Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 6 φαίνεται να δέχεται μεγάλο χτύπημα στην απόδοση λόγω του patch για το exploit Spectre


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ειδα τρομερη διαφορα, δεν παει βημα πλεον και ηταν ποιο ζεστο.

Σημερα το αλαξα στην 11,2,1 και ειναι καλητερα απο την 11,2,2 οχι η καλητερη αλλα δεν ειναι αυτο το χαλι που ηταν χθες.

Οπωτε μην λετε οτι ειναι clickbait κ.τ.λ, σε συσκευη με wear level στην μπαταρια 7%.

Στο X δεν ειδα διαφορα αλλα το λεω με σιγουρια γιατι το απλο 6αρι εχει και 1gb μνημη και εχει γινει μπουρδελο απο την 10 και μετα αναβαθμιση.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Και ένας φίλος με iPhone 6 δεν έχει δει καμία απολύτως διαφορά, τέτοιες "ερευνες"/αποτελέσματα μάλλον να ταΐσουν τους Haters έχουν σκοπό.

Ουτε καν? Πρωτα πρωτα δεν ειναι ειδηση το τι επαθε 1 κινητο

Δευτερον, και να υπηρχε θεμα δεν φταίει η apple στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν μπορεί να σ αφησει εκτεθειμένο

Και απ οτι βλεπω δεν "ψαρωσαν" πολλοί, αρα μηπως εμείς οι hater δεν ειμαστε τρελοι και οταν φωνάζουμε οτι ο cook σας εχει καβαλησει εχουμε λογο? :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, el97639 said:

ΔΕ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ . 3 μερες πριν ζητουσαν συγνωμη που καταστρεφαν σκοπιμα την ταχυτητα στα παλια κινητα κ μολις 3 μερες μετα τελειως συμπτωματικα κανουν ενα update που γονατιζει τα παλια iphone. Ο στιβ τζομπς τουλαχιστον εφτιαχνε κ κατι που ηταν πρωτοποριακο που και που. Η apple δεν εχει δειξει τιποτα περα απο το ενα φιασκο μετα το αλλο. 

Εχεις δει καποια διαφορα; Κι αν ναι σε ποιο μοντελο;

Εδω με iPhone 6s καμια διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Cowboy είπε

Το έχω σαν δεύτερο τηλέφωνο, για πολύ απλά πράγματα γιατί εδώ και καιρό έχει γίνει υπερβολικά αργό για οτιδηποτε πέρα απο κλήσεις και μηνύματα. Τώρα μετά απο αυτό να δούμε τι θα γίνει..

Τσέκαρε το. Το δικό μου iPhone 6 πάει πολύ καλά από θέμα ταχύτητας και δεν κολλάει πουθενά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχυει πολυ κριμα γιατι το 6ρι τουλαχιστον για μενα ειναι οτι πιο vfm σε apple αυτη τη στιγμη.

Σε γενικες γραμμες αυτο το κενο ασφαλειας μας εχει σπασει τα @@ σε ολες τις συσκευες.Ακομα και να μην δεις διαφορα στη καθημερινη χρηση  μονο που σκεφτεσαι πως το pc tablet κινητο μπορει να ειναι εστω ελαχιστα ποο αργο στη δινει στα νευρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, thomastorm είπε

Πριν και αμεσως μετα το update σε iphone 6s. Το συμπέρασμα δικό σας. 

BF16C5F2-F28B-46C6-960C-984E4D8EF291.png

98EE51E6-7E13-42CE-AFBC-A80390CC50D8.png

 

Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά νομίζω το άρθρο μιλάει για iphone6 και όχι 6S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει μεγαλη ασάφεια στο αρθρο :( σε αλλα τεστ στο Geekbench’s  το βγαζει κοντα στο προβλημα ,αλλα οχι σε αυτα τα νουμερα και σε αλλο το δείχνει κονονικα σαν να μην υπαρχει θεμα :) αν ενα iphone 6 που εχει και το θεμα με την μπαταρια, και εχει και αυτο ,για εμενα θα το ειχαν καταλάβει ολοι :) αρα κατι σε μουφα μου μιαζει :) δεν εχω το 6 εχω το 6s και δεν εχει θεμα,ουτε στα τεστ :P
Αν κατι ειναι υπαρκτό και σε τετοιο βαθμο θα το ειχαν δει ολοι και οχι 1-2 .

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος βλέπω, μετά τα τόσα πατσαρίσματα και απντέιντ, τους αϊφονάκηδες να τραβάνε μανιβέλα για να πάρει μπρος το κινητό τους. Ή ακόμα καλύτερα, να το σπρώχνουν σε κατηφόρα. Χαχαχαχαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε iphone 6 plus δεν έχει καμία διαφορά πάντως μετά το Update στο geekbench 4. (μόλις το δοκίμασα)

Η τεράστια μείωση έρχεται μόνο από την κατάσταση της μπαταρίας, δηλαδή τον πολύ μειωμένο χρονισμό του cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, geojjj είπε

Το δικό μου μια χαρά τα πάει

3F2D8C47-BD7C-454B-A0B2-866625C9680A.png

Καινούρια μπαταρία να υποθέσω? Πολύ καλά νούμερα. Εμένα το 6 παίζει 600Mhz. Όλο λέω να το πάω για αλλαγή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...