Προς το περιεχόμενο

Βιντεοκάμερα?


dsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα την γνώμη σας για μια βιντεοκάμερα. Με ενδιαφέρει απόλυτα να έχει wide φακο. Οσο ποιο οικονομική λύση αλλά με αξιοπρέπεια στην λήψη. Είδα τυχαία την Panasonic hc v 180 και μου άρεσε η 5 axis σταθεροποιηση πιυ έχει. Πραγματικά την κουνουσα σαν τρελός και αυτή ήταν οκ.  Και απο sony είδα την cx 240.  Από τα τεχνικά χαρακτηριστικά η Sony είναι πιο πίσω σε χαμηλό φωτισμό αλλά είναι πιο wide. Υπάρχει κατι άλλο έστω και σε μεταχειρισμενο που να προτείνετε? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/23/2018 στις 9:15 ΜΜ, dsk είπε

Θα ήθελα την γνώμη σας για μια βιντεοκάμερα. Με ενδιαφέρει απόλυτα να έχει wide φακο. Οσο ποιο οικονομική λύση αλλά με αξιοπρέπεια στην λήψη. Είδα τυχαία την Panasonic hc v 180 και μου άρεσε η 5 axis σταθεροποιηση πιυ έχει. Πραγματικά την κουνουσα σαν τρελός και αυτή ήταν οκ.  Και απο sony είδα την cx 240.  Από τα τεχνικά χαρακτηριστικά η Sony είναι πιο πίσω σε χαμηλό φωτισμό αλλά είναι πιο wide. Υπάρχει κατι άλλο έστω και σε μεταχειρισμενο που να προτείνετε? 

Aν επαιρνα βιντεοκαμερα τωρα (πχ αν ειχα οικογενεια και παιδια κλπ) θα επαιρνα την σονυ AX53 με κλειστα ματια... αλλα δεν ξερω ποιο ειναι το budget σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ελεγα πανασονικ .Οσοι ξερω εχουν ειναι ευχαριστημενοι .Δεν χαλανε και ευκολα .Σονυ καπου ειχα δει δινει και λιγοτερη εγγυηση.Σε ηλεκτρομαγαζο ελεγαν  σερβις τα στελνουν εξωτερικο .

Επεξ/σία από Diskimpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, dsk είπε

Πάμε στα 800 ευρώ... Ειναι πάρα πολλά. Είμαι σε χαμηλό budget. Αντε 300 το πολύ. 

Προστέθηκε στην λίστα και η Sony HDR-CX405... 

Tην εχει συγγενης μου,,,, εχει καλο steadyshot και τραβαει σε XAVC codec 

Μια αλλη επιλογη ειναι αν το κινητο σου τραβαει 4Κ να παρεις ενα καλο gimbal...αλλα δεν θα εχεις οπτικο ζοομ οποτε αν την θες για οικογενεια χωρις ζουμ δεν γινεται δουλεια

Επεξ/σία από afterhours
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...