Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά εκτυπωτή!


MilouTheDog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας!

Είμαι σε αναζήτηση εκτυπωτή για ασπρόμαυρες εκτυπώσεις. Στο παρελθόν (πάνε 7 χρόνια) είχα inkjet, αλλά πετούσα συνεχώς τα μελάνια (και λεφτά!) γιατί ξεραίνονταν και τώρα σκέφτομαι τους laser.

Εκτυπώνω ανα περιόδους και όχι στάνταρ κάθε μήνα. Αρχεία κειμένου κατά βάση ή pdf. Θέλω να δώσω μεχρι 70 ευρώ και να μην χρυσοπληρώνω τα αναλώσιμά του. Να πω επίσης ότι θα μ άρεσε να εκτυπώνει διπλής όψης και να συνδέεται είτε με WiFi είτε μέσω Ethernet σε οικιακό δίκτυο.

Πιστεύετε ότι αξίζει να στραφώ σε laser αρχικά; Μήπως έχω χάσει επεισόδια με τους ink και δεν ξεραίνονται πια τα μελάνια; Έχω υπόψιν αυτούς τους δύο:

 https://www.skroutz.gr/s/5786616/Lexmark-MS312dn.html

 https://www.skroutz.gr/s/6720202/Samsung-Xpress-M2026W.html

Αξίζουν τα λεφτά τους; Μακροπρόθεσμα είναι οικονομικοί και αξιόπιστοι; Γνωρίζετε μήπως αν η τιμή τους περιλαμβάνει κάποιο τονερ ή πρέπει  να το αγοράσω επιπλέον;

Έχω πραγματικά πελαγώσει και όποια βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Επεξ/σία από MilouTheDog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, JohnG είπε

Αγόρασε τον πρώτο, τον Lexmark.

Ευχαριστώ! Θεωρείς ότι θα ανταποκρίνεται καλύτερα από τον άλλο ή από έναν ink, στις ανάγκες μου; Έχεις ιδέα τι κόστος έχουν τα τονερ του μήπως;

Επεξ/σία από MilouTheDog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα απλά να δεχθείς το γεγονός ότι είμαι γνώστης του χώρου των εκτυπωτών. Είναι εξαιρετικά δύσκολο και πολύπλοκο θέμα να εξηγήσω γράφοντας αναλυτικά γιατί θα επέλεγα τον συγκεκριμένο για τις δικές σου ανάγκες. Αν θα ήθελες μπορούμε να μιλήσουμε τηλεφωνικά, στείλε μου pm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι για περιστασιακή χρήση θα μπορούσε ένας Inject να σε καλύψει, εφ όσον βέβαια έχει οικονομικά μελάνια με ενσωματωμένες τις κεφαλές εκτύπωσης. π.χ. κάποιος HP εκτυπωτής με WiFi που να χρησιμοποιεί τα μελάνια HP 650 που το μαύρο κοστίζει περίπου 9-10 ευρώ και ο κατασκευαστής το δίνει για 360 σελίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε τον lexmark επειδη τον γνωριζω ειναι αξιοπιστος,απλα εχει παρατηρηθει να χαλαει το imaging unit οταν χρησιμοποιεις μη γνησια αναλλωσιμα(κοστος imaging unit 35 ευρω) Κατα τα αλλα ο εκτυπωτης ειναι πολυ φτηνος αξιζει τα λεφτα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/18/2018 στις 11:18 ΠΜ, Justice21 είπε

Φιλε τον lexmark επειδη τον γνωριζω ειναι αξιοπιστος,απλα εχει παρατηρηθει να χαλαει το imaging unit οταν χρησιμοποιεις μη γνησια αναλλωσιμα(κοστος imaging unit 35 ευρω) Κατα τα αλλα ο εκτυπωτης ειναι πολυ φτηνος αξιζει τα λεφτα του

Συμβαίνει αυτό γιατί τα συγκεκριμένα μη γνήσια δεν ήταν καλά, ή γιατί αναμιγνύονται δύο τόνερ που μεταξύ τους είναι ασύμβατα. Αν κάποιος -στον συγκεκριμένο εκτυπωτή- βάζει μη γνήσια θα πρέπει να βάζει πάντα τα ίδια, και να μην βάζει τη μιά φορά το Α και μετά ένα άλλο Β.

Επεξ/σία από JohnG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...