Προς το περιεχόμενο

Ένδειξη μπαταρίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω την Sony Digital Camera Cybershot DSC-WX220 εδώ και 3 χρόνια περίπου. Αν τραβήξω βιντεο 1-2 ώρες (εχω αγοράσει έξτρα μπαταρίες εννοείται), η μηχανή μετά απο το πρώτο μισάωρο ξεκινά και ζεσταίνεται αρκετά. Στη συνέχεια, αν αλλάξω τη μπαταρία και βάλω μια 2η και έπειτα 3η κλπ (με επαρκή φόρτιση της μπαταρίας), παρόλο που η μηχανή δείχνει ότι είναι φουλ η μπαταρία, μετά απο 2-3 λεπτά πέφτει πολύ γρήγορα η στάθμη της αλλά και μπορεί να κλείσει. Τι θα μπορούσα να κάνω; Να σημειώσω ότι αυτό με τη μπαταρία συμβαίνει σε όλες τις μπαταρίες που έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, lek88 είπε

Μήπως το κάνει αυτό λόγω υπερθέρμανσης; Αφησε την να κρυώσει λίγη ώρα και μετά άλλαξε της την μπαταρία για να συνεχείς. 

Αυτό υπέθεσα και εγώ αλλά αν τραβάω κάποια εκδήλωση πχ (ερασιτεχνικά πάντα) δε μπορώ να το κάνω αυτό γιατί θα χάσω κάποιο τμήμα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, PanagiotisPC είπε

Αυτό υπέθεσα και εγώ αλλά αν τραβάω κάποια εκδήλωση πχ (ερασιτεχνικά πάντα) δε μπορώ να το κάνω αυτό γιατί θα χάσω κάποιο τμήμα της

Έχεις κ εσύ τα δικια σου αλλά αν δεν το "σηκώνει" η κάμερα; Δεν είναι κρίμα να την κάψεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Δεν ειναι η μονη Sony που το κανει. Η λυση ειναι εξωτερικη τροφοδοσια

Δε μπορεί να κάνει εγγραφή βίντεο παράλληλα με την φόρτιση δυστυχώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, lek88 είπε

Έχεις κ εσύ τα δικια σου αλλά αν δεν το "σηκώνει" η κάμερα; Δεν είναι κρίμα να την κάψεις; 

Το σηκώνει, δοκιμασμένα:P. Τους τελευταίους μήνες το κάνει αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Aν γνωρίσει κάποιος λύση εκτός της εξωτερικής τροφοδοσίας, ας μου απαντήσει παρακαλώ καθώς το πρόβλημα δεν έχει λυθεί δυστυχώς ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωτερική τροφοδοσία σημαίνει στη θέση της μπαταρίας μπαίνει απλά μια κενή για να κάνει επαφή και η πραγματική μπαταρία είναι έξω από το σώμα της κάμερας.

Η μπαταρία είναι υπεύθυνη για την άνοδο της θερμοκρασίας της κάμερας.

Απλά το διευκρινίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...