Προς το περιεχόμενο

27 Μαρτίου ανακοινώνεται ο διάδοχος του Huawei P10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση της Huawei, δεν πρόκειται να γίνουν σημαντικές ανακοινώσεις στο επερχόμενο Mobile World Congress που θα πραγματοποιηθεί στο τέλος του Φλεβάρη.

Έτσι, παρά τις φήμες, δεν πρόκειται να δούμε τον διάδοχο του P10 που θα έχει κατά πάσα πιθανότητα την ονομασία P11 ή P20 (δεν είναι ακόμη ξεκάθαρο ποια θα προτιμήσει η Κινέζικη εταιρεία). Η Huawei πρόκειται να παρουσιάσει επίσημα τη νέα σειρά σε ειδική εκδήλωση που θα πραγματοποιήσει στο Παρίσι, στις 27 Μαρτίου.

Η νέα σειρά, άσχετα από την ονομασία, θα αποτελείται από τρία μοντέλα, τα P11 ή P20, P11 Plus ή P20 Plus και P11 Lite ή P20 Lite. Παλαιότερα, είχαν κυκλοφορήσει και φήμες που ήθελαν την εταιρεία να κυκλοφορεί και το P11 Pro ή P20 Pro, και πως θα διέθετε μία εγκοπή στην κορυφή της οθόνης σαν το “notch” που υπάρχει στο iPhone X, ωστόσο κάτι τέτοιο δεν είναι σίγουρο πως θα γίνει. Δεν είναι απίθανο πάντως, αν η εταιρεία σκοπεύει να κυκλοφορήσει κάποια από τις συσκευές με διπλή εμπρόσθια κάμερα ενδεχομένως.

Επίσης λέγεται ότι κάποια ή κάποιες από τις συσκευές ενδέχεται να διαθέτει triple-camera setup στο πίσω μέρος, και βεβαίως κορυφαία χαρακτηριστικά. Λογικά, περιμένουμε να δούμε οθόνες με αναλογία πλευρών 18:9 ενώ για βάση δεν θα χρησιμοποιηθεί άλλο SoC από το γνωστό από το Mate 10 Pro, AI-infused Kirin 970.

5a736923be743_HuaweiMWC1.jpg.ab4249b522f7ecd1481100c05a14f546.jpg

GSMArena


Δείτε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις πιο αδιαφορες συσκευες του 2017 το P10 και δυστηχως η Huawei  με τις τοσες συσκευες που κυκλοφορει εχει χασει την μπαλα και στο κομματι των updates.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το P9 και ειναι ακομα ΘΥΡΙΟ, δεν μου εχει κολλησει ουτε δευτερολεπτο (δεν παιζω games, εχει λιγο αδυναμη gpu). Φωτογραφιες απο αλλο κοσμο (με manual, τα auto του ειναι λιγο χαλια, γιαυτο και σε camera reviews δεν πηγε τοσο καλα).

 

Ελπιζω το P11 να αξίζει την αναβάθμιση, το P10 δεν αξιζε καθολου αφου ειχα το P9, καμια σχεδον μεγαλη αλλαγη.. και ειχε και πιο ασχημο design.

PLS AMOLED panel!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζουν για να βγάζουν νέα μοντέλα... 

Λες και έχουν υπογράψει συμβόλαιο να βγάζουν κάποιον x αριθμό /έτος ασχέτως αν έχουν ή όχι να παρουσιάσουν κάτι πρωτοποριακό στο κοινό. Το οποίο καταναλωτικό κοινό πια, δεν έχει να περιμένει και πολλά με αυτή τη συνήθεια των εταιρειών... 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Mate 10 Pro είναι ένα απο τα καλύτερα κινητά που έχω πιάσει ποτέ απο πολλές απόψεις. Αν δεν κάνει τη βλακεία να βγάλει και στο P11/20 τον 3.5 jack τότε έχουμε πολύ ενδιαφέρουσα συσκευη στα χαρτιά, 

Καλό SoC το Kirin, οι κάμερες αναμένονται προσεγμένες, αν έχει και AMOLED μαζί με την αυτονομία του Mate 10 Pro θα αξίζει σίγουρα.

Η καλύτερη αγορά ομως για το πρώτο μισό νομίζω θα παραμείνει το Honor View 10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Απο τις πιο αδιαφορες συσκευες του 2017 το P10 και δυστηχως η Huawei  με τις τοσες συσκευες που κυκλοφορει εχει χασει την μπαλα και στο κομματι των updates.

μονο την τοπικη της αγορα να βαλεις (1,2 δις πληθυσμος) ,φτανει και περισσευει για να βγαζει πολλα μοντελα ....οι τυποι εκει παιζουν με πληθυσμιακα προτυπα ,πιασανε και USA μαζι με EE ....οποτε και 5 ναυαεχιδες να βγαζουν μεσα σε ενα ετος ,καλυμενοι ειναι !!!και απο updates εχουν κοσμο απο κατω να το κανουν .....απλα η huawei εχει τσιμπησει τις τιμες αρκετα διακριτικα συμφωνα με τα πορτοφολια της δυσης ,αυτο ειναι το μονο προβλημα  ..... προσωπικα βλεπω οτι μονο η xiaomi κραταει επιπεδο σε τιμες  σε εξαιρετικα κινητα ανταξια με τις ναυαρχιδες αλλων εταιριων !! ειδικα το mi mix 2 θεριζει οτι μπει διπλα για συγκριση !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

και πως θα διέθετε μία εγκοπή στην κορυφή της οθόνης σαν το “notch” που υπάρχει στο iPhone X, ωστόσο κάτι τέτοιο δεν είναι σίγουρο πως θα γίνει.

Ειναι "feature" και πρέπει να το κάνετε. Εκει στην hua δεν ξέρετε τι πάει να πει να πληρώνεις για οθόνη κινητού που να έχει ένα ενοχλητικό εμπόδιο.

Για ρωτήστε τους αγοραστές του Χ. Το αγοράσαν και σε μια εβδομάδα το βάλανε για πούλημα. Γεματο αγγελίες είναι από τα  iphone (beta) X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αξιζει σίγουρα, γενικα τα huawei πολυ smooth ειδικα στα καλα μοντέλα ( τα lite δε με πείθουν τοσο), συμφωνώ οτι το v10 θα ναι καλύτερο deal για τους πρωτους μήνες μεχρι να πεσουν οι τιμές,

γενικότερα τα honor ειναι value for money με πολύ καλές κάμερες για το price range

για τις σειρές P και mate αξιζει να περιμένεις λιγο γιατί χάνουν αξία τον πρώτο καιρό συν οτι η huawei μας έχει συνηθίσει σε προσφορές..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω κατι και θυμηθείτε τα λογια μου..Φετος ειναι η χρονια της Huawei και της Xiaomi να μας αφησει αφωνους..Αποψη μου παντα αλλα εχετε το στο πισω μερος του μυαλου σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Πάντως το θετικό είναι ότι όλοι όσοι έχουν πιάσει Hauwei λενε εξαιρετικό κινητό δε κολάει. Όπως και εγω φυσικά.

11 ώρες πριν, paragontikos είπε

θα αξιζει σίγουρα, γενικα τα huawei πολυ smooth ειδικα στα καλα μοντέλα ( τα lite δε με πείθουν τοσο), συμφωνώ οτι το v10 θα ναι καλύτερο deal για τους πρωτους μήνες μεχρι να πεσουν οι τιμές,

γενικότερα τα honor ειναι value for money με πολύ καλές κάμερες για το price range

για τις σειρές P και mate αξιζει να περιμένεις λιγο γιατί χάνουν αξία τον πρώτο καιρό συν οτι η huawei μας έχει συνηθίσει σε προσφορές..

Στα μάτια του Honor 8 Pro βρήκα το κινητό που μου ταιριάζει :P. Ναι είναι value for money τα honor, δεν έχουν την τέλεια κάμερα αλλα τραβάνε αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες. Το Honor 8 Pro Μπορεί να μην έχει ασύρματη φόρτιση αλλα δε με νοιάζει έχει γρήγορη όμως,οσο μπορείς να το πεις γρήγορη,δεν είναι συμβατική τουλάχιστον, H μπαταρία κρατάει 1.5 μέρα άμα το ζορίσεις πολύ, αν όχι 2 μέρες και δε με πιάνει η ανασφάλεια του "ααααα πρέπει να το φορτίσω πάλι". Εχει 2κ οθόνη, gorilla glass 3 (ok) και πολύ πολύ όμορφα χρώματα, παρααα πολύ ram 6 GB, καλό μέγεθος οθόνης ουτε μικρή ουτε πολύ μεγάλη 5.7" , αλουμίνιο σασί και όμορφο χρώμα. Το χρησιμοποιώ και για τη δουλειά μου και δε με έχει αφήσει ποτέ.Πάρα πολλές κλησεις και email και calc στη μισή οθόνη η video μουσικη......, GPS δε κολάει με τίποτα. Στην τιμή που το πείρα άξιζε και με το παραπάνω το Honor 8 Pro.Όποιος το έχει χειριστεί για κάποιο διάστημα θα καταλάβει τι ενοώ και όλα αυτά τα γράφω για να εξηγήσω ότι δε χρυσοπλήρωσα για να είμαι ικανοποιημένος, αυτό που ζήτησα το πείρα και μου δουλεύει απλά...... και δε χρειάστηκε να περιμένω αναβάθμιση για να φτιάξει κάτι. Δε ξανασχολήθηκα με root και mods για να το κάνω πιο γρήγορο η να βελτιστοποιήσω την απόκριση του η το touchscreen. Απλά δούλευε!  

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2018 στις 8:39 ΠΜ, georgetsl είπε

μονο την τοπικη της αγορα να βαλεις (1,2 δις πληθυσμος) ,φτανει και περισσευει για να βγαζει πολλα μοντελα ....οι τυποι εκει παιζουν με πληθυσμιακα προτυπα ,πιασανε και USA μαζι με EE ....οποτε και 5 ναυαεχιδες να βγαζουν μεσα σε ενα ετος ,καλυμενοι ειναι !!!και απο updates εχουν κοσμο απο κατω να το κανουν .....απλα η huawei εχει τσιμπησει τις τιμες αρκετα διακριτικα συμφωνα με τα πορτοφολια της δυσης ,αυτο ειναι το μονο προβλημα  ..... προσωπικα βλεπω οτι μονο η xiaomi κραταει επιπεδο σε τιμες  σε εξαιρετικα κινητα ανταξια με τις ναυαρχιδες αλλων εταιριων !! ειδικα το mi mix 2 θεριζει οτι μπει διπλα για συγκριση !!!

Ακριβώς αυτή την άποψη έχω και εγώ. Είχα 3 χρόνια το Huawei p7 και άλλαξα μόνο και μόνο για καλύτερη μπαταρία και δικαρτο. Ήθελα πολύ να ξαναπάρω Huawei αλλά δεν άξιζε και πήρα Xiaomi redmi 4x. Δεν το χω μετανιώσει και έχω στοχο να μείνω με το xiaomi μια 5ετια τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2018 στις 1:21 ΠΜ, papp0us είπε

To Mate 10 Pro είναι ένα απο τα καλύτερα κινητά που έχω πιάσει ποτέ απο πολλές απόψεις.

Σιγουρα τοτε δεν εχεις δοκιμάσει το Mate 10 B) Ξερω ξερω... το Pro τεμεκ και καλα το λανσαρανε για καλυτερο... το σκέτο ομως κερδιζει στα σημεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...