Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, x-tra είπε

Το εντυπο το έστειλα και ήρθε λογαριασμός με μοναδική χρέωση την ρήτρα αποχώρησης 

Αμφισβήτηση λογαριασμού περιμένεις 10 εργάσιμες και μετά καταγγελία στη ΡΑΕ 

Αλλά μας άφησες χωρίς τιμές κιλοβατώρας 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, x-tra είπε

Το εντυπο το έστειλα και ήρθε λογαριασμός με μοναδική χρέωση την ρήτρα αποχώρησης 

Το ένα ήταν fysiko aerio energy max 50 κάπως έτσι το λένε, και ο παλιος watt&volt απλά μου έδωσαν και άλλα πράγματα και με συμφέρει να παραμεινω πλέον στο zero

Επεξ/σία από x-tra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, x-tra είπε

Το ένα ήταν fysiko aerio energy max 50 κάπως έτσι το λένε, και ο παλιος watt&volt zero απλά μου έδωσαν και άλλα πράγματα 

Καλή φάση , απλά να ξέρεις ότι η τιμή του zero είναι πάνω από 0,30€/kw , τα ίδια περίπου με το παλιό με τις ρήτρες , αλλά αν είσαι ευχαριστημένος οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Αμφισβήτηση λογαριασμού περιμένεις 10 εργάσιμες και μετά καταγγελία στη ΡΑΕ 

Αλλά μας άφησες χωρίς τιμές κιλοβατώρας 😁

Την αμφισβήτηση την κάνω στελνωμτας απλά ενα αίτημα σε αυτούς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, x-tra είπε

Την αμφισβήτηση την κάνω στελνωμτας απλά ενα αίτημα σε αυτούς ?

Στα χρήσιμα έντυπα είναι συνήθως σε κάθε πάροχο ,σε pdf μορφή  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, x-tra είπε

απλά μου έδωσαν και άλλα πράγματα και με συμφέρει να παραμεινω πλέον στο zero

...σιγουρέψου γι' αυτό που λες, διότι 

α) μιλάς να είσαι σε πρόγραμμα με ρήτρα (κι αν πρόσεξες, από Γενάρη η επιδότηση για τις ρήτρες θα είναι για χαμηλοεισοδηματίες) σε εποχή που η ρήτρα σημαίνει "προκαταβολική αυτοκτονία"

β) όπως σου είπε ήδη ο korakios, oι τιμές του "zero" της W&V είναι "ό,τι χειρότερο" συγκριτικά (δεν απορροφούν ΚΑΘΟΛΟΥ "ζημιά")

...τώρα τί ακριβώς σου έδωσαν (ελπίζω να μην εννοείς χάντρες και καθρεφτάκια 😀), εσύ το ξέρεις - απλά βάλε κάτω κομπιουτεράκι και σιγουρέψου. Αν όντως σε συμφέρει, προφανώς και να μείνεις.

 

40 λεπτά πριν, x-tra είπε

Την αμφισβήτηση την κάνω στελνωμτας απλά ενα αίτημα σε αυτούς ?

...και εδώ σου απάντησε ο K. - εγώ να σου αποσαφηνίσω ότι ναι, την αμφισβήτηση (έντυπο θα βρεις στο site τους), σε ΑΥΤΟΥΣ την στέλνεις (και αν μέσα σε 10 μέρες ΔΕΝ σου απαντήσουν σχετικά, καταγγέλεις αυτά που θέλεις να καταγγείλεις, στη ΡΑΕ, τονίζοντας ότι ήδη έστειλες έντυπο αμισβήτησης στον πάροχο αλλά ακόμη δεν πήρες απάντηση, δίνοντας ΚΑΙ σε αυτούς την αμφισβήτηση που έδωσες στον πάροχο).

7 ώρες πριν, Mourgolikos είπε

    Μπορώ να κάνω την αλλαγή σε νυχτερινό αφού μπω στο 12μηνο συμβόλαιο myhome online της ΔΕΗ;

...ήδη ο Korakios σου είπε "ναι" - εγώ να σου πω ότι ΙΣΩΣ και να "επιβάλλεται" να περιμένεις (για να βάλεις νυχτερινό μετρητή - αν αυτό εννοείς), μη τυχόν και "μπλέξει" η υπόθεσή σου με τις "τόσες αλλαγές" (κάποιος εδώ θυμάμαι προ εβδομάδων είχε ακριβώς αυτό το πρόβλημα, και καθυστερούσε η μεταφορά του από άλλο πάροχο) και μετά θέλει άλλα τρεξίματα (επειδή παίζουν και προθεσμίες για ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ στα προγράμματα της ΔΕΗ).

Δεν ΞΕΡΩ, αλλά τουλάχιστον εγώ, θα κοίταζα πρώτα να ολοκληρωθεί η μεταφορά από άλλο πάροχο/ενεργοποίηση σταθερού ΔΕΗ, και ΜΕΤΑ θα έκανα την αίτηση για νυχτερινό...(η οποία βέβαια ίσως και να κάνει μέχρι και μήνες να ολοκληρωθεί - εξαρτάται απ' την περιοχή σου και πόσο γρήγορα τις κάνει ο τοπικός ΔΕΔΔΗΕ - οπότε αν κάνεις αίτηση από τώρα, ίσως ολοκληρωθεί μια ώρα αρχύτερα,,,,αλλά όπως είπα, αν ήμουν εγώ, δεν θα "διακινδύνευα" να κολλήσει/καθυστερήσει πουθενά η μετάβαση σε πρόγραμμα της ΔΕΗ, τη στιγμή που τρέχουν προθεσμίες μέχρι τέλος μηνός...Κι όπως ξέρεις, στην Ελλάδα τα πάντα υπολειτουργούν την περιόδο των γιορτών, από τις οποίες απέχουμε 10 μέρες...)

Επεξ/σία από washcloud
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, x-tra είπε

απλά μου έδωσαν και άλλα πράγματα και με συμφέρει να παραμεινω πλέον στο zero

Αν είσαι ο διευθυντής της Watt+Volt, ναι σε συμφέρει ξεκάθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόγραμμα ζενίθ ρεύμα + αέριο με τιμή kWh στα 0.0857. Κατανάλωση τετραμήνου 830-860 kWh. Αξίζει να πάω στη ΔΕΗ online χωρίς ρήτρα με τιμή 0.18 ή θα βγαίνει στα ιδια χρήματα με τη ρήτρα της ζενίθ; Επίσης αν συμφέρει να πάω ΔΕΗ online το αέριο το πάω και αυτό εκεί; Και αν ναι σε ποιο πρόγραμμα; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, x-tra είπε

Το ένα ήταν fysiko aerio energy max 50 κάπως έτσι το λένε, και ο παλιος watt&volt απλά μου έδωσαν και άλλα πράγματα και με συμφέρει να παραμεινω πλέον στο zero

Αν σου έδωσαν εταιρικό αυτοκίνητο και τηλέφωνο με πληρωμένα τα πάντα, μείνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kirileman said:

Αν σου έδωσαν εταιρικό αυτοκίνητο και τηλέφωνο με πληρωμένα τα πάντα, μείνε.

Έτσι από περιέργεια, τι μπορεί να έδωσαν ώστε να θεωρείται συμφέρον ένα τόσο ακριβό προγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τα posts των τελευταίων σελίδων περί ρήτρας αποχώρησης και με προβληματίσατε πάλι! Εγώ είμαι στη Volterra από το 2017 και επειδή στους τελευταίους λογαριασμούς με χρέωσαν με τα γνωστά τρελά ποσά ρητρών προσαρμογής, υπέβαλα στις 16/11 το αίτημα να μπω στο My Home Online(ακόμα δεν έχω μπει αλλά αυτό είναι για το άλλο θέμα!). Θα μου ζητήσουν από τη Volterra αποζημίωση επειδή αλλάζω πάροχο;;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...