Προς το περιεχόμενο

The Best Linux Distributions for 2018


e-tic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχει και η περιπτωση να το στησουμε μια φορα και να τρεχει για χρονια οπως το στησαμε...

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμένα σπάνια μου έχει προκύψει πρόβλημα κι ας το κάνω update μια φορά το δίμηνο πλέον

μόνο κάποια πακέτα από aur τον έχουνε πιει με κάποιο τρόπο, φαντάζομαι λόγω αυτού του χρόνου αλλά δεν έχω ασχοληθεί καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, tritonas00 είπε

υπαρχει και η περιπτωση να το στησουμε μια φορα και να τρεχει για χρονια οπως το στησαμε...

Μαζί σου. Εκεί έρχεται η ανάγκη όμως. Το θέλω; μου χρειάζεται; μπορεί ναι μπορεί όχι. Είναι καθαρά θέμα του καθενός. 

Εσύ έχεις ένα μηχάνημα κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σου γιατί έτσι το χρειάζεσαι η έτσι σου αρέσει. Εγώ πχ θέλω κάτι που παίζει χωρίς να επενδύσω έξτρα χρόνο... Διαλέγεις και παίρνεις... Το point μου είναι ότι δεν πρέπει κατά την γνώμη μου να προτρέπουμε όλους τους users να πάνε στο arch από την στιγμή που υπάρχουν εναλλακτικές που  "παίζουν". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, sarakinos είπε

Το point μου είναι ότι δεν πρέπει κατά την γνώμη μου να προτρέπουμε όλους τους users να πάνε στο arch από την στιγμή που υπάρχουν εναλλακτικές που  "παίζουν". 

Εγώ δεν προτείνω σε κανέναν το Arch από τη στιγμή που ψάχνει out of the box λύσεις. Οι χρήστες στην συντριπτική πλειοψηφία τους ικανοποιούνται με τις γνωστές διανομές. Μάντεψε όμως! Αρκετοί από αυτούς τις αλλάζουν γιατί θέλουν κάτι πιο custom. 

Τώρα πες εσύ αν σου λέει κάποιος "θέλω κάτι στα μέτρα μου", εσύ τι του λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι μόνο το customizing. το arch arguably εχει το καλύτερο package management ανάμεσα σε όλα τα distros.  Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος και από την ποιότητα των official πακέτων και από το εύρος διαθέσιμων πακέτων στο AUR. Και στη σπάνια πειπτωση που θα σπάσει κάτι την επόμενη μέρα έχει έρθει fix. Νομίζω πως για κάποιον που θέλει το best case μεταξύ bleeding edge και stability το arch είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να έχει κάποιος.

επίσης έχει με διαφορά το πληρέστερο documentation.

Βέβαια όλα αυτά δεδομένου πως μιλάμε για το κατάλληλο userbase. Για αυτό κι εγώ με τη σειρά μου δεν το συμπεριέλεβα πιο πάνω σαν προτεινόμενο distro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...