Προς το περιεχόμενο

Αφορά φακού απο eglobal


MrWhite

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να αγοράσω ένα φακό για m43 σύστημα και η καλύτερη τιμή που έχω βρεί ειναι από το eglobalcentral.eu 

Έχει κάποιος κάποια εμπειρία για το συγκεκριμένο μαγαζί; Ξέρω ότι είναι Κινέζικο και δουλεύει με αποθήκη, αλλά εφόσον δέχετε paypal λογικά θα είναι οκ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα,

 

Έχω αγοράσει έναν sigma φακό δίχως κανένα πρόβλημα. Σε 5-6 ημέρες ήταν εδώ.. Στέλνει με τριγωνική, δίχως τελωνείο. Παραδίδονται από την ACS σε εσένα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαγαζί προσωπικά δεν το ξέρω, συνήθως παίρνω από amazon.de γιατί έχει πολύ καλές τιμές.

 

Γενικά πρόσεχε οι φακοί να είναι ευρωπαϊκής προέλευσης, δηλαδή να τους εισάγει από κράτος της ΕΕ (όχι Μ. Βρετανία), για να είσαι καλυμμένος με την εγγύησή σου και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Καλές αγορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό μαγαζί , έχω αγοράσει 2 φακούς για fuji σε πολύ καλές τιμές. Στάλθηκαν απο uk και μου ήρθαν με asc σε 10 μέρες. Τώρα όσο αφορά εγγύηση κλπ δεν ξέρω πώς το διαχειρίζονται αλλα απο πολλά σχόλια που είχα διαβάσει θεωρειται αξιόπιστο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MrWhite είπε

Ωραία παιδς θα το ρισκάρω γιστι η διαφορά είναι πανω απο 20%

Φίλε θα μου κάνεις μια ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΗ ; Όταν παραλάβεις να μου στείλεις ένα pm ή έστω να γράψεις εδώ ;;; Θέλω να παραγγείλω κάποια πραγματάκια από eglobal , αφού οι τιμές είναι στο 1/3 σε σχέση με τις χαμηλότερες στο skroutz , αλλά μετά τις "αλλαγές" που έγιναν στην κατάσταση με το τελωνείο από το καλοκαίρι , έχω κάποιες φοβίες και το καθυστερώ . 

Βέβαια οι συγκεκριμένοι γράφουν ότι από hong kong πάει το δέμα στην αγγλία και μπαίνει σε άλλο πακέτο (και ότι με την αγγλία έχουν ειδική συμφωνία) και έρχεται εδώ άνευ τελωνείου, αλλά και πάλι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δε σε προλαβα, απλά να επιβεβαιώσω κι εγώ τους προηγούμενους.

Κανένα πρόβλημα, κανένα τελωνείο. Τριγωνική συναλλαγή απ'οτι φαινεται γίνεται και δεν υπάρχει φόβος τελωνείου.

Οποτε πληρώνεις οτι βλέπεις.

Υ.Γ. σε μια βδομαδούλα απ'οσο θυμάμαι ειχε φτάσει το φακουδάκι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα διαθεσιμότητας κανάλια διανομής grey market φαντάζομαι τουλάχιστον αυτό λέει η λογική.

Εναλλακτικά θα πρότεινα. https://www.e-infin.com/eu/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/7/2018 στις 9:13 ΜΜ, Dr_73 είπε

Φίλε θα μου κάνεις μια ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΗ ; Όταν παραλάβεις να μου στείλεις ένα pm ή έστω να γράψεις εδώ ;;; Θέλω να παραγγείλω κάποια πραγματάκια από eglobal , αφού οι τιμές είναι στο 1/3 σε σχέση με τις χαμηλότερες στο skroutz , αλλά μετά τις "αλλαγές" που έγιναν στην κατάσταση με το τελωνείο από το καλοκαίρι , έχω κάποιες φοβίες και το καθυστερώ . 

Βέβαια οι συγκεκριμένοι γράφουν ότι από hong kong πάει το δέμα στην αγγλία και μπαίνει σε άλλο πακέτο (και ότι με την αγγλία έχουν ειδική συμφωνία) και έρχεται εδώ άνευ τελωνείου, αλλά και πάλι ...

Λοιπόν η παραγγελία αργήσε λίγο λογω διαθεσιμοτητας αλλα ολα καλα μοα χαρα καο δεν περασε τελωνείο. Ηρθε με dhl απο Γερμανία. 

Μια χαρα, χαλάλι η καθυστέρηση αφου τον πηρα σχεδόν στην μισή τιμή με την εδω αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο.

Έχει ήδη περάσει.

Το αναφέρει στην ιστοσελίδα τους άλλωστε για όποιον διαβάζει.

Απλά να προσθέσω ότι θα απουσιάζουν τα ελληνικά μενού όπου υπάρχουν βέβαια!

Μπορείνα είναι international σε pal η κάμερα αλλά το region δεν θα περιλαμβάνει τά ελληνικά.

Αυτή η διευκρίνιση για όποιον ίσως δεν θα το ήθελε όταν η διαφορά δεν είναι μεγάλη.

Παράδειγμα που αναγράφεται στη σελίδα του προϊόντος

https://www.e-infin.com/eu/item/2902/sony_alpha_a6300_mirrorless_digital_camera_with_16-50mm_lens_(black)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thepoint είπε

Απλά να προσθέσω ότι θα απουσιάζουν τα ελληνικά μενού όπου υπάρχουν βέβαια!

Μπορείνα είναι international σε pal η κάμερα αλλά το region δεν θα περιλαμβάνει τά ελληνικά.

Οι dslr που έχουν εκδόσεις με ελληνικα, νομίζω ότι τα έχουν παντού ή κάνω λάθος ; Π.χ. η d3400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...