βγαίνουμε εκτός μιας και υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για :

ΔΕΗ σταθερά προγράμματα, ΥΔΕ (πιστοποιητικό εγκατάστασης), νυχτερινό τιμολόγιο, κοινωνικό τιμολόγιο ΚΟΤ, φυσικό αέριο προγράμματα , κλιματιστικά κτλ και πάντα διαβάζουμε τις τελευταίες 10 τουλάχιστον σελίδες απο το τέλος

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

Στο άλλο θέμα 

...αμάν πια ρε κι εσύ ...Εδώ θα κάνουμε το παξιμάδι μας σκατό έτσι που το πάει ο καγκεμπίτης, κι εσύ "στο άλλο θέμα" και "στο άλλο θέμα"... :P

(καλά, πάμε στο άλλο θέμα😋 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

 

Η αήθεια είναι φίλε μου ότι πεζεύομαι 2 βδομάδες να βγάλω άκρη 

έχω κατεβάσει και το excel (πολύ καλό μπράβο) αλλά δεν κατάλαβα πολλά στο απλό και στο +

Εχω 1500 kw ημερισιο και 650 kw νυχτερινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, petrosthei είπε

Η αήθεια είναι φίλε μου ότι πεζεύομαι 2 βδομάδες να βγάλω άκρη 

έχω κατεβάσει και το excel (πολύ καλό μπράβο) αλλά δεν κατάλαβα πολλά στο απλό και στο +

Εχω 1500 kw ημερισιο και 650 kw νυχτερινο

...ε κι εσύ τώρα, ξύνεσαι στην γκλίτσα του τσοπάνη....:P

Καλά κάνεις κι έχεις απορίες, αλλά αν αφορούν προγράμματα της ΔΕΗ,,,,,"στο άλλο θέμα"

ΕΔΩ, είναι για τους ΑΛΛΟΥΣ παρόχους (και χαλάμε το θέμα). Εκτός κι αν δεν είσαι ΔΕΗ, και θες να πεις τον πόνο σου, οπότε ριχ' τα illiico presto...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, washcloud είπε

 

ΕΔΩ, είναι για τους ΑΛΛΟΥΣ παρόχους (και χαλάμε το θέμα). Εκτός κι αν δεν είσαι ΔΕΗ, και θες να πεις τον πόνο σου, οπότε ριχ' τα illiico presto...

ΟΚ ..... Δεν είχα καταλάβει ότι είναι για άλλους ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...