Προς το περιεχόμενο

Καθυστερηση επιδοματος ανεργιας ΟΑΕΔ


webparts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα και χρόνια πολλά! Είμαι καινούρια εδώ κ στον ΟΑΕΔ.  Έχω πληρωθεί 1 μηνα όπως κ το δώρο των Χριστουγέννων.  Έδωσα την παρουσία μου 18/12 που ήταν κ η πρώτη μέρα παρουσίας κ ούτε στις 21 ούτε σήμερα πληρώθηκα.  Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από Lina.nt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Lina.nt είπε

καλησπέρα και χρόνια πολλά! Είμαι καινούρια εδώ κ στον ΟΑΕΔ.  Έχω πληρωθεί 1 μηνα όπως κ το δώρο των Χριστουγέννων.  Έδωσα την παρουσία μου 18/12 που ήταν κ η πρώτη μέρα παρουσίας κ ούτε στις 21 ούτε σήμερα πληρώθηκα.  Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ποσο του μηνός πληρωθηκες τελευταία φορά?   Εάν θυμάμαι καλά στο τέλος τής ημερομηνίας της παρουσίας βάζουνε τα λεφτά πχ σου ζητάνε να παρουσιαστεις 18/12 με 3/1  3 του μηνός θα πληρωθείς.την κοντινότερη Παρασκευή μετά της 3 του μηνα

Επεξ/σία από christopher0016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ren75 είπε

μια ερωτησηη!!δεν ξερω αν τη γραφω στο σωστο πεδιο!!η πληρωμη ταμειου ανεργιας μου πεφτει Δευτερα 7/1 !!ποια παρασκευη πληρωνομαι???πριν η μετα??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας,,εχω και εγω το.ιδιο πρόβλημα...ειχα παρουσια στισ 4/12 πηγα ολα.οκ..και απο.τοτε μπηκε.μονο το δωρο Χριστουγέννων στισ 10/12...η.πληρωμη Δεκεμβρίου δεν έχει μπει..και.η κατάσταση στη σελίδα του ΟΑΕΔ λεει ακόμα καταγραφή....πληρωθηκα τον πρωτο μηα τον δεύτερο το δωρο και τωρα τίποτα...

Να σημιωσω οτι βγηκα εκτος χωρας για δεκα μέρες χωρις να ειδοποιήσω και το ειδαν βλεποντας το διαβατήριο μου την ημερα της παρουσιας μου...αλλα.μου ειπαν οτι εχει.βγει πλεον καινουριος νομος οπου εχω το.δικαιωμα να λείψω 20 μερες τον χρονο απο την χώρα χωρις κανενα προβλημα...Τι.να πω δεν ξέρω τι γίνεται..εχει καποιος παρόμοιο πρόβλημα με την πληρωμη??? 

Επεξ/σία από Alexandra97
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά η ένσταση αποφασίστηκε μετά από τόσους μήνες? Και αν είχες πιάσεις δουλειά τόσο καιρό τι θα γινόταν?

 

Τα λεφτά θα τα πάρεις την Παρασκευή που μας έρχεται μην ανησυχείς!

 

Όταν έκανες την ενσταση προσκομισες κάτι? Γιατί έκανε τόσο καιρό να βγει?

Επεξ/σία από eidikos33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!εχω μπερδευτει πολυ ρε παιδια αν ξερει καποιος να με βοηθησει ας μου απαντησει.επαιρνα επιδομα ανεργίας και μόλις έληξε τον περασμένο Ιούνιο έκανα αίτηση για το επιδομα των μακροχρόνιων ανέργων το οποίο το αποριψαν Γιατί είχα 100€μεγαλύτερο εισόδημα από αυτό που έπρεπε.εκανα τότε ενσταση και μου είπαν πως αν κάποια στιγμή εγκριθεί θα με ειδοποιήσουν.στις 2 επόμενες φορές που έπρεπε να ανανεώσω τη κάρτα ανεργίας το έκανα ηλεκτρόνικα η 2 φορά μάλιστα ήταν στις 14 Δεκέμβρη και ξαφνικά στις 28 Δεκέμβρη με κάλεσαν από τον ΟΑΕΔ πήγα κατευθείαν την ίδια μέρα και μου είπαν πως η ένστασή εγκρίθηκε και πως θα μπουν 6 μήνες αναδρομικά από τον Ιούνη μέχρι τον Δεκέμβρη δλδ και η πληρωμή θα γινόταν στις 4 Ιανουαρίου Παρασκευή.απο πέμπτη βράδυ  ηλεκτρονικά που μπαινω η κατασταση εχει κολλησει στο εγκριση και εννοείτε πως δεν εχουνε μπει τα χρήματα και έχω αγχωθεί μήπως τλκ δεν τα βάλουν Γιατί ανανεωνα το δελτίο ηλεκτρονικά αν και επίσημα δεν έπαιρνα επιδότηση...γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει η έχει τύχει σε κάποιον να έχει Κολλήσει η πληρωμή στην εγκριση για μέρες αλλά τλκ να έχει πληρωθεί??

Μου ειχαν ζητησει μονο τη φορολογικη δηλωση του 2016 τιποτα αλλο.

Μου ειχαν ζητησει μονο τη φορολογικη δηλωση του 2016 τιποτα αλλο.

9 ώρες πριν, eidikos33 είπε

Καλά η ένσταση αποφασίστηκε μετά από τόσους μήνες? Και αν είχες πιάσεις δουλειά τόσο καιρό τι θα γινόταν?

Τα λεφτά θα τα πάρεις την Παρασκευή που μας έρχεται μην ανησυχείς!

Όταν έκανες την ενσταση προσκομισες κάτι? Γιατί έκανε τόσο καιρό να βγει?

Μου είχαν ζητήσει μόνο τη φορολογική του 2016 τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα και απο εμενα,

χμμ  μονο Λογαριασμό Εθνικής Τραπέζης θελουν? τους ειχα παει λογαριασμό της Πειραιως αλλα δεν μου ειπαν κατι?? !!  

Μαλλον θα πρεπι να παω ξανα να το αλλαξω και τους δωσω της Εθνικής?

Στον οαεδ πηγα 12/8/18  ακομα λεει "καταθεση αιτησης για υπαγωγη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DinosMa είπε

Καλησπερα και απο εμενα,

χμμ  μονο Λογαριασμό Εθνικής Τραπέζης θελουν? τους ειχα παει λογαριασμό της Πειραιως αλλα δεν μου ειπαν κατι?? !!  

Μαλλον θα πρεπι να παω ξανα να το αλλαξω και τους δωσω της Εθνικής?

Στον οαεδ πηγα 12/8/18  ακομα λεει "καταθεση αιτησης για υπαγωγη"

Παλια θελανε αποκλειστικα εθνικης, τωρα στα δικαιολογητικα δεν αναφερουν τραπεζα, απλα να εισαι ο δικαιουχος.

Η ημερομηνια που γραφεις ειναι σωστη;Εννοεις 12 Αυγουστου ή 8 Δεκεμβρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...