Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, με πήραν τηλέφωνο για protergia. 15 λεπτά σταθερό με πάγιο 15€ πάγιο...Βαρέθηκα με τους υπολογισμούς ίσως να αξίζει σε σχέση με την watt που έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, giorgos_kst είπε

Καλημέρα, με πήραν τηλέφωνο για protergia. 15 λεπτά σταθερό με πάγιο 15€ πάγιο...Βαρέθηκα με τους υπολογισμούς ίσως να αξίζει σε σχέση με την watt που έχω...

Συγκρινε στο excel με ΔΕΗ σταθερό. Μπορεί να είναι λίγο ακριβότερο αλλά δεν έχει τόσο υψηλό πάγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε ο λογαριασμός στο σπίτι και έπαθα εγκεφαλικό. 

Δεν έχω λόγια δεν ξέρω τι να πω αλήθεια. Πρώτη φορά πληρώνω τόσα πολλά. 

CE5DF45B-557C-4763-B146-A71CF32237E6.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Twoface είπε

Μου ήρθε ο λογαριασμός στο σπίτι και έπαθα εγκεφαλικό. 

0,1576 μόνο η ρήτρα , καλά είσαι , είναι λόγω παλαιότερης περιόδου

δες για αμφισβήτηση στην υπογραφή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kirileman είπε

^Γιατί επί 0,03 η έκπτωση; Τον Νοέμβριο 0,13 δεν ήταν; Εκτός αν κάτι δεν έχω καταλάβει.

και Οκτ 0,06 , λάθος κάνανε , αυτό είναι το λιγότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νεύρα μου..... Καινούργιος πελάτης της ΖΕΝΙΘ από 08/10 λογαριασμός υποτίθεται μηνιαίος, 24/11 έκανε καταμετρηση και ο ΔΕΔΗΕ (για λογαριασμό της ΖΕΝΙΘ). Λογαριασμός δεν έχει εκδοθεί ακόμα δίχως καμία εξήγηση μόνο ένα ότι από μέρα σε μέρα θα σας έρθει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα είμαι σε ένα πρόγραμμα elpedison 24hr νυχτερινό.

έχω κατανάλωση: 10.876 kwh από 1-9-20 έως 3-11-21 και έχω πληρώσει για αυτό 2.304 ευρώ (τριφασικό).

Δυστυχώς το excel δεν μπορώ να το ανοίξω καθώς έχει πάει για επισκευή το laptop και δυσκολεύομαι απίστευτα από το κινητό.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει που να μεταφέρω το ρεύμα; (τρέχω το allazorevma και μου βγάζει ένα ηρων only home plus...)

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EGRANEROE είπε

Καλησπέρα είμαι σε ένα πρόγραμμα elpedison 24hr νυχτερινό.

ναι , αλλά έχεις νυχτερινό απο ΔΕΔΔΗΕ ? Αν όχι τζαμπα ~150€ χάνεις απο φουσκωμένες ρυθμιζόμενες

και το πρώτο που θα κάνεις είναι να βάλεις

1 ώρα πριν, EGRANEROE είπε

έχω κατανάλωση: 10.876 kwh από 1-9-20 έως 3-11-21 και έχω πληρώσει για αυτό 2.304 ευρώ (τριφασικό).

τώρα αργά , δεν πρόλαβες τις παλιές τιμές και χάνεις αρκετά χρήματα

1 ώρα πριν, EGRANEROE είπε

(τρέχω το allazorevma και μου βγάζει ένα ηρων only home plus...

μάλλον θα έχει ακόμα τις παλιές τιμές , τι χρέωση κιλοβατώρας γράφει στις λεπτομέρειες ?

πλέον είναι στα 0,205

πήγαινε στο άλλο θέμα αφού διαβάσεις αρκετές σελίδες και στο site της ΔΕΗ να δεις τις διαφορές στα προγράμματά της

2 λεπτά πριν, prefuse είπε

@korakios

ειναι μόνο σε μένα ή μηπως δεν λειτουργεί το βελάκι για τριφασικό ρεύμα στο excel?

 

Screenshot 2021-12-14 at 4.24.04 PM.png

καταρχάς το κατέβασες ? δε γίνεται online καμία λειτουργία  (εκτός απο μένα )

1 ώρα πριν, oasisAthens είπε

Λογαριασμός δεν έχει εκδοθεί ακόμα δίχως καμία εξήγηση μόνο ένα ότι από μέρα σε μέρα θα σας έρθει 

ίσως και καλύτερα 😁 ,

βασικά ενσωματώνουν την κρατική επιδότηση και όλες οι εταιρίες έχουν μια καθυστέρηση στη μηχανογράφηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

 

καταρχάς το κατέβασες ? δε γίνεται online καμία λειτουργία  (εκτός απο μένα )

ευχαριστώ μολις το κατέβασα. καλο μεσημέρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Επιπροσθέτως, θα θέλαμε να επισημάνουμε πως όπως ενημερώθηκαμε από τον διαχειριστή του δικτύου ΔΕΔΔΗΕ, έχετε πλέον ενταχθεί στον Κοινωνικό Τιμολόγιο τύπου ΚΟΤ Β με ημερομηνία 1/12/2021, όποτε θα προχωρήσουμε σε αλλαγή του προγράμματος σε «ΡΕΥΜΑ ΟΙΚΙΑΚΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΒΑSIC 1Φ» όπου σύμφωνα με την πολιτική της εταιρείας μας η τιμολόγηση σε κοινωνικό τιμολόγιο συνδυάζεται με τον βασικό τιμοκατάλογο (πρόγραμμα Βasic), οι χρεώσεις του οποίου είνα 0,09227€/Kwh στην ημερήσια κατανάλωση και 0,06610€/Kwh στη νυχτερινή κατανάλωση, συνδυαστικά με την έκπτωση και μας κοινοποιείται από το ΔΕΔΔΗΕ.

Επιπλέον, 10% Έκπτωση Συνέπειας με την εμπρόθεσμη εξόφληση των λογαριασμών σας.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν έχει δέσμευση, όπου δεν υπάρχει χρέωση ρήτρας πρόωρης αποχώρησης, σε περίπτωση λήξης της εκπροσώπησής σας από την εταιρεία μας."

 

Επειδή μας έχουν κάψει τον εγκέφαλο... η τελευταία παράγραφο εννοείς οτι μπορώ να φύγω χωρίς ρήτρα αποδέσμευσης?
Η΄ επειδή με γυρίσανε σε άλλο πρόγραμμα .... μετράει πλέον απο την αρχή και θα πληρώσω αν φύγω σαν να έχω μόνο ένα μήνα στο πρόγραμμα και φάω στο κεφάλι όλους τους υπόλοιπους??????????????

 

 

 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Επειδή μας έχουν κάψει τον εγκέφαλο... η τελευταία παράγραφο εννοείς οτι μπορώ να φύγω χωρίς ρήτρα αποδέσμευσης?

ναι

3 λεπτά πριν, ORB30 είπε

Ωραιοι ειναι αυτοι την watt n volt.
113 euro ρητρα για 459kwh τον Νοέμβριο.

για 0,23 την περίμενα , περίπου τόσο είναι , δες για αμφισβήτηση στο λινκ της υπογραφής μου

φυσικά βάλε άμεσα και νυχτερινό σαν πρώτη κίνηση

επίσης σου χρωστάνε επιδότηση ΤΕΜ αρκετά παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, korakios είπε

επίσης σου χρωστάνε επιδότηση ΤΕΜ αρκετά παραπάνω

Tι ακριβώς ειναι η επιδότηση ΤΕΜ φιλε μου?
Αν μιλας για το ταμειο ενεργειακης μεταβασης αυτο αφαιρέθηκε ηδη, φαινεται απο την φώτο. 9,6 ευρω

edit: Μαλλον δε το δικαιουμαι. Γ21 έχω.

Επεξ/σία από ORB30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...