Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, korakios είπε

προς το παρών δεν έχει νόημα να ασχοληθείς παραπάνω , αν τυχών σε χρεώσουν τότε κάνεις προσφυγή σε ΡΑΕ

Οκ σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Αδειμαντος είπε

Οκ σε ευχαριστώ πολύ.

ξέχασα να σε ρωτήσω , είσαι φαντάζομαι μέσα στις 60 μέρες που μετράν απο την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σου που είχε την ειδοποίηση?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο λογαριασμός εκδόθηκε 01.12.21 και περιέχει την ειδοποίηση. Οπου αναφέρεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι μπορώ να φύγω αζημίως εντός προθεσμίας 60 ημερών ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΟΥ και όχι αυτά που ο εκπρόσωπος της EFA μου ανέφερε. Με ΔΕΗ ξεκίνησα τη διαδικασία 10 Δεκεμβρίου (ακόμα στο περίμενε για το online αλλά έκλεισα καλού κακού και ραντεβού στο κατάστημα την ερχόμενη Παρασκευή γιατί μέχρι σήμερα δεν έχω καμία ενημέρωση για την πορεία της αίτησης μου.60.JPG.f9df7852470723de622262f1cd2cdc01.JPG

Επεξ/σία από Αδειμαντος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fragos είπε

415 euro/MWh για αυριο.. Τρέλα.. https://www.energylive.cloud/

ναι , ξέφυγε το "κακό" φυσικό αέριο, θα έρθει το υδρογόνο και οι ΑΠΕ να μας σώσουν , πρωτόγνωρα πράγματα

Spoiler

447332992_.png.1258db9ec4f4d3bd5a9c744825f32c2d.png

 

2131879550_.png.1b02f5af82de03d89328a18006a566c7.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, geodimis είπε

Να κι ένα κίνητρο για όποιον θέλει να πάει στον ΗΡΩΝΑ ή ακόμα καλύτερα να παραμείνει: 

καλά κρασιά πες τους 😁

μαλλον το μποτίλια τζι αρ , είχε ρεύμα απο Ηρών και το πατσίζουν με διακανονισμό 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα να ξεθάψω το ιστορικό ενός έτους....σοκαρίστικα.

θα ξεσηκωθεί ο κόσμος Πανευρωπαϊκά. δε γίνεται να βγει ο φετινός χειμώνας αναίμακτα.

 

MWh.JPG

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, korakios είπε

καλά μπορεί να γίνει και πόλεμος σε λίγο

τα πράγματα στη Κριμαία δεν είναι καθόλου καλά εδώ και αρκετό καιρό. Αν βάλουμε στην εξίσωση και τα παιχνίδια στο θαλάσσιο χώρο και το σκληρό πόκερ με τον σουλτάνο και τους αγωγούς....είναι αρκετά πιθανή μια νέα σύρραξη. Αλλά τουλάχιστον αυτή τη φορά ο Πούτιν είναι πιο διαβασμένος για τους Ουκρανούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Πολυ αρνητικη ενεργεια βλεπω.....η θετικη φαινεται εχει μεγαλο κοστος.:P

Δε ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με το TTF την ΤΕΑ και τα κρασιά. Πίνω και μεθώ ωχ αμάν... 🤣

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με το TTF την ΤΕΑ και τα κρασιά. Πίνω και μεθώ ωχ αμάν... 🤣

Μαλλον σε κανενα 6μηνο θα κλαιμε με μαυρο δακρυ μου φαινεται.Θα μας σωσει λιγο που ερχεται καλοκαιρι και ισως πεσουν ελαχιστα οι τιμες αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα το συνεχισουν.Ας ελπισουμε να τελειωνουμε γρηγορα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Τα φώτα σας για άλλη μία φορά. @korakios

Επισυνάπτω τελικό λογαριασμό Ζενιθ. Εκτός από τη ρήτρα που το ξέραμε βλέπω ακόμα τρία πράγματα.

Πίστωση Οκτωβρίου 0,06 αντί για 0,08

Πίστωση Νοεμβρίου 0,13 αντί 0,16

Και Ρήτρα αποχώρησης 45€. Δεν ξέρω αν έχω προλάβει τις 30 μέρες που είναι αζημίως. Βασικά δεν μπορώ να δω στους online λογαριασμούς πότε μπήκε η ειδοποίηση για τις αλλαγές στις συμβάσεις, γιατί έφτασα μέχρι το λογαριασμό Αυγούστου και ενημερώνει και αυτός για αλλαγές. Τη συμβουλή σας.

Untitled.png.52981a0c3c0595b2ab3d004dbfc6a3a7.png

Επεξ/σία από golden33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...