Προς το περιεχόμενο

lga 1366/x58m msi/i7 950


greengroser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολη την παρεα του φορουμ ,,

πριν 3 εβδομαδες αγορασα απο εδω απο το ινσομνια μια μητρικη x58m  msi σε καλη τιμη απο θεσσαλονικη (εγω ειμαι αθηνα)

λογο καποιων οικονομικων υποχρεωσεων δεν ειχα την δυνατητα να αγορασω τον επεξεργαστη που ηθελα χ5670/χ5675

τελος παντων προχθες τον αγορασα και τον εβαλα στην μητρικη και δεν δουλεψε ....

ψαχνοντας δεξια και αριστερα βρηκα οτι θελει καποιο συγκεκριμενο μπιος για να δουλεψει 

ενας φιλος απο εδω μεσα μου δανεισαι εναν ι7 950 για 2 μερες να τον βαλω να κατεβασω τα μπιος και μετα να βαλω τον δικο μου 

τον κουμπωσα κουμπωσα και το 24πινο και το 8πινο και τις μνημες 3χ2 2g kvr1333d3n9/2g kingston 

η μητρικη εχει ενα κουμπακι που την αναβεις το οποιο εχει και φως πρασινο (δεν χρειαζεσαι καταβιδι στα πινακια)

που δειχνει οτι η μητρικη περνει ρευμα ....το παταω και τιποτα ,ουτε φανακια δεν αρχησαν να γυρνανε ουτε τιποτα 

αρχησα τις αλλαγες μια  μια τις μηνημες --τιποτα 

εβγαλα την καρτα γραφικων ---τιποτα 

εβγαλα τελειος τις μνημες --τιποτα (εχω βαλει το ηχειακι )

το φωτακι διπλα στις μνημες δεν αναβει που σημαινει οτι οι μνημες ειναι κομπλε

προσπαθησα με το κατσαβιδι να την βαλω εμπρος --τιποτα 

ακομα και ενα παλιο κολπο  που βαζεις ενα συρματακι στο πρασινο και στο μαυρο καλωδιο απο το 24πινο δοκιμασα 

εκει κατι εγινε τα ανεμηστρηρια ξεκηνισαν φουλ δυναμη και στον επεξεργαστη και στην καρτα γραφικων ...αλλα και παλι δεν επερνα σημα στην οθονη 

 οι μητρικη ειναι αυτη 

https://www.msi.com/Motherboard/X58M.html

τροφοδοτικο 500w απο πλαισιο 80+ bronze (δουλευει σιγουρα τρεχει σε αυτο το συστημα που γραφω τωρα )

καρτα γραφικων δουλευει σιγουρα τρεχει στο συστημα που εχω τωρα 

οι μνημες δεν ξερω εαν δουλευουν σιγουρα (αλλα το φωτακι της μητρικης δεν κοκκινιζει οταν τις κουμπωνω 

και ο επεξεργαστης (ο φιλος σιγουρα μου ειπε δουλευει τωρα εγω δεν μπορω να το διαβεβαιωσω σιγουρα )

δεν ξερω τι να κανω ,,,???????????? δεν ειμαι σε οικονομικη κατασταση για αλλα εξοδα τωρα 

μηπως μπορει κανενας να βοηθησει ε τις γνωσεις του ???????????????

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

socket pins τα εχω τσεκαρει ειναι ολα κομπλε 

η μητρικη αγοραστηκε απο αλλος μελλος απο το ινσομνια απο θεσσαλονικη ,,εγω μενω αθηνα 

χθες που μου ηρθε ο επεξεργαστης την τσεκαρα με πιο πανω αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οι καλυτερες μητρικες με τη μεγαλυτερη αντοχη σε 1366 ηταν μονο της asus,

ολες οι αλλες ειχαν θεματα ή παρεδιδαν πνευμα νωρις.....

τεσπα τσεκαρε με αλλη ραμ αν εχεις μηπως υπαρχει καμια ασυμβατοτητα,

αλλα κ εγω ψηφιζω ελαττωματικη μητρικη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/01/2018 στις 1:19 ΜΜ, greengroser είπε

socket pins τα εχω τσεκαρει ειναι ολα κομπλε 

η μητρικη αγοραστηκε απο αλλος μελλος απο το ινσομνια απο θεσσαλονικη ,,εγω μενω αθηνα 

χθες που μου ηρθε ο επεξεργαστης την τσεκαρα με πιο πανω αποτελεσματα

Στείλε ένα pm από ποιόν μήπως ξέρω κάτι, πάντως πιθανότερος ένοχος η μητρική δυστηχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες την πηγα σε εναν γνωστο τεχνικο 

παμε και αλλα χρηματα ,,λες και μου τρεχουν απο τα μπατζακια 

θα περιμενω το πορισμα παρακαλοντας να μην ειναι η μητρικη (λογο τιμης και λογο που δεν τις βρισκεις πουθενα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για το pm.

Δυστυχώς είναι αυτό που είχα πει και παλαιότερα, κάποια στιγμή πρέπει να καθαρίσει το φόρουμ, το κομμάτι των αγγελιών συγκεκριμένα από καταστήματα.

Άλλωστε είναι κάτι που είναι γραμμένο στους κανονισμούς.

Γνώμη μου κακώς πήρες κάτι από τον συγκεκριμένο καθώς είναι φως φανάρι ότι κάνει επισκευές.

Τώρα τι μπορείς να κάνεις, μία λύση είναι να επικοινωνήσεις μαζί του και να βρείτε μια λύση.

Δεύτερη λύση είναι καταγγελία στην ΔΗΕ  αν και στο δεύτερο δεν ξέρω τι περιθώριο υπάρχει και ίσως έχει περάσει.

Επίσης καλό θα ήταν μια επικοινωνία με κάποιον διαχειριστή τουλάχιστον να κλείσει ο λογαριασμός του χρήστη όχι για κάτι άλλο αλλά τουλάχιστον για την παραβίαση των κανονισμών.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...