Προς το περιεχόμενο

Eglobalcentral Eu


termitiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς το εν λόγω κατάστημα? Υπάρχει εμπειρία αγοράς από αυτούς?

Βλέπω ότι έχει πολύ καλές τιμές και υποτίθεται ότι στέλνει από Ευρώπη αλλά δεν ξέρω το κατά πόσο είναι αλήθεια, αν είναι αξιόπιστοι.

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gsisr είπε

αξιόπιστοι είναι, παράδοση σε κανα 2βδόμδαδο χωρίς εγγύση Ελλάδα απ ότι ξέρω. πρέπει να το στείλεις πίσω σ αυτούς.

1) Στέλνουν όντως από Ευρώπη για να μην έχουμε θέματα με τελωνείο?

2) Αν γράφουν ότι ένα τηλέφωνο (Xiaomi συγκεκριμένα) έχει την Β20 ισχύει έτσι? δεν είναι καμμιά μαϊμουδιά τους?

Sry αν ρωτάω αλλά σκέφτομαι να πάρω κάτι από εκεί που βρήκα σε καλή τιμή και δεν θέλω να την πατήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι είναι αξιόπιστο το κατάστημα και όντως στέλνει από Ευρώπη για να μην έχεις θέμα με το τελωνείο. εσύ για καλό και για κακό ρώτα για την τριγωνική αποστολή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, termitiss είπε

1) Στέλνουν όντως από Ευρώπη για να μην έχουμε θέματα με τελωνείο?

2) Αν γράφουν ότι ένα τηλέφωνο (Xiaomi συγκεκριμένα) έχει την Β20 ισχύει έτσι? δεν είναι καμμιά μαϊμουδιά τους?

Sry αν ρωτάω αλλά σκέφτομαι να πάρω κάτι από εκεί που βρήκα σε καλή τιμή και δεν θέλω να την πατήσω

Οχι να κοιταξεις τα επισημα στοιχεια που δινει η ιδια η εταιρεια για το τηλεφωνο αυτο.

Επισης οχι το καταστημα δεν ειναι 100% αξιοπιστο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σε τι σε μπερδεψαμε.Αν και δεν αναφερεις συγκεκριμενα σε ποιο xiaomi μοντελο αναφερεσαι,τα περισσοτερα flagship xiaomi για παραδειγμα δεν εχουν την 800αρα μπαντα.

Επισης δεν ξερω πως θεωρει ο καθενας ενα καταστημα αξιοπιστο,αλλα εγω προσωπικα ενα καταστημα το θεωρω αξιοπιστο αν μου στειλει το κινητο και δω οτι ειναι ενταξυ αλλα και πως συμπεριφερεται σε περιπτωση προβληματος(κοινως after sales support/rma)ειδικα σε περιπτωση που εχει θα πρεπει να απευθυνθεις εξ ολοκληρου σε αυτο για την εγγυηση.

Τα βλεπω και στο skroutz που οι αλλοι βαζουν 5/5 σε ενα καταστημα απλα γιατι εριξαν μια παραγγελια η οποια τους ηρθε.Δεν λειτουργει ετσι η αξιοπιστια ενος καταστηματος παιδια....

Βασικα γιαυτο το λογο και αποφευγω να αγορασω ακριβα κινητα απο Κινα μερια(geekbuying,gearbest κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ε σε τι σε μπερδεψαμε.Αν και δεν αναφερεις συγκεκριμενα σε ποιο xiaomi μοντελο αναφερεσαι,τα περισσοτερα flagship xiaomi για παραδειγμα δεν εχουν την 800αρα μπαντα.

Επισης δεν ξερω πως θεωρει ο καθενας ενα καταστημα αξιοπιστο,αλλα εγω προσωπικα ενα καταστημα το θεωρω αξιοπιστο αν μου στειλει το κινητο και δω οτι ειναι ενταξυ αλλα και πως συμπεριφερεται σε περιπτωση προβληματος(κοινως after sales support/rma)ειδικα σε περιπτωση που εχει θα πρεπει να απευθυνθεις εξ ολοκληρου σε αυτο για την εγγυηση.

Τα βλεπω και στο skroutz που οι αλλοι βαζουν 5/5 σε ενα καταστημα απλα γιατι εριξαν μια παραγγελια η οποια τους ηρθε.Δεν λειτουργει ετσι η αξιοπιστια ενος καταστηματος παιδια....

Βασικα γιαυτο το λογο και αποφευγω να αγορασω ακριβα κινητα απο Κινα μερια(geekbuying,gearbest κλπ).

Γιατί σ αυτό που παρέθεσες υπάρχουν κάποιοι που αναφέρουν ότι δεν παρέλαβαν ποτέ κινητό. Αξιοπιστία για μένα σημαίνει να πληρώσεις και να παραλάβεις αυτό που έβλεπες στην περιγραφή και να λειτουργεί σωστά. Το να μην παραλάβεις ποτέ είναι τραγικό και απατεωνια.  Επίσης όταν λέει ότι στέλνει από EU να ισχύει κ να μην ψαχνεσαι ξαφνικά στα τελωνεία.  Όσο για το μοντέλο είναι το redmi 5 plus 4gb 64gb το οποίο το έχει πολύ καλή τιμή, γράφει ότι είναι σε stock κ ότι έχει την 800αρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, termitiss είπε

Γιατί σ αυτό που παρέθεσες υπάρχουν κάποιοι που αναφέρουν ότι δεν παρέλαβαν ποτέ κινητό. Αξιοπιστία για μένα σημαίνει να πληρώσεις και να παραλάβεις αυτό που έβλεπες στην περιγραφή και να λειτουργεί σωστά. Το να μην παραλάβεις ποτέ είναι τραγικό και απατεωνια.  Επίσης όταν λέει ότι στέλνει από EU να ισχύει κ να μην ψαχνεσαι ξαφνικά στα τελωνεία.  Όσο για το μοντέλο είναι το redmi 5 plus 4gb 64gb το οποίο το έχει πολύ καλή τιμή, γράφει ότι είναι σε stock κ ότι έχει την 800αρα

Το συγκεκριμένο μοντέλο που λες δεν έχει ούτε Global ούτε 800αρα.

Μόνο το μοντέλο με τα 3Gb ram/ 32 gb rom global τα έχει.

Στο Gsmarena πάλι που βλέπω δεν έχει, προφανώς δεν έχει όλα τα μοντέλα γιατί βλέπω μόνο το China.

Τρία μοντέλα υπάρχουν τα δύο με 3/32 εκ των οποίων το ένα είναι το Global και το άλλο με τα 4/64.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Το συγκεκριμένο μοντέλο που λες δεν έχει ούτε Global ούτε 800αρα.

Μόνο το μοντέλο με τα 3Gb ram/ 32 gb rom global τα έχει.

Στο Gsmarena πάλι που βλέπω δεν έχει, προφανώς δεν έχει όλα τα μοντέλα γιατί βλέπω μόνο το China.

Τρία μοντέλα υπάρχουν τα δύο με 3/32 εκ των οποίων το ένα είναι το Global και το άλλο με τα 4/64.

xiaomi online store  in stock με την Β20 το 4/64

Geekbuying arrival notice με την Β20 το 4/64

Honorbuy preorder με την Β20 το 4/64

ψεύτες κ αυτοί?

Επεξ/σία από termitiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, termitiss είπε

xiaomi online store  in stock με την Β20 το 4/64

Geekbuying arrival notice με την Β20 το 4/64

Honorbuy preorder με την Β20 το 4/64

ψεύτες κ αυτοί?

Εγώ πάω με βάση τα στοιχεία του Gsmarena και του Kimovil.....

Αν θες δες τα εδώ 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-5-plus-4gb-64gb

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_5_plus-ampp-8959.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα έχω δει. Κάπου είδα χθες ότι από την ερχόμενη εβδομάδα βγαίνει σε global version η συγκεκριμένη έκδοση οπότε βγάζω το συμπέρασμα ότι όντως ισχύει αλλά και το ότι το eglobal μάλλον γράφει μούφα ότι το έχει διαθέσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Έκανα μια αγορά την προηγούμενη Τετάρτη. Προχθές μου έστειλαν το tracking άλλα δεν έχει ανανεωθεί.  Είναι κολλημένο στο "The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically". Είναι φυσιολογικο; Με DHL έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρήγγειλα την Παρασκευή μία EOS 77D από eGlobalCentral (πληρωμή με PayPal). Έκτοτε, η παραγγελία έχει μείνει στο "processing". Τίποτα περί αποστολής. Να ανησυχήσω που δεν έχει αλλάξει το status εδώ και 4 μέρες, ή είναι φυσιολογικό κι αργούν να ενημερώσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα χαλια, μην αγοραζετε απο εκει. Στελνει με dhl, καθυστερει αρκετα δεν περναει τελωνειο. Παραγγειλα Xiaomi Mi Max 3 20 αυγουστου και ηρθε σημερα. Κινεζικη rom, unlocked με unofficial tool. Παω και κανω lock και brickαρει το κινητο. Απλα μην αγοραζετε τιποτα απο εκει δεν αξιζει ο κοπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...