Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω τι λέτε εσείς εδώ πέρα με τις χιλιάδες αναλύσεις αλλά εγώ μπήκα σε πρόγραμμα της nrg με 0.065 και για 6μηνο χωρίς ρητρα και ο λογαριασμός για κατανάλωση 150  για 1 μηνα ήταν 13 ευρω περίπου... Και με λίγο ψάξιμο είδα ότι ήδη είμαι κερδισμένος να σπάσω το συμβόλαιο στο 6μηνο και να πληρώσω ένα μικρό ποσό  να παω σε παραπλήσιο πρόγραμμα ανάλογα τι θα παίζει τότε.. Καλή χρονιά μαγκες 

 

Υγ με κοτ πάντα μιλάω συγγνώμη που το ξέχασα 

Επεξ/σία από Dimichios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Dimichios είπε

Δεν ξερω τι λέτε εσείς εδώ πέρα με τις χιλιάδες αναλύσεις αλλά εγώ μπήκα σε πρόγραμμα της nrg με 0.065 και για 6μηνο χωρίς ρητρα και ο λογαριασμός για κατανάλωση 150  για 1 μηνα ήταν 13 ευρω περίπου... Και με λίγο ψάξιμο είδα ότι ήδη είμαι κερδισμένος να σπάσω το συμβόλαιο στο 6μηνο και να πληρώσω ένα μικρό ποσό  να παω σε παραπλήσιο πρόγραμμα ανάλογα τι θα παίζει τότε.. Καλή χρονιά μαγκες 

 

Υγ με κοτ πάντα μιλάω συγγνώμη που το ξέχασα 

Σε ποιό προγραμμα αναφέρεσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zoe_B είπε

Σε ποιό προγραμμα αναφέρεσαι; 

Nrg save 40% αν δεν κάνω λάθος αν θες στείλε μου προσωπικό να σου πω σίγουρα μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dimichios είπε

Nrg save 40% αν δεν κάνω λάθος αν θες στείλε μου προσωπικό να σου πω σίγουρα μετά 

Λέει ο  korakios  πως έχει καταργηθεί. Κρίμα! ...Ωραίο ακουγόταν😭. Εμείς είμαστε σε φάση αμφισβητήσεων με την watt & volt για την παροχή της γιαγιάς κι ακόμα δεν έχουμε βρει που να την πάμε! Για κλάματα η φάση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Dimichios είπε

Θεός εκλαψα 😂😂😂 

Ε μα τί να σου απαντήσω φίλε μου; Είπα να σου γράψω ένα σοβαρό κατεβατό για το γιατί είναι άκυρο αυτό που ανέφερες και πως δεν προσφέρει και τίποτα στην κουβέντα ή στους συμμετέχοντες εδώ και μετά σκέφτηκα "τί τα θες;"

Το ότι πριν κάμποσους μήνες έκανες εσύ, μάλλον κατά τύχη (εφόσον όσα γράφονται εδώ σου φαίνονται "αναλύσεις"), ένα καλό συμβόλαιο, όταν οι τιμές της ενέργειας ήταν άλλες και το οποίο τώρα δεν είναι διαθέσιμο κι όλας (όπως και κανένα άλλο αντίστοιχο), να το κάνουμε τί εμείς οι άλλοι που σε διαβάζουμε; Α και μας κοπανάς το 0,065 ενώ είσαι και ΚΟΤ κι όλας.

Κι εγώ έχω διαστημόπλοιο και κινούμαι με μαγνητική ενέργεια με μηδενικό κόστος καυσίμων. Να πάω να το γράψω στο τόπικ που συζητάνε για το πιο είναι το πιο οικονομικό αυτοκίνητο σε καύσιμα, κατουρώντας πάνω στις αναλύσεις που κάνουν τα κορόιδα επί σελίδες;

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimichios είπε

Δεν ξερω τι λέτε εσείς εδώ πέρα με τις χιλιάδες αναλύσεις αλλά εγώ μπήκα σε πρόγραμμα της nrg με 0.065 και για 6μηνο χωρίς ρητρα και ο λογαριασμός για κατανάλωση 150  για 1 μηνα ήταν 13 ευρω περίπου... Και με λίγο ψάξιμο είδα ότι ήδη είμαι κερδισμένος να σπάσω το συμβόλαιο στο 6μηνο και να πληρώσω ένα μικρό ποσό  να παω σε παραπλήσιο πρόγραμμα ανάλογα τι θα παίζει τότε.. Καλή χρονιά μαγκες 

 

Υγ με κοτ πάντα μιλάω συγγνώμη που το ξέχασα 

Πώς τους πετσόκοψες έτσι; Ε, πώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Ε μα τί να σου απαντήσω φίλε μου; Είπα να σου γράψω ένα σοβαρό κατεβατό για το γιατί είναι άκυρο αυτό που ανέφερες και πως δεν προσφέρει και τίποτα στην κουβέντα ή στους συμμετέχοντες εδώ και μετά σκέφτηκα "τί τα θες;"

Το ότι πριν κάμποσους μήνες έκανες εσύ, μάλλον κατά τύχη (εφόσον όσα γράφονται εδώ σου φαίνονται "αναλύσεις"), ένα καλό συμβόλαιο, όταν οι τιμές της ενέργειας ήταν άλλες και το οποίο τώρα δεν είναι διαθέσιμο κι όλας (όπως και κανένα άλλο αντίστοιχο), να το κάνουμε τί εμείς οι άλλοι που σε διαβάζουμε; Α και μας κοπανάς το 0,065 ενώ είσαι και ΚΟΤ κι όλας.

Κι εγώ έχω διαστημόπλοιο και κινούμαι με μαγνητική ενέργεια με μηδενικό κόστος καυσίμων. Να πάω να το γράψω στο τόπικ που συζητάνε για το πιο είναι το πιο οικονομικό αυτοκίνητο σε καύσιμα, κατουρώντας πάνω στις αναλύσεις που κάνουν τα κορόιδα επί σελίδες;

cat gun GIF

22 ώρες πριν, Zoe_B είπε

Ξέρεις μήπως με αυτή τη διαδικασία που κάνουμε αν η ΡΑΕ έχει την δικαιοδοσία να επιβάλλει στον πάροχο να ικανοποιήσει το αίτημα το καταναλωτή;;; Για να ξέρουμε σε τι να ευελπιστούμε δηλαδή. 

Aυτά είναι krepakios domain (;ρ), αλλά νομίζω πως σε περίπτωση που δεν συμμορφωθεί ο Παρώχ (κατά το Μολώχ) τότε οι ΡΑΕτζήδες (κατά το "αεριτζήδες") δύνανται όπως επιβάλλουν προστίματα δια συμμόρφωσιν (τίνι τρόπω και τίνος ύψους, ιδέαν δεν έχω). Τα οποία πάντως παίζει να μη γουστάρουν να τρώνε τα παρόχια, αν κρίνω από την ταχύτητα που απαντάνε όταν πέφτει σχετική καταγγελία...(ενώ όταν κάνεις απλό "παράπονο" στους ίδιους, γραψαρκεντέν...)

...ψυχανεμίζομαι βέβαια πως γενικά "όλοι οι καργιόληδες μια εταιρία" (που λέει κι ο Μάλαμας), ειδικά όταν πρόκειται να βάλουν βαθειά οι πάροχοι το χέρι στην τσέπη, πχ για ρήτρες χιλιάδων (άρα ΡΑΕ helps only so much) - αλλά αλλά από την άλλη "ποτέ μην λες ποτέ (που λέει κι ο Καρβέλας) -  δεν ξέρεις τί γίνεται", συνεπώς κάνεις εσύ ό,τι είναι να κάνεις, σε μικροκαλαθάτο mode, και ό,τι βρέξει θα κατεβάσει....

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, washcloud είπε

cat gun GIF

Aυτά είναι krepakios domain (;ρ), αλλά νομίζω πως σε περίπτωση που δεν συμμορφωθεί ο Παρώχ (κατά το Μολώχ) τότε οι ΡΑΕτζήδες (κατά το "αεριτζήδες") δύνανται όπως επιβάλλουν προστίματα δια συμμόρφωσιν (τίνι τρόπω και τίνος ύψους, ιδέαν δεν έχω). Τα οποία πάντως παίζει να μη γουστάρουν να τρώνε τα παρόχια, αν κρίνω από την ταχύτητα που απαντάνε όταν πέφτει σχετική καταγγελία...(ενώ όταν κάνεις απλό "παράπονο" στους ίδιους, γραψαρκεντέν...)

...ψυχανεμίζομαι βέβαια πως γενικά "όλοι οι καργιόληδες μια εταιρία" (που λέει κι ο Μάλαμας), ειδικά όταν πρόκειται να βάλουν βαθεία οι πάροχοι το χέρι στην τσέπη, πχ για ρήτρες χιλιάδων (άρα ΡΑΕ helps only so far) - αλλά αλλά από την άλλη "ποτέ μην λες ποτέ (που λέει κι ο Καρβέλας) -  δεν ξέρεις τί γίνεται", συνεπώς κάνεις εσύ ό,τι είναι να κάνεις, σε μικροκαλαθάτο mode, και ό,τι βρέξει θα κατεβάσει....

Το ενεργοποίησα μέσα τέλη  Νοεμβρίου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ο κάθε πάροχος χρεώνει ότι θέλει...
Protergia:
Screenshot_693.png.72077ebc90660816b43c459bf6091ca2.png

Και στις άλλες εταιρίες πιάνουν το σύνολο των kWh για την προσαύξηση; Πιο νυχτερινό... πιο ΚΟΤ τα ισοπέδωσαν όλα. Από κοντά δεν έβγαλε άκρη ο πατέρας μου (πελάτης protergia πάνω από 6-7 χρόνια). Να ασχοληθώ με mail μήπως ακόμα μαθαίνουν πως να χρεώνουν ή και στις άλλες εταιρίες υπάρχει ανάλογη χρέωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Klausx είπε

Και στις άλλες εταιρίες πιάνουν το σύνολο των kWh για την προσαύξηση; 

Τί εννοείς; ...πάντως ναι, "το σύνολο πιάνουν'. Αν εννοείς "πού είναι η κρατική έκπτωση για τις πρώτες 300kWh/μήνα", αντιστοιχούν στην "πίστωση ταμείου ενεργειακής μετάβασης". Κατά τ' άλλα, ναι, η προσαύξηση υπολογίζεται στο σύνολο των κιλοβατωρών, κι από εκεί και πέρα αρχίζουν οι (όποιες) εκπτώσεις (καλή ώρα, του ΤΕΜ)...

Παλι καλά δηλαδή να λες - η W&V ας πούμε, κατά περίπτωση δεν βάζει ΚΑΝ ην πίστωση ΤΕΜ...Ή έστω την αποδίδει λάθος (πχ τιμές Σεπτέμβρη, για το τετράμηνο Αυγούστου - Δεκέμβρη, δηλαδή έκπτωση 0,03 αντί για μεσο όρο 0,10...)

Επεξ/σία από washcloud
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας @korakios @washcloud

Έκανα αίτημα υπαναχώρησης στην Ζενίθ αλλά μου είπαν ότι δεν μπορώ ακόμα να κάνω αίτημα σε άλλο πάροχο γιατί είχαν ήδη στείλει αίτημα στον ΔΕΔΗΕ για εκπροσώπηση .

Το αναφέρω έκαναν χθες το αίτημα υπαναχώρησης και ήθελα σήμερα να πάω να κάνω αίτημα στην ΔΕΗ ώστε να μην μείνω χωρίς ρεύμα . 

Ισχύει κάτι τέτοιο  ή να ξεκινήσω κανονικά την αίτηση προς την ΔΕΗ ?  Υπάρχει ενδεχόμενο να μείνω χωρίς ρεύμα ? 

Επεξ/σία από TSINE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα παίδες...

Επειδή θα χασω τη μπαλα στο νημα (δεν το παρακολουθω μιας και δεν εχει αλλαξει κατι σε ανταγωνιστικο προγραμμα παλιο που ειχα) θελω τη συμβουλή σας.

Φίλη ετοιμαζεται να μετακομίσει σε διαμερισμα. Οπερ, ρεύμα/αέριο στο ονομα της.

Εχει κάποιος εμπειρια απο ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΟ πρόγραμμα; 

Και η επομενη ερωτηση...δύσκολη!

Ρισκάρεις για ακριβό σταθερό προγραμμα (ανευ ΟΤΣ) σε ρεύμα; ή οχι; 

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...