Προς το περιεχόμενο

Αγορά οικιακού εκτύπωτη.


Giannis_kan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα αυτόν τον καιρό κοιτάω για εκτυπωτή για το σπίτι γενικής χρήσης όχι κάτι ιδιετερο ίσως κάποιες φορές λίγο του ότι η αδερφή μου εργάζεται σε παιδικό σταθμό πρέπει να εκτυπώνει για παιδάκια πράγματα ένα τικ πιο αξιόπιστο μάλλον. Επίσης δεν εκτυπωνουμε συχνά. Τι έχετε να μου προτείνετε μέχρι 60 - 70 ευρώ? Θα ήθελα να εκτυπώνει διπλής όψη και να συνδέεται με κινητό ταμπλετ κτλπ ασύρματα και να εκτυπώνει. Δεν ξέρω wifi πρέπει να είναι αν το λέω σωστά? Είχαμε έναν hp 4615 αλλά μας είπαν ότι έχει χαλάσει η κεφαλή και δεν άξιζει να φτιαχτεί καλύτερα αγορά νέου. Τα φώτα σας! Μέχρι Σάββατο πρέπει να έχω κατασταλάξει κάπου. (επίσης αν ήταν και λίγο μαζεμένος μικρότερος σε σχέση με τον παλιό μου) ακόμα καλύτερα. 

Επεξ/σία από Giannis_kan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Giannis_kan είπε

Καλησπέρα αυτόν τον καιρό κοιτάω για εκτυπωτή για το σπίτι γενικής χρήσης όχι κάτι ιδιετερο ίσως κάποιες φορές λίγο του ότι η αδερφή μου εργάζεται σε παιδικό σταθμό πρέπει να εκτυπώνει για παιδάκια πράγματα ένα τικ πιο αξιόπιστο μάλλον. Επίσης δεν εκτυπωνουμε συχνά. Τι έχετε να μου προτείνετε μέχρι 60 - 70 ευρώ? Θα ήθελα να εκτυπώνει διπλής όψη και να συνδέεται με κινητό ταμπλετ κτλπ ασύρματα και να εκτυπώνει. Δεν ξέρω wifi πρέπει να είναι αν το λέω σωστά? Είχαμε έναν hp 4615 αλλά μας είπαν ότι έχει χαλάσει η κεφαλή και δεν άξιζει να φτιαχτεί καλύτερα αγορά νέου. Τα φώτα σας! Μέχρι Σάββατο πρέπει να έχω κατασταλάξει κάπου. (επίσης αν ήταν και λίγο μαζεμένος μικρότερος σε σχέση με τον παλιό μου) ακόμα καλύτερα. 

Αν δεν εκτυπώνεις συχνα ,καλο θα ειναι να παρεις εναν που η κεφαλες θα ειναι πανω στα μελανια και οχι στον εκτυπωτή :( εγω θα σου ελεγα  ενα cannon πολυμηχανημα με wifi που εχει πανω του και scanner αφου ειναι στην μεση και ο παιδικος σταθμος ισως να  θελεις να βγαλεις και καμια κοπια ;)
Για τους cannon ξερω οτι υπαρχουν και μελανια @work απο το πλαισιο που ειναι και ποιο οικονομικά απο τα original και ειναι μια χαρα :)

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επισης θα προτεινα να δεις και την σειρα Workforce της EPSON, η οποια ειναι πολυμηχανηματα (=scanner, fax, printer) με WiFi, για να μπορεις να δουλεψεις και ασυρματα, με 4 ανεξαρτητα μελανια 2 χωρητικοτητων (νορμαλ και XL). τα νορμαλ παιζουν στα 7,5-8.5€, ενω τα XL καπου στα διπλασια τιμη.

υπαρχει και μοντελο που κανει εκτυπωσεις διπλης οψεως, αν σε ενδιαφερει.

 

   τον εχουμε στη δουλεια απο το 2/2014 και μεχρι στιγμης δεν εχει κανει τσικ. μονο που απο οτι διαβαζω θελει γνησια μελανια και οχι αλλων εταιριων. εμεις μονο γνησια παιρνουμε, καθως ειναι και φθηνα, και δεν εχουμε κανενα προβλημα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cabdik είπε

εγω επισης θα προτεινα να δεις και την σειρα Workforce της EPSON, η οποια ειναι πολυμηχανηματα (=scanner, fax, printer) με WiFi, για να μπορεις να δουλεψεις και ασυρματα, με 4 ανεξαρτητα μελανια 2 χωρητικοτητων (νορμαλ και XL). τα νορμαλ παιζουν στα 7,5-8.5€, ενω τα XL καπου στα διπλασια τιμη.

υπαρχει και μοντελο που κανει εκτυπωσεις διπλης οψεως, αν σε ενδιαφερει.

   τον εχουμε στη δουλεια απο το 2/2014 και μεχρι στιγμης δεν εχει κανει τσικ. μονο που απο οτι διαβαζω θελει γνησια μελανια και οχι αλλων εταιριων. εμεις μονο γνησια παιρνουμε, καθως ειναι και φθηνα, και δεν εχουμε κανενα προβλημα.  

Αυτη η σειρα εχεις της κεφαλες πανω στα μελανια η στον εκτυπωτή ? γιατι αν ειναι ανεξάρτητα τα χρωματα ,συνήθως ειναι πανω στον εκτυπωτή  και αν δεν κανεις εκτυπωσεις συχνά υπαρχει περίπτωση να εχει  θεμα :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, darkman είπε

Αυτη η σειρα εχεις της κεφαλες πανω στα μελανια η στον εκτυπωτή ? γιατι αν ειναι ανεξάρτητα τα χρωματα ,συνήθως ειναι πανω στον εκτυπωτή  και αν δεν κανεις εκτυπωσεις συχνά υπαρχει περίπτωση να εχει  θεμα :( 

δεν ειμαι και σιγουρος, αλλα νομιζω οτι ειναι πανω στον εκτυπωτη.   δεν μπορω να σου πω με σιγουρια ομως.    πως το διακρινω αυτο?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cabdik είπε

δεν ειμαι και σιγουρος, αλλα νομιζω οτι ειναι πανω στον εκτυπωτη.   δεν μπορω να σου πω με σιγουρια ομως.    πως το διακρινω αυτο?  

 Το μελάνι πάνω εκτός από τις επαφές που έχει  Για να παίρνει τις εντολές ,θα έχει από την κάτω μεριά κάτι ψηλές ψηλές τρυπούλες που βγαίνει το χρώμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, darkman είπε

 Το μελάνι πάνω εκτός από τις επαφές που έχει  Για να παίρνει τις εντολές ,θα έχει από την κάτω μεριά κάτι ψηλές ψηλές τρυπούλες που βγαίνει το χρώμα 

 

IMG_20180201_091647.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, cabdik είπε

IMG_20180201_091647.jpg

Οχι σε αυτο που βλεπω η κεφαλι ειναι στον εκτυπωτή σε HP ειναι καπος ετσι αναλογα βεβαια με το μοντελο :)
 

Screenshot_17.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ακριβως. για αυτο ειπα οτι μαλλον ειναι στον εκτυπωτη, γιατι δεν ειδα κατι αναλογο των HP. 

 

παρ' ολα αυτα, ομως, ειναι αξιοπιστη λυση, απλα δεν πρεπει να μενει πολυ καιρο ανενεργος.   απο την αλλη οι ενσωματωμενες κεφαλες, δεν αυξανουν το κοστος μελανιων?   γιατι βλεπω τα μελανια των HP πανακριβα. 

Ειχα ενα HP Photosmart Printer D5460, ο οποιος ομως χαλασε απο το καθισιο....!!!  και ηταν πολυ ωραιος εκτυπωτης για Home κατασταση. με 5 μελανια οχι 4  ειχε ενα κοστος επιπλεον, αλλα ειχε 2 μαυρα, ενα για φωτογραφιες, μαλλον,  κι ενα απλο. εφταναν τα μελανια κοντα στο 50ευρω..!!  δλδ θα με συνεφερε να αλλαζω εκτυπωτη καθε φορα, αν επαιρνα μονο γνησια. ευτυχως δουλυαν και ημιτασιον...!!! 

 

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, cabdik είπε

ακριβως. για αυτο ειπα οτι μαλλον ειναι στον εκτυπωτη, γιατι δεν ειδα κατι αναλογο των HP. 

παρ' ολα αυτα, ομως, ειναι αξιοπιστη λυση, απλα δεν πρεπει να μενει πολυ καιρο ανενεργος.   απο την αλλη οι ενσωματωμενες κεφαλες, δεν αυξανουν το κοστος μελανιων?   γιατι βλεπω τα μελανια των HP πανακριβα. 

Ειχα ενα HP Photosmart Printer D5460, ο οποιος ομως χαλασε απο το καθισιο....!!!  και ηταν πολυ ωραιος εκτυπωτης για Home κατασταση. με 5 μελανια οχι 4  ειχε ενα κοστος επιπλεον, αλλα ειχε 2 μαυρα, ενα για φωτογραφιες, μαλλον,  κι ενα απλο. εφταναν τα μελανια κοντα στο 50ευρω..!!  δλδ θα με συνεφερε να αλλαζω εκτυπωτη καθε φορα, αν επαιρνα μονο γνησια. ευτυχως δουλυαν και ημιτασιον...!!! 

Ναι ναι δεν διαφωνώ για την αξιοπιστία που λες η epson εχει πολυ καλα μηχανήματα , και αυτο που λες, οτι λογο του οτι η κεφαλι ειναι στο μελανι εχει ποιο πολλα λεφτα ειναι σωστο :)
απλα αυτα τα μελανια ξεραίνονται αμα δεν κανεις χρηση , και  ο φιλος μας λεει οτι δεν θα εχει :( εγω με τον δικο μου η τα γεμιζω παλι , (αλλα αυτα καμια φορα αφήνουν λεκεδες μικρους στις σελιδες) :( η περνω τα @work που ειναι οικονομικα και δεν εχουν θεμα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω ενδιαφερθηκα να το ψαξω λιγο, επειδη θελει ενας κολλητος ενα μηχανημα για την γυναικα του, η οποια το θελει να κανει εκτυπωσεις και φωτοαντιγραφα στο σπιτι, λογω δουλειας (καθηγητρια).  οποτε θεωρω οτι αρκετα συχνα θα χρησιμοποιειται και δεν θα μενει πολυ καιρο ανενεργος.   

 

αλλα ειπα να το συζητησω εδω, στο θεμα του φιλου Giannis_kan, ουτως ωστε να μαθει, και αυτος, και πεντε πραγματα ακομα.....!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannis_kan είπε

Πιο πολύ να πω την αλήθεια μπερδεύτηκα. Δεν ξέρω τι να κοιτάξω και τι στανταρς να έχω. 

Ενα πολυμηχανημα  για να εχεις και scanner μαζι :) απλα να δεις να μην ειναι η κεφαλες πανω στον εκτυπωτή αφου λες οτι δεν θα εκτυπώνεις συχνά :) τωρα ολα αυτα πανω κατω ειναι τα ιδια, μερικες καλες μαρκες ειναι σε cannon epson και hp ;) και καλο ειναι να πας να τα δεις απο κοντα και να ρωτησεις και της τιμες που εχουν τα μελανια τους :) δες και στα σιτε του public και του πλαισιου που εχει διαφορα μοντελα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα.Ενδιαφέρομαι και εγώ για ένα εκτυπωτή πολυμηχάνημα,και έχω εστιάσει σε αυτό HP DeskJet Ink Advantage 3835.

Το έχει φίλη καθηγήτρια αγγλικών που τυπώνει αρκετές σελίδες για τη δουλειά της και είναι ευχαριστημένη.Έχει δύο μελάνια σε λογική τιμή,και μια φορά που της ζήτησα να εκτυπώσω μερικές φωτογραφίες 10χ15 σε φωτογραφικό χαρτί,ήταν πολύ καλές.Επίσης τα σχόλια στον skroutz που διαβάζω είναι πολύ καλά.

Η τιμή του είναι στα 79 ευρώ για τις μεγάλες αλυσίδες και στον skroutz από 73,90.Διάβασα επίσης ότι στην black friday είχε τιμή στα 49,99 πολύ σούπερ βέβαια.

Περιμένω και παρακολουθώ μπας και σκάσει καμιά τιμή τέτοια για να τον πάρω.

Γνώμες γενικά?Κάποιος φίλος που τον έχει και κάνει χρήση?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...