Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα ή ξεχωριστο εκτυπωτή / scanner?


alipkok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια χαρά ,

Δυστυχως εδω και 2 μερες ειμαι χωρις πολυμηχανημα(CANON MG5250).

Μου βγαζει ενα σφαλμα "U052 This type of print head is incorrect".Εψαξα τα παντα σχεδον στο ιντερνετ (εκανα αλλαγη μελανιών, καθαρισμα με προσοχη της κεφαλης) ,και με λυπη ειδα οτι πολλοι αλλαξαν κεφαλη και το προβλημα παρεμεινε που με κανει πιστευω οτι ειναι θεμα καποιας μητρικης και περιττο να πω οτι δεν αξιζει οικονομικα η επιδιορθωση.

Το χειροτερο δε ειναι οτι αυτο το σφαλμα καθιστα τον εκτυπωτη τελειως αχρηστο αφου ουτε σαν σαρωτης δουλευει...

Στο δια ταυτα , επειδη ψαχνω για καινουριο εκτυπωτη/σαρωτη , αλλα θα ηθελα να αποφυγω παρομοιες καταστασεις στο μελλον , τι θα συμβουλευατε;

  • Το χρειαζομαι για οικιακη αλλα συχνη χρηση 
  • Σκεφτομουν να δω εγχρωμο laser αλλα βλεπω οτι κοστος ξεφευγει αρκετα (διαθετω 150-170 € max).
  • Ειναι καλυτερα να παρω ξεχωριστα σαρωτη ,εκτυπωτη;
  • Με αυτοματη εκτυπωση διπλής όψεως
  • Θα ήθελα να αποφυγω την Canon 

Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας.

Επεξ/σία από alipkok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν σε ενδιαφέρει να γεμίζεις τα μελάνια του με χαμηλό κόστος καλός είναι και αυτός.

https://www.skroutz.gr/s/7896132/HP-DeskJet-Advantage-2135-AiO.html

Τον πήρε η κόρη μου πριν 2-3 μήνες.Μικρός και όμορφος.Βέβαια  έχει ξεφύγει λίγο η τιμή του τον πήρε 36 και τώρα έχει φτάσει 57 και δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο ψηλά.Αν γνωρίζει κάποιος γιατί ας μας πει.

Τα έχω γεμίσει το έγχρωμο 2 φορές το μαύρο 1 φορά.Παίζουν μια χαρά και εκτυπώνουν τέλεια.Δε βλέπω διαφορά με το αρχικό δικό του μελάνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...