Προς το περιεχόμενο

Αφορά φακού απο eglobal


MrWhite

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

Οι dslr που έχουν εκδόσεις με ελληνικα, νομίζω ότι τα έχουν παντού ή κάνω λάθος ; Π.χ. η d3400

Σιγκαπούρη DSLR Nikon είχαν Ελληνικά το είδα με τα μάτια μου.

Το πιθανότερο είναι να μην ακολουθείτε αυτή η πολιτική από όλες τις εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα!  Να ερωτήσω και εγώ κάτι, με ποιο τρόπο παραγγείλατε και δεν υπήρξε πρόβλημα τελωνείου; με την απλή δωρεάν αποστολή; 

Εάν παραγγείλει καποιος με την αμέσως επόμενη που το ασφαλίζει ( Insured Economy Express Shipping) θα υπάρχει πρόβλημα;;

 

και στην πρώτη περίπτωση εαν χαθεί το δέμα σου επιστρέφονται τα χρήματα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία οποτε συμφερει η Insured Economy Express Shipping αφου η πρώτη απο οτι εχω διαβάσει υπάρχει περιπτωση να χαθει το προιον στη μεταφορα και να μην σε καλυπτουν τα χρηματα σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gcos είπε

ωραία οποτε συμφερει η Insured Economy Express Shipping αφου η πρώτη απο οτι εχω διαβάσει υπάρχει περιπτωση να χαθει το προιον στη μεταφορα και να μην σε καλυπτουν τα χρηματα σωστα;

Αφού αγοράζεις με πιστωτική σε περίπτωση που δεν πάρεις προιόν μιλάς με την τράπεζα και ζητάς τα χρήματά σου πίσω. Το έχω κάνει παλαιότερα με αγορά από Hong Kong.

Μου ζήτησαν απλά να έχω μια επικοινωνία με τον πωλητή πρώτα και αφού τους παρέθεσα τα mail με αποζημίωσε η ίδια η τράπεζα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2018 στις 2:37 ΜΜ, thepoint είπε

Είναι θέμα διαθεσιμότητας κανάλια διανομής grey market φαντάζομαι τουλάχιστον αυτό λέει η λογική.

Εναλλακτικά θα πρότεινα. https://www.e-infin.com/eu/ 

Είναι αξιόπιστο το e-infin? Απ ότι βλέπω έχει ακόμα καλύτερες τιμές από το eglobal. Και αυτό με τριγωνικη στέλνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, pantelis20 είπε

Είναι αξιόπιστο το e-infin? Απ ότι βλέπω έχει ακόμα καλύτερες τιμές από το eglobal. Και αυτό με τριγωνικη στέλνει; 

No problem.

Είναι σρχαιότερο και μεγαλύτερο κατάστημα αν σε καλύπτει συναισθηματικά αυτό.

Πάντα PayPal.

4 ώρες πριν, gcos είπε

ωραία οποτε συμφερει η Insured Economy Express Shipping αφου η πρώτη απο οτι εχω διαβάσει υπάρχει περιπτωση να χαθει το προιον στη μεταφορα και να μην σε καλυπτουν τα χρηματα σωστα;

Η ασφάλιση είναι... up to you.

4 ώρες πριν, gcos είπε

Παιδιά καλημέρα!  Να ερωτήσω και εγώ κάτι, με ποιο τρόπο παραγγείλατε και δεν υπήρξε πρόβλημα τελωνείου; με την απλή δωρεάν αποστολή; 

Εάν παραγγείλει καποιος με την αμέσως επόμενη που το ασφαλίζει ( Insured Economy Express Shipping) θα υπάρχει πρόβλημα;;

και στην πρώτη περίπτωση εαν χαθεί το δέμα σου επιστρέφονται τα χρήματα;

https://www.eglobalcentral.eu/terms-and-conditions-eu.html#/cmsPage/181

Διάβασε το 17ο αυτό που σου στέλνουν σε κάθε περίπτωση έχει ήδη περάσει τελωνείο.

Κάνει αναφορά στη παραπάνω σελίδα για μη ασφαλισμένο δέμα, κάνε το κόπο και διάβασε δεν το θυμάμαι για να είμαι ακριβής τώρα.

Επεξ/σία από thepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thepoint είπε

No problem.

Είναι σρχαιότερο και μεγαλύτερο κατάστημα αν σε καλύπτει συναισθηματικά αυτό.

Πάντα PayPal.

Η ασφάλιση είναι... up to you.

https://www.eglobalcentral.eu/terms-and-conditions-eu.html#/cmsPage/181

Διάβασε το 17ο αυτό που σου στέλνουν σε κάθε περίπτωση έχει ήδη περάσει τελωνείο.

Κάνει αναφορά στη παραπάνω σελίδα για μη ασφαλισμένο δέμα, κάνε το κόπο και διάβασε δεν το θυμάμαι για να είμαι ακριβής τώρα.

Και να φανταστώ στο θέμα εγγύησης είναι τα ίδια έτσι; Δεν υπάρχει κοινώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, pantelis20 είπε

Και να φανταστώ στο θέμα εγγύησης είναι τα ίδια έτσι; Δεν υπάρχει κοινώς. 

Βασικά δεν θα πρέπει να υπάρχει μεγάλη διαφορά σε αυτά που επιβάλλει η νομοθεσία της ΕΕ.

Μπορείς να τα διαβάσεις από τις ιστοσελίδες τους, αν θέλεις κάνεις αυτόματη μετάφραση της ιστοσελίδας αν δυσκολεύεσαι. 

Μη πτοείσαι από αυτό προχωρά εφόσον είσαι σίγουρος για την επιλογή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, thepoint είπε

Βασικά δεν θα πρέπει να υπάρχει μεγάλη διαφορά σε αυτά που επιβάλλει η νομοθεσία της ΕΕ.

Μπορείς να τα διαβάσεις από τις ιστοσελίδες τους, αν θέλεις κάνεις αυτόματη μετάφραση της ιστοσελίδας αν δυσκολεύεσαι. 

Μη πτοείσαι από αυτό προχωρά εφόσον είσαι σίγουρος για την επιλογή σου.

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα ολα καλα με αυτα που παραγγειλατε? Βλεπω οτι εχει τον Tokina AT-X 120 pro DX af 11-20mm f2.8 για την νικον μου στα 385Ε ενω εδω στην Ολλανδια (Ολλανδια μενω) η καλυτερη τιμη που εχω βρει ειναι στα 535Ε. Σπαω το κεφαλι μου ρε γμτ γιατι εχει τοση διαφορα στην τιμη. Ειναι 150Ε, δεν ειναι λιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, yanniliki είπε

Τελικα ολα καλα με αυτα που παραγγειλατε? Βλεπω οτι εχει τον Tokina AT-X 120 pro DX af 11-20mm f2.8 για την νικον μου στα 385Ε ενω εδω στην Ολλανδια (Ολλανδια μενω) η καλυτερη τιμη που εχω βρει ειναι στα 535Ε. Σπαω το κεφαλι μου ρε γμτ γιατι εχει τοση διαφορα στην τιμη. Ειναι 150Ε, δεν ειναι λιγα.

Υπάρχουν ενδιάμεσα κόστη υποδομής service διαφήμισης όπως και διαφορετική τελική τιμή ανά περιοχή που καθορίζει η εκάστοτε εταιρεία.

Αυτά όμως δεν πρέπει να σε απασχολούν απεναντίας αν δεν είναι το ποσό αυτό μεγάλο μην ανησυχείς κάτι θα βρεις να το κάνεις.

Μια πρόταση σε καλύτερο τρίποδο και κεφαλή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έβαλα και εγώ μια παραγγελία απο e-infin στον olympus 12-40 2.8 pro στα 501 μαζί με τα μεταφορικά (σκρουτζ έχει 962Ε και amazon 839Ε) μου στείλανε φωτογραφία του προϊόντος πρίν φύγει απο αυτούς μαζί με τον serial number , παρόλο που δεν περίμενα να μπορώ να δηλώσω τον σειριακό αριθμό στο site της olympus , δοκίμασα απο περιέργεια και το δέχτηκε κανονικά και μου βγάζει ότι έχει 2χρόνια +6 μήνες που δίνουν αυτοί για το online register , έχει τύχει και σε κάποιον άλλον αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...