Προς το περιεχόμενο

Αυτόνομο Ι.Χ. της GM το 2019 χωρίς τιμόνι και πεντάλ


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

καθε μερα πεθαινουν χιλιαδες ανθρωποι στους δρομους...ειδικα στην ελλαδα, καθε χρονο θρηνουμε μια μικρη πολη

η αυτοματικοποιηση των χειρισμων εχει κανει το αεροπλανο, το ασφαλεστερο μεσο μετακινησης, με τα αεροπορικα δυστυχηματα πλεον, να οφειλονται σε συντριπτικη πλειοψηφια σε ανθρωπινο λαθος...

αλλα ακομα και τωρα κοσμος εξακολουθει να νομιζει οτι το skynet θα μας σκοτωσει...

ακριβως το ιδιο λεμε! ολα γινονται για το καλυτερο ,ομως πρωτα πρεπει να θυσιαστουν καποιοι για να καταφερει ο ανθρωπος να το τελιοποιησει! ηλικρινα δεν διαφονουμε πουθενα ομως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

23 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

καθε μερα πεθαινουν χιλιαδες ανθρωποι στους δρομους...ειδικα στην ελλαδα, καθε χρονο θρηνουμε μια μικρη πολη

 

η αυτοματικοποιηση των χειρισμων εχει κανει το αεροπλανο, το ασφαλεστερο μεσο μετακινησης, με τα αεροπορικα δυστυχηματα πλεον, να οφειλονται σε συντριπτικη πλειοψηφια σε ανθρωπινο λαθος...

 

αλλα ακομα και τωρα κοσμος εξακολουθει να νομιζει οτι το skynet θα μας σκοτωσει...

Ατυχο το παράδειγμα..  Ηταν ηδη το ασφαλέστερο μεσο,  πριν μπουν υπολογιστες και αυτοματοποιηση στο αεροπλάνο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pantelwolf είπε

Να φανταστώ έχεις γρήγορο αμάξι, ή αν δεν έχεις τα $$ θα περιμένεις να πας 50 να φύγουν τα παιδιά για να πάρεις μπε-εμ-βε. Συμβαίνουν αυτά. Πάλι καλά που η τεχνολογία σας ξεπερνάει.

Κόμπλεξ με $$ δεν έχω άν υποννοείς αυτό και όχι ούτε γρήγορο αμάξι έχω κτλ. Απλά θέλω πάντα μία εναλλακτική για το χειρότερο.

Η τεχνολογία δεν είναι πανάκεια. Βοηθάει και θα βοηθάει αλλά τον πρώτο λόγο σε οποιαδήποτε σοβαρή ανάγκη πρέπει να την έχει ο άνθρωπος.

Άν τώρα ονειρεύεσαι ένα μέλλον που θα είσαι υπηρέτης των μηχανών...περαστικά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, masteripper είπε

οταν εγώ μπήκα ανάποδα στον μονόδρομο για να μην πέσει πάνω μου το λεωφορείο ...θέλω να μου πεις ποιο τσιπάκι θα το "επεξεργαστεί"....ξεκινάς με υποβήθηση στην οδήγηση και σιγά-σιγά όταν θα υπάρχει 1 επίπεδο στην ποιότητα/ηλικία/επιτυχία των υπηρεσιών υποβοήθησης τότε κάνεις το άλμα...

 

1 ώρα πριν, masteripper είπε

οταν εγώ μπήκα ανάποδα στον μονόδρομο για να μην πέσει πάνω μου το λεωφορείο ...θέλω να μου πεις ποιο τσιπάκι θα το "επεξεργαστεί"....ξεκινάς με υποβήθηση στην οδήγηση και σιγά-σιγά όταν θα υπάρχει 1 επίπεδο στην ποιότητα/ηλικία/επιτυχία των υπηρεσιών υποβοήθησης τότε κάνεις το άλμα...

Θα είχε προλάβει το τσιπάκι να κάνει όπισθεν και να παρκάρει σε σημείο που εσύ δεν είχες δει, καθώς δεν άψαχνες για χώρο σταθμευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greed είπε

Αντε μπας και γλυτώσουμε απο τους αναρχοφασιστες του δρομου.

Να φτιάξουμε και ενα ΑΙ να μας κυβερναει τοτε..  Αυτοι είναι ποιο επικίνδυνοι..  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, bobos73 είπε

ακριβως το ιδιο λεμε! ολα γινονται για το καλυτερο ,ομως πρωτα πρεπει να θυσιαστουν καποιοι για να καταφερει ο ανθρωπος να το τελιοποιησει! ηλικρινα δεν διαφονουμε πουθενα ομως!

Γιατί σε ένοιαξε, πραγματικά, πόσοι εχουν πεθάνει για να έχουμε σήμερα αυτοκίνητα και αεροπλάνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oldnew είπε

Ατυχο το παράδειγμα..  Ηταν ηδη το ασφαλέστερο μεσο,  πριν μπουν υπολογιστες και αυτοματοποιηση στο αεροπλάνο.. 

Τι ενοεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ThReSh είπε

Bayerische Motoren Werke

Και μάντεψε πως προφέρεται το Werke, όχι γουερκε πάντως... :P

Werkstadt νόμιζα οτι λεγετε. Σωστός.

Επεξ/σία από niksor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε κάτι μηνύσεις που θα πέσουν!!! Σε αυτήν εδώ την χώρα, θα κατεβαίνει ο στρουγγανόβλαχος στο τρακάρισμα και θα κατηγορεί τον άλλον που δεν έχει τιμόνι & πενταλ!!!! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...