Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση απο Sandy Bridge


jimakos234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλεπω και αυτες ειναι samsung b die σαν τις Flare X, δεν θα ειναι οκ αφου ειναι ιδιες (τουλαχιστον οσο βλεπω) με τις Flare X?

Trident Z white 3200-14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο που εψαξα ολες οι 3200 με cl14 ειναι b die οποτε οι flare x που ντεμεκ ειναι οι most optimised και φτιαγμενες για ryzen ειναι απλα marketing. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να τους κάνεις τόσους δίσκους στο κουτί? Πάρε ένα docking station με 2 θέσεις ή και 4 και άσε στο κουτί π.χ. 3 δίσκους. Έτσι δεν θα σκας και για μητρική με πολλά sata

Επεξ/σία από BlueBlood7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, jimakos234 είπε

Λοιπον, μου αρεσε το ποντικι που προτεινει ο @tanasen01, καθως και οι δισκοι.

Μετα απο λιγο ψαξιμο σκεφτομαι για τα παρακατω:

Αsus Prime X370

R7 1700

G-Skill-RipjawsV-16GB-DDR4-3200MHz

RMx white

Crucial MX300 m2 525GB

Και εναλλακτικα (λογο παραπανω σατα πορτς και vrm + ssd non m2)

Asrock Taichi x370

G-Skill-TridentZ RGB-16GB-DDR4-3200MHz

850 evo sata

Γνωμες? ξερω το δευτερο παει λιγο πιο ακριβα, αλλα σκεφτομαι αφου θα αλλαξω, χαλαλι...

asrock taichi και g.skill trindent z παιζουν μια χαρα στα 3200? γιατι εχω κανει και εγω το παντρεμα αυτο την τριτη περιμενω το pc και δεν ξερω αν θα τρεξουν στα 3200..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2018 στις 2:34 ΜΜ, jimakos234 είπε

Να ξεκαθαρισω οτι το κουτι που περιμενω δεν ειναι μεσα στο budget, εχω μιλησει με Msystems και θα το παραλαβουν απο μεσα φεβρουαριου και μετα, και οτι προτιμω να εχω παραπανω Threads αντι για IPC, το Gaming Που κανω ειναι περιστασιακο και δεν με ενδιαφερει να τα εχω ολα Ultra, και με High μπορω να επιβιωσω. Χρειαζομαι  απαραιτητα 2x 4τβ σκληρους για Raid, + τους παλιους 3 + DVD-ROM, οποτε αναγκαστικα η μητρικη πρεπει να εχει 6-8 sata ports. Στην αναγκη αν το συστημα τα αξιζει ενα 100-150 θα το ξεζουμισω απο καπου.

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.

Φίλε μου το κουτί που περιμένεις από Msystems είναι το Define r6? Αυτό σου είπαν ότι θα παραλάβουν από μέσα Φεβρουαρίου? Κι αν ναι σε τι χρώματα? Με tempered glass? Σε τι τιμή? Θέλω κι εγώ το ίδιο σε gunmetal tg και μέχρι αρχές Μάρτη ΔΕΝ θα είναι διαθέσιμο παγκοσμίως στο χρώμα που το θέλω. Έχεις κνένα νέο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, spyreto88 είπε

Φίλε μου το κουτί που περιμένεις από Msystems είναι το Define r6? Αυτό σου είπαν ότι θα παραλάβουν από μέσα Φεβρουαρίου? Κι αν ναι σε τι χρώματα? Με tempered glass? Σε τι τιμή? Θέλω κι εγώ το ίδιο σε gunmetal tg και μέχρι αρχές Μάρτη ΔΕΝ θα είναι διαθέσιμο παγκοσμίως στο χρώμα που το θέλω. Έχεις κνένα νέο??

Καλησπερα φιλε μου, ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει για μετα τα μεσα Φεβρουαριου, ειδα εχει ερθει στα 180 το μαυρο, εγω για το λευκο ενδιαφερομαι, αν και τα αλλα χρωματα πλην του κανονικου δυστηχχως θα αργησουν κι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, jimakos234 είπε

Καλησπερα φιλε μου, ειχα ρωτησει και μου ειχαν πει για μετα τα μεσα Φεβρουαριου, ειδα εχει ερθει στα 180 το μαυρο, εγω για το λευκο ενδιαφερομαι, αν και τα αλλα χρωματα πλην του κανονικου δυστηχχως θα αργησουν κι αλλο.

Εγώ το παράγγειλα από msystems γιατί μου φαίνεται θα περιμένω μέχρι Ιούνιο για τα υπόλοιπα χρώματα. Έστειλα email στην εταιρία και δεν είναι ψημένοι για Ελλάδα. Μου είπαν να ψάξω Ευρώπη για άλλα χρώματα από τέλη Μαρτίου... και να δώσω 240 για κουτί με μεταφορικά... εεε καλύτερα να το βάψω μόνος μου σε 2ο χρόνο... πολύ λιγότερο θα μου έρθει ακόμα κι αν πάω σε φανοποιείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...