Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Zoe_B είπε

Ναι τηλέφωνο πήρα; Τι παίζει να μου είπαν βλεκείες; Να στείλω δεν χάνω τίποτα...

απο τηλ , σπάνια να μην λενε βλακείες . (ισχύει για όλους τους πάροχους)

12 λεπτά πριν, desiro είπε

Τέταρτος λογαριασμός στη volterra στο υπερπρονομιακο προγραμμα της τοτε εποχης.....κ ευτυχως ακομα ολα καλα.....μεσα και η επιδοτηση 0,02 των σταθερων τιμολογιων!!

Volterra.pdf 260 kB · 5 downloads

απο καταναλώσεις Σεπτεμβρίου πρέπει να είναι , υπόψιν :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, korakios είπε

απο τηλ , σπάνια να μην λενε βλακείες . (ισχύει για όλους τους πάροχους)

Ναι στην αρχή ψιλοξενέρωσα αλλά μετά σκέφτηκα 0,0619- 0.045= 0, 0169 .Σιγά λέω μην μας το έδιναν τόσο χαμηλά. Ασε που αν εφαρμόζεται στα Κοτ Β θα πρέπει να εφαρμόζεται και στο ΚΟΤ Α που απ΄οσο ξέρω είναι 0,07 αρά τι θα βγαίνει αρνητικό;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zoe_B είπε

.Σιγά λέω μην μας το έδιναν τόσο χαμηλά.

το δίνανε γιαυτό σου το πρότεινα , αλλά πριν το όλο μπάχαλο με τις αυξήσεις

1 λεπτό πριν, Zoe_B είπε

Ασε που αν εφαρμόζεται στα Κοτ Β θα πρέπει να εφαρμόζεται και στο ΚΟΤ Α που απ΄οσο ξέρω είναι 0,07 αρά τι θα βγαίνει αρνητικό;;; 

όχι , σε τέτοιες περιπτώσεις είναι μηδενική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

το δίνανε γιαυτό σου το πρότεινα , αλλά πριν το όλο μπάχαλο με τις αυξήσεις

Θα στείλω το email και θα μάθουμε. Αλλά αν το καλοσκεφτείς το όλο ζήτημα με τα προγράμματα που δν παίρνουν κοτ ή το εφαρμόζουν σε άλλη τιμή δεν έχει λογική, διότι στη μία περίπτωση παίρνουν τα χρήματα από τον καταναλωτή και στην άλλη τη διαφορά από το κράτος. Οπότε δεν ξέρω γιατί ζορίζονται. Για αυτούς το ίδιο πράγμα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Zoe_B είπε

διότι στη μία περίπτωση παίρνουν τα χρήματα από τον καταναλωτή και στην άλλη τη διαφορά από το κράτος

αν είχες επιχείρηση τι θα προτιμούσες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, σε επικοινωνία μου με τη Ζενίθ μου ανέφεραν ότι θα χρεωθώ με πέναλτυ για την αποχώρησή μου, δεν έχω δικαίωμα αποχώρησης διότι η σύμβαση που έχω υπογράφει αναγράφει για την ΟΤΣ. Έχουμε πάτημα @korakios για την αμφισβήτηση του ποσού? Περιμένω το λογαριασμό με τη ρήτρα αποχώρησης για να κάνω αμφισβήτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, golden33 είπε

Καλησπέρα παιδιά, σε επικοινωνία μου με τη Ζενίθ μου ανέφεραν ότι θα χρεωθώ με πέναλτυ για την αποχώρησή μου, δεν έχω δικαίωμα αποχώρησης διότι η σύμβαση που έχω υπογράφει αναγράφει για την ΟΤΣ. Έχουμε πάτημα @korakios για την αμφισβήτηση του ποσού? Περιμένω το λογαριασμό με τη ρήτρα αποχώρησης για να κάνω αμφισβήτηση?

την υπογραφή μου τη βλέπεις?

το αμφισβήτηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, korakios είπε

αν είχες επιχείρηση τι θα προτιμούσες ?

Προσωπικά δεν θα είχα θέμα αρκεί να πάρω τα χρήματά μου...καταλαβαίνω βέβαια πως το εννοείς! 

Τέλος πάντων, ας μην σε κουράζω άλλο (για σήμερα τουλάχιστον 😁), αρκετά καταχράστηκα την ευγενική σου διάθεση για βοήθεια στον συνάνθρωπο! (By the way είναι πολύ ωραίο αυτό που ανιδιοτελώς  κάνετε εδώ, σας τιμά  και μπράβο σας!) . Πολύ καληνύχτα σας!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

απο τηλ , σπάνια να μην λενε βλακείες . (ισχύει για όλους τους πάροχους)

απο καταναλώσεις Σεπτεμβρίου πρέπει να είναι , υπόψιν :)

Το Σεπτέμβρη έδιναν το 0.02€ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

«Παγώνουν» οι χρεώσεις ΥΚΩ σε λόγαριασμούς της ΔΕΗ

Την αναστολή της καταβολής χρεώσεων των Υπηρεσιών Κοινής Ωφέλειας στους λογαριασμούς ηλεκτρικής ενέργειας για περίοδο κατανάλωσης από 1-11-2021 έως τις 31-3-2022 προβλέπει τροπολογία του υπουργείου Ενέργειας.

Η ευνοϊκή ρύθμιση αφορά τις κάτωθι κατηγορίες καταναλωτών:

α) Βιομηχανικής χρήσης ΜΤ> 136GWh,

β) Βιομηχανικής χρήσης ΜΤ,

γ) Γενικής χρήσης ΜΤ,

δ) Αγροτικής χρήσης ΜΤ,

ε) Βιομηχανικής χρήσης για τις τριφασικές παροχές ισχύος μεγαλύτερης ή ίσης των 85kVA (τύπου υπ’ αρ. 5, 6 και 7), και

δ) αγροτικής χρήσης ΜΤ, νια τις τριφασικές παροχές ισχύος μεγαλύτερης των 85kVΑ (τύπου υπ’ αρ. 5,6 και 7).

Επεξ/σία από doll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doll είπε

«Παγώνουν» οι χρεώσεις ΥΚΩ σε λόγαριασμούς της ΔΕΗ

Την αναστολή της καταβολής χρεώσεων των Υπηρεσιών Κοινής Ωφέλειας στους λογαριασμούς ηλεκτρικής ενέργειας για περίοδο κατανάλωσης από 1-11-2021 έως τις 31-3-2022 προβλέπει τροπολογία του υπουργείου Ενέργειας.

ΟΧΙ για οικιακούς καταναλωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Γ21, δηλαδή.

Γ21 χαμηλή τάση ως 25kva

Γ22 χαμηλή τάση ως 250kva

Γ23 νυχτερινό χαμηλής τάσης για τα παραπάνω.

Όλα αυτά ΟΧΙ.

Μέση τάση είναι πάνω από 250kva

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ekrepali είπε

Mα τι διάολο στο τοίχο μιλάω; ⬅️ (Πάτα το)

Μ'αρέσει που είπε ο κοράκιος να βάλω τις φώτο σε spoilers, εδώ δε τα βλέπετε όταν πιάνουν όλη τη σελίδα.

Έχεις 60 μέρες να κάνεις καταγγελία για να μη χρεωθείς με τους νέους όρους.

Όμως η αζημίως καταγγελία είναι 30 μέρες. Δεν έχουν γράψει τη λέξη αζημίως επίτηδες.

 

--------------------------------------------------------------- 

@LuNaTiC

 

. 😅

Οκ το κατάλαβα.Δεν είχα δει την συγκεκριμένη ανάρτηση, δεν είμαι και όλη μέρα στο insomnia.Οποτε πια η διαφορά αν κάνω καταγγελία από την 31 η μέρα και μετά μέχρι τη 60 η από το να κάνω μετά την 60 η μέρα? Και στις δύο περιπτώσεις θα χρεωθώ ρήτρα αποχώρησης. Δεν βλέπω να  υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα. 

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...