Προς το περιεχόμενο

Καλά συμβατά μελάνια


Hiddenite

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

καλησπέρα εάν θέλεις να ψωνίσεις από εξωτερικό είναι σίγουρα καλά αυτά τα μελανάκια από αυτή την εταιρεία, κάποιοι από το forum έχουν γράψει για αυτά ανά διαστήματα.:)

Το μοναδικό μειονέκτημα που έχουν μέχρι στιγμής σε cannon και epson που τα έχω δοκιμάσει είναι εάν βγάζεις εκτυπώσεις με τρομερές ποια αναλύσεις  και λεπτομέρειες που δεν έχουν το σωστό αποτέλεσμα.:(

Διαφορετικά από Ελλάδα θα δοκίμαζα από αυτούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Πλαίσιο το μόνο θετικό είναι ότι τα αλλάζουν αν έχει πρόβλημα .Τα @Work έχουν πολλά προβλήματα συμβατότητας .Μου έχει τύχει μέσα να έχει μελάνι και για άλλο μηχάνημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • 2 χρόνια αργότερα...

Δωσε περισσοτερες λεπτομερειες για τις αναγκες σου (εγχρωμο/ασπρομαυρο, ογκο εκτυπωσεων, διπλη οψη, συνδεσμολογια κλπ) για να σε βοηθησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως όσο ήμουν Ελλάδα στο τέλος κάθε φορά που τελείωναν τα μελάνια αγόραζα καινούργιο εκτυπωτή. Πλέον έχω πάρει το https://www.amazon.in/Brother-DCP-T310-Inktank-Refill-Printer/dp/B07DGBHDZC και είμαι 1.5 χρόνο με τα μελάνια της συσκευασίας. Δεν κάνω βαριά εκτύπωση αλλά έχω σίγουρα εκτυπώσει 500 σελίδες σε αυτό το διάστημα. Προφανώς για χρήση γραφείου με παραπάνω εκτυπώσεις τελειώνουν πιο γρήγορα αλλά απλά αδειάζεις το μπουκαλάκι και τελειώνει το παραμύθι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβατά μελάνια έχω πάρει και από εδώ και από Κίνα. Καλά εκτυπώνουν αλλά το μόνιμο πρόβλημα που έχουν αν τα γεμίσεις μετά με σύριγγα δεν ξέρω γιατί αλλά δεν τα αναγνωρίζει και είναι για πέταμα ενώ τα δικά του τα γεμίζω 20-30 φορές. Οπότε συμβατό μόνο για όσους το θέλουν για μία χρήση και μετά πέταμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εγώ που έχω ενα πολυμηχάνημα HP 1515 γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα δικά του μελάνια ενώ τα γεμίζω? Μου δείχνει ότι είναι άδεια και δεν τα χρησιμοποιεί!!!

Στις 26/9/2021 στις 7:39 ΠΜ, papoys1 είπε

Συμβατά μελάνια έχω πάρει και από εδώ και από Κίνα. Καλά εκτυπώνουν αλλά το μόνιμο πρόβλημα που έχουν αν τα γεμίσεις μετά με σύριγγα δεν ξέρω γιατί αλλά δεν τα αναγνωρίζει και είναι για πέταμα ενώ τα δικά του τα γεμίζω 20-30 φορές. Οπότε συμβατό μόνο για όσους το θέλουν για μία χρήση και μετά πέταμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alexx είπε

εγώ που έχω ενα πολυμηχάνημα HP 1515 γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα δικά του μελάνια ενώ τα γεμίζω? Μου δείχνει ότι είναι άδεια και δεν τα χρησιμοποιεί!!!

 

Άδεια τα δείχνει και σε μένα αλλά εκτυπώνουν. Θέλει προσοχή τι θα πατήσεις στις δύο ερωτήσεις που θα σου βγάλει στην αρχή που βάζεις το γεμισμένο μελάνι. Αν απαντήσεις λάθος δηλαδή ανάποδα αχρηστεύει αμέσως το τσιπάκι και είναι για πέταμα. Και οι ερωτήσεις αν προσέξεις καλά είναι παγίδα να σε κάνουν να απαντήσεις ανάποδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2021 στις 8:13 ΠΜ, papoys1 είπε

Άδεια τα δείχνει και σε μένα αλλά εκτυπώνουν. Θέλει προσοχή τι θα πατήσεις στις δύο ερωτήσεις που θα σου βγάλει στην αρχή που βάζεις το γεμισμένο μελάνι. Αν απαντήσεις λάθος δηλαδή ανάποδα αχρηστεύει αμέσως το τσιπάκι και είναι για πέταμα. Και οι ερωτήσεις αν προσέξεις καλά είναι παγίδα να σε κάνουν να απαντήσεις ανάποδα.

Οταν λες ερωτήσεις παγίδα τι εννοείς; Για να ξέρουνε και οι υπόλοιποι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2021 στις 6:21 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Οταν λες ερωτήσεις παγίδα τι εννοείς; Για να ξέρουνε και οι υπόλοιποι. 

Συνήθως:
1η ερώτηση
Το μελάνι που τοποθετήσατε είναι αναγεμισμένο ή δεν είναι γνήσιο. Το γνωρίζατε; 

Αν απαντήσεις όχι, στο κλειδώνει επειδή θεωρεί πως εξαπατήθηκες και σου λέει να το πας πίσω και να ζητήσεις γνήσιο

Αν απαντήσεις ναι, προχωράει στην επόμενη ερώτηση

Μπορεί να είναι και διατυπωμένη αλλιώς η ερώτηση.

Πχ Το μελάνι που τοποθετήσατε είναι αναγεμισμένο ή δεν είναι γνήσιο. Το αγοράσατε για γνήσιο;

Εκει αν απαντήσεις ΝΑΙ το κλειδώνει.

 

Ερώτηση 2

Θέλετε να συνεχίσετε τις εκτυπώσεις με αυτό το μελάνι;

Αν απαντήσεις όχι, στο κλειδώνει

Αν πατήσεις ναι συνεχίζεις και κάποιες φορές σε ορισμένα μοντέλα σου σκάει follow up ερώτηση

Ενδεχεται η ποιότητα των εκτυπώσεων σας να μην είναι καλή ή/και να καταστρέψετε το μηχάνημα σας. Είστε σίγουροι;

απαντάς τα ανάλογα

 

Επίσης μέσα στα μενού έχουν μια επιλογή που σε προτρέπει να ενεργοποιήσεις την προστασία δοχείου. Που ουσιαστικά το κλειδώνεις μόνος σου για να μην μπορεί να ξαναγεμίσει. Εχω πάντα την απορία για το ποιοι μπορεί να είναι αυτοί που τα κλειδώνουν οικειοθελώς. Μόνο εργαζόμενοι στην HP υποθέτω

Δεν είναι ακριβώς οι ίδιες οι ερωτήσεις σε όλους τους εκτυπωτές, αλλά ειδικά στους HP οι παραπάνω ερωτήσεις είναι απο τις πιο κοινές. Ειδικά στα φτηνότερα μοντέλα. Θέλει προσοχή στην ανάγνωση. Ειδικά αυτοί που είναι συνηθισμένοι να πατάνε ΝΑΙ σε όλα τα παράθυρα που ανοίγουν χωρίς να τα διαβάζουν, την πατάνε και μετά δεν τους παίζουν τα συμβατά και τα αναγεμισμένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2021 στις 12:41 ΜΜ, highpriest είπε

Συνήθως:
1η ερώτηση
Το μελάνι που τοποθετήσατε είναι αναγεμισμένο ή δεν είναι γνήσιο. Το γνωρίζατε; 

Αν απαντήσεις όχι, στο κλειδώνει επειδή θεωρεί πως εξαπατήθηκες και σου λέει να το πας πίσω και να ζητήσεις γνήσιο

Αν απαντήσεις ναι, προχωράει στην επόμενη ερώτηση

Μπορεί να είναι και διατυπωμένη αλλιώς η ερώτηση.

Πχ Το μελάνι που τοποθετήσατε είναι αναγεμισμένο ή δεν είναι γνήσιο. Το αγοράσατε για γνήσιο;

Εκει αν απαντήσεις ΝΑΙ το κλειδώνει.

 

Ερώτηση 2

Θέλετε να συνεχίσετε τις εκτυπώσεις με αυτό το μελάνι;

Αν απαντήσεις όχι, στο κλειδώνει

Αν πατήσεις ναι συνεχίζεις και κάποιες φορές σε ορισμένα μοντέλα σου σκάει follow up ερώτηση

Ενδεχεται η ποιότητα των εκτυπώσεων σας να μην είναι καλή ή/και να καταστρέψετε το μηχάνημα σας. Είστε σίγουροι;

απαντάς τα ανάλογα

 

Επίσης μέσα στα μενού έχουν μια επιλογή που σε προτρέπει να ενεργοποιήσεις την προστασία δοχείου. Που ουσιαστικά το κλειδώνεις μόνος σου για να μην μπορεί να ξαναγεμίσει. Εχω πάντα την απορία για το ποιοι μπορεί να είναι αυτοί που τα κλειδώνουν οικειοθελώς. Μόνο εργαζόμενοι στην HP υποθέτω

Δεν είναι ακριβώς οι ίδιες οι ερωτήσεις σε όλους τους εκτυπωτές, αλλά ειδικά στους HP οι παραπάνω ερωτήσεις είναι απο τις πιο κοινές. Ειδικά στα φτηνότερα μοντέλα. Θέλει προσοχή στην ανάγνωση. Ειδικά αυτοί που είναι συνηθισμένοι να πατάνε ΝΑΙ σε όλα τα παράθυρα που ανοίγουν χωρίς να τα διαβάζουν, την πατάνε και μετά δεν τους παίζουν τα συμβατά και τα αναγεμισμένα

 Αυτές οι ερωτήσεις γίνονται κάθε φορά που αλλάζεις μελάνι η μία φορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/10/2021 στις 2:41 ΜΜ, alexx είπε

 Αυτές οι ερωτήσεις γίνονται κάθε φορά που αλλάζεις μελάνι η μία φορά;

Κάθε φορά, ειδικά στους φτηνούς HP που παίρνουν τις δύο μελανοκεφαλές.

Οι Canon έχουν άλλο σύστημα

Στους άλλους που παίρνουν τα 4-5 ή και παραπάνω δοχεία, με την κεφαλή εντός του εκτυπωτή τα μπλοκάρει με άλλους τρόπους

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...