Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χρόνια πολλά με υγεία  σε όλους. 

Μία συνοψη παιδιά.  Στο τι συμφερει αυτη την στιγμή( ας πουμε μετα τις 1.1). Που να πάει κάποιος?

3 παροχές χωρις καμία να δικαιουται Κοτ. Και οι 3 αυτην την στιγμή στο nrg fixed που ομως λήγει 28. 2.2021

Α) Παροχή με νυχτερινό με κατανάλωση καθε μήνα τον χειμώνα περιπου 1.000 kw νυχτερινό  και περιπου 250 ημερας (θερμοσυσσωρευτές γάρ). Το καλοκαιρι αρκετά λιγότερη κατανάλωση,με μεγάλη μειωση του νυχτερινού.  

Β) Παροχή με νυχτερινό με πιο νορμάλ κατανάλωση χειμώνα καλοκαιρι. Εδώ μεσος ορος μήνα 210ημερας και 140νυχτας. Περιπου 1400 συνολο το εξάμηνο

Γ) Παροχή σε χώρο με μικρή κατανάλωση. Περιπου 100εως 200 kw τον μήνα.

Χρόνια πολλά  και πάλι σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
56 minutes ago, kronos73 said:

αλλά ο γείτονάς μου το έχει βρει σίγουρα.

Spoiler

Είχα 360 λαμπάκια για το δέντρο, που έκαιγαν max 136W, και πήγα και πήρα 700 LED που καίνε 5.6W. Για να φτάσω τη μέγιστη κατανάλωση των παλιών θέλω 16800+ LED λαμπάκια. 😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Thresh είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Είχα 360 λαμπάκια για το δέντρο, που έκαιγαν max 136W, και πήγα και πήρα 700 LED που καίνε 5.6W. Για να φτάσω τη μέγιστη κατανάλωση των παλιών θέλω 16800+ LED λαμπάκια. 😛

 

Καλά, σίγουρα led είναι αλλά ο άνθρωπος, καλά να ναι για το show, έχει βάλει αρκετές χιλιάδες φωτάκια, χαλαρά καίει 2-3ΚWH κάθε βράδυ. Sorry για το off topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, korakios είπε

τις ρήτρες όλων των λογαριασμών ή του τελευταίου ?
είχες και ηχογράφηση της παρουσίασης ?
Η ενέργεια του ΣτΚ δεν είναι τίποτα άλλο (για τον απλό καταναλωτή) απο το οτι θα δημοσιεύσει επώνυμα το όνομα της εταιρίας και τη σύσταση  , το οποίο δε σου χρησιμεύει σε κάτι παραμόνο παρα μόνο αν πήγαινες δικαστικώς (χρήσιμο για μεγάλα ποσά)

Αυτό το προσαύξηση τί είναι , θα μπεί και σε αυτούς που έχουν σταθερή κιλοβατώρα  χωρίς ρυθμιζόμενες χρεώσεις; 

Επεξ/σία από stefanidisg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Αυτό το προσαύξηση τί είναι , θα μπορεί και σε αυτούς που έχουν σταθερή κιλοβατώρα  χωρίς ρυθμιζόμενες χρεώσεις; 

ήτανε ενα μικρο καράβι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα . Μου έβαλαν τέλος αποχώρησης από εναλλακτικό πάροχο. Προχώρησα σε αίτημα παραπονου μέσω ραε και ζήτησα να μου πιστωθεί και αυτό και η ρήτρα αναπροσαρμογής. Το πρώτο δέχτηκαν και πάτησα το πράσινο κουμπί( αν είναι να ξανά κάνω αίτημα η θα φάω άκυρο;) . Μήπως έπρεπε να επιμείνω και γ την ρήτρα; Υπήρχε περίπτωση να μου την πιστωσουν ; Από ότι βλέπω με είχαν γράψει σ λογαριασμό με μικρα γράμματα ότι θα εφαρμοστεί στον επόμενο . 

Επεξ/σία από billyst
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billyst είπε

Μήπως έπρεπε να επιμείνω και γ την ρήτρα;

ναι , πάει τώρα

7 λεπτά πριν, billyst είπε

Υπήρχε περίπτωση να μου την πιστωσουν ;

ίσως

8 λεπτά πριν, billyst είπε

Από ότι βλέπω με είχαν γράψει σ λογαριασμό με μικρα γράμματα ότι θα εφαρμοστεί στον επόμενο

άρα δε θα έπρεπε στον προηγούμενο

4 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Χρόνια πολλά σε όλους καλά Χριστούγεννα.

https://www.businessdaily.gr/diethni/54940_gkremistikan-45-oi-times-toy-aerioy-erhontai-fortia-amerikanikoy-lng

σίγουρα ευχάριστο αλλά απλά θα βοηθήσει να κρατηθεί στα +0,20 αντί να φτάσει +0,40

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , πάει τώρα

ίσως

άρα δε θα έπρεπε στον προηγούμενο

σίγουρα ευχάριστο αλλά απλά θα βοηθήσει να κρατηθεί στα +0,20 αντί να φτάσει +0,40

Να τ πληρώσω που λήγει 29? Η να περιμένω να βγει ο εκτακτος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...