Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 6 φαίνεται να δέχεται μεγάλο χτύπημα στην απόδοση λόγω του patch για το exploit Spectre


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Το ότι βγαίνει είδηση με μία και μόνο περίπτωση χωρίς να είναι ξεκάθαρο το αίτιο όπως το λέει και ο ίδιος ο αρθρογράφος όπου γράφει ότι μπορεί να φταίει το γνωστό Battery Throttle μιας και έχει παλιά μπαταρία, με ξεπερνά. 

Μα το λέει ξεκάθαρα ότι πρόκειται για την ίδια συσκευή πριν και μετά το update. 'Aρα και να έχει "χαλασμένη" μπαταρία θα είχε έτσι και αλλιώς πεσμένες επιδόσεις σε σχέση με ένα πλήρως λειτουργικό iphone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Και την αναφορα στα sms.. Δε θα ζω εγω με το αγχος καθε φορα "πηγε-δεν πηγε"

οη μπουρδες. Πες και στους φιλους σου να παρουν iphone, να εχεις αναφορα παραδοσης. 

47 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Και την αναφορα στα sms.. Δε θα ζω εγω με το αγχος καθε φορα "πηγε-δεν πηγε"

οη μπουρδες. Πες και στους φιλους σου να παρουν iphone, να εχεις αναφορα παραδοσης. 

47 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Και την αναφορα στα sms.. Δε θα ζω εγω με το αγχος καθε φορα "πηγε-δεν πηγε"

οη μπουρδες. Πες και στους φιλους σου να παρουν iphone, να εχεις αναφορα παραδοσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα άμεσα τεστ στο geekbench4 το 6αρι της γυναίκας μου γιατί μας πιάσε ενας πανικος όταν το είδαμε.Δεν υπάρχει καμμία επίπτωση σε μας τουλαχιστον. Το τηλέφωνο είναι μια Χαρα οπως πριν.Το τεστ έγινε φυσικά σε iOS 11.2.2. Παραθέτω σχετικές φωτό.

B02DA630-9C70-4C43-91D2-E4CF9E0A2582.jpeg

BADF26C7-9D9A-4B27-BC9D-87CFA210EB80.jpeg

Επεξ/σία από Giannis1979GR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Click bait "κουκουρούκου" είδηση.

Σκεφτομαι να το κανω επαγγελμα και εγω, να γραφω τετοιες ειδησεις αμα πεινασω.

κατι του τύπου 12/12/12 καταστροφη του κοσμου απο τους Μάγια...!

ΔΓΙΑΔΩΣΤΑΙ!1111!ΕΝΑΕΝΑ!!ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΟ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, logistoulis said:

Ναι αλλά δεν βλέπω να ξεκινάει κάνεις, τι έγινε ντρέπεστε, ή περιμένετε επίσημη διάψευση από τον bildanos?

Το διαψεύδω κατηγορηματικά! :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εκανα την αναβαθμιση στο 10.2.2. Μπορω να γυρισω πισω στην 10.1.2? Στην αμεσως προηγουμενη που ειχα δηλαδη? Δεν εχω κανει την μετρηση πριν και μετα την αναβαθμιση αλλα ισως το βλεπω οντως λιγο πιο αργο. Την αναβαθμιση την εχω κανει 2 μερες τωρα. Γινεται να γυρισω στην αμεσως προηγουμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, VaggelisIoan said:

Εγω που εκανα την αναβαθμιση στο 10.2.2. Μπορω να γυρισω πισω στην 10.1.2? Στην αμεσως προηγουμενη που ειχα δηλαδη? Δεν εχω κανει την μετρηση πριν και μετα την αναβαθμιση αλλα ισως το βλεπω οντως λιγο πιο αργο. Την αναβαθμιση την εχω κανει 2 μερες τωρα. Γινεται να γυρισω στην αμεσως προηγουμενη?

Απλά κάνε τώρα το bench και σύγκρινε με το "πριν" που βλέπεις στην είδηση. :P

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ . 3 μερες πριν ζητουσαν συγνωμη που καταστρεφαν σκοπιμα την ταχυτητα στα παλια κινητα κ μολις 3 μερες μετα τελειως συμπτωματικα κανουν ενα update που γονατιζει τα παλια iphone. Ο στιβ τζομπς τουλαχιστον εφτιαχνε κ κατι που ηταν πρωτοποριακο που και που. Η apple δεν εχει δειξει τιποτα περα απο το ενα φιασκο μετα το αλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, primeragt είπε

Μα το λέει ξεκάθαρα ότι πρόκειται για την ίδια συσκευή πριν και μετά το update. 'Aρα και να έχει "χαλασμένη" μπαταρία θα είχε έτσι και αλλιώς πεσμένες επιδόσεις σε σχέση με ένα πλήρως λειτουργικό iphone 6.

Οι πεσμένες επιδόσεις εμφανίζονται από συγκεκριμένη iOs έκδοση και μετά. Ποιά έκδοση είναι αυτή που εισήγαγε το feature στο iPhone 6; Είναι πριν ή μετά το iOs 11.1.2 που αναφέρεται εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένας φίλος με iPhone 6 δεν έχει δει καμία απολύτως διαφορά, τέτοιες "ερευνες"/αποτελέσματα μάλλον να ταΐσουν τους Haters έχουν σκοπό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Οι πεσμένες επιδόσεις εμφανίζονται από συγκεκριμένη iOs έκδοση και μετά. Ποιά έκδοση είναι αυτή που εισήγαγε το feature στο iPhone 6; Είναι πριν ή μετά το iOs 11.1.2 που αναφέρεται εδώ;

Η 10.2.1 ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω σαν δεύτερο τηλέφωνο, για πολύ απλά πράγματα γιατί εδώ και καιρό έχει γίνει υπερβολικά αργό για οτιδηποτε πέρα απο κλήσεις και μηνύματα. Τώρα μετά απο αυτό να δούμε τι θα γίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...