Προς το περιεχόμενο

Αγορά gimbal για action cam και κινητο.


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους

Είμαι ανάμεσα σε 2 φθηνά gimbal τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για κινητό και action cam

 

https://m.gearbest.com/gimbal/pp_620374.html?wid=21

Αυτό το οποίο από ευρωπαϊκη αποθήκη με μεταφορικά Μ βγαίνει στα 105€ 

 

Και το γνωστό xiaomi 

https://m.gearbest.com/gimbal/pp_862370.html?wid=21

 

Που με μεταφορικά μου βγαίνει στα 104€ 

 

Πιστεύετε ότι έχουν διαφορές; Υπάρχει κανένα καλυτερο με + - 50€ διάφορα; Ποιο να επιλεξω τελικά;

 

(Είδα ότι θα βγει πάνω κάτω σε ίδια τιμή το dji osmo mobile 2 οπότε μήπως να περιμένω αυτό; Ξέρει κανείς ποτέ θα βγει τελικα;)

 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το DJI Osmo Mobile 2 φαίνεται αρκετά καλή περίπτωση σε αυτή την κατηγορία τιμής. Είμαι και εγώ στην αναζήτηση ενός gimbal για το κινητό αλλά μάλλον θα περιμένω να εμφανιστεί αυτό της DJI. Από εκεί και πέρα κορυφαία σε αυτή την τιμή είναι τα smooth Q και SPG-C της Feiyutec.

Χωρίς να έχω πιάσει κανένα από αυτά θεωρώ πως το SPG-C έχει το πλεονέκτημα ότι έχει πιο ποιοτική κατασκευή από το Smooth Q.

Επεξ/σία από Questioner
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύεις αξίζει η κατηγορία αυτή σε gimbal? Εννοώ ότι αξίζει να δώσεις 100-110€ η καλύτερα να μαζέψω περισσότερα χρήματα για κάτι καλύτερο;

 

Δεν είμαι επαγγελματίας ούτε έχω εκπομπή να θέλω τα τέλεια πλάνα αλλά να είναι αξιοπρεπείς η λήψεις που θα κανω,οπότε με αυτά στα 100 κάτι ευρώ θα κάνω δουλειά;

 

 

(Είδα ότι το osmo mobile 2 θα βγει στα 129$ δηλαδή περίπου 105€,αλλα το θέμα είναι πότε θα βγει...)

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Πιστεύεις αξίζει η κατηγορία αυτή σε gimbal? Εννοώ ότι αξίζει να δώσεις 100-110€ η καλύτερα να μαζέψω περισσότερα χρήματα για κάτι καλύτερο;

Δεν είμαι επαγγελματίας ούτε έχω εκπομπή να θέλω τα τέλεια πλάνα αλλά να είναι αξιοπρεπείς η λήψεις που θα κανω,οπότε με αυτά στα 100 κάτι ευρώ θα κάνω δουλειά;

Θεωρώ πως η δουλειά που κάνουν τα συγκεκριμένα είναι κάτι παραπάνω από καλή. Μπορείς να το καταλάβεις και μόνος σου βλέποντας sample στο youtube. Οπότε για κινητό δεν νομίζω πως αξίζει να δώσεις περισσότερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι είδα αρκετά βιντεάκια και vs και κατέληξα να περιμένω το osmo mobile 2 και ελπίζω να μην άργησει να κυκλοφορήσει. Στα 105€ περίπου καλύτερα να πάρω αυτό.φαινεται vfm για τα χρήματα αυτά.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Ναι είδα αρκετά βιντεάκια και vs και κατέληξα να περιμένω το osmo mobile 2 και ελπίζω να μην άργησει να κυκλοφορήσει. Στα 105€ περίπου καλύτερα να πάρω αυτό.φαινεται vfm για τα χρήματα αυτά.

Βγαίνουν αρκετά κουπόνια κατά καιρούς για το συγκεκριμένο. Πριν λίγο καιρό το GB ξεστόκαρε την αποθήκη στην Ευρώπη και έπαιξε το Smooth Q στα 50€ τελική. Όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε. :P

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Questioner είπε

Βγαίνουν αρκετά κουπόνια κατά καιρούς για το συγκεκριμένο. Πριν λίγο καιρό το GB ξεστόκαρε την αποθήκη στην Ευρώπη και έπαιξε το Smooth Q στα 50€ τελική. Όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε. :P

Πωωω ευκαιρία ήταν και πάει χάθηκε :(

Κριμα π δεν το είδα.

 

Το πήρες εσύ τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Πωωω ευκαιρία ήταν και πάει χάθηκε :(

Κριμα π δεν το είδα.

Το πήρες εσύ τότε;

Δεν πρόλαβα ούτε ανάσα να πάρω. Ήταν λίγα κομμάτια και έπεσαν σαν κοράκια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Questioner είπε

Δεν πρόλαβα ούτε ανάσα να πάρω. Ήταν λίγα κομμάτια και έπεσαν σαν κοράκια. 

Ελπίζω να ξαναβάλουν και να προλάβουμε τίποτα.

 

Ευρωπαϊκή αποθήκη είτε banggood ειτε gearbest ψάχνω αλλά τίποτα τώρα τελευταία. (Είτε κινεζική αποθήκη με priority για banggood έστω)

 

Αν πέσει κάτι στην αντίληψη σου πες και από εδώ,και αν έχει 50€ τελική θα πάρω 2 :) :)

 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stelios18120 είπε

Ελπίζω να ξαναβάλουν και να προλάβουμε τίποτα.

Ευρωπαϊκή αποθήκη είτε banggood ειτε gearbest ψάχνω αλλά τίποτα τώρα τελευταία. (Είτε κινεζική αποθήκη με priority για banggood έστω)

Αν πέσει κάτι στην αντίληψη σου πες και από εδώ,και αν έχει 50€ τελική θα πάρω 2 :) :)

Μάλλον δεν θα ξαναπετύχουμε τέτοια τιμή αλλά κατά καιρούς το ρίχνουν στο 85αρι αν θυμάμαι καλά. Θα ενημερώσω αν πετύχω κάτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...