Προς το περιεχόμενο

Η JVCKenwood θα επιδείξει σύστημα wireless Android Auto στην έκθεση CES 2018


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Google έχει κάνει γνωστά τα σχέδια της για τη τεχνολογία wireless Android Auto από την Άνοιξη του 2016, ωστόσο μέχρι σήμερα δεν έχει γνωρίσει την πολυπόθητη εμπορική επιτυχία.

Όμως αυτό αναμένεται σύντομα να αλλάξει, αν αποδειχτεί επιτυχημένο το σύστημα της JVCKenwood. Η γνωστή εταιρεία έκανε γνωστό πως πρόκειται να αποκαλύψει ένα high-end σύστημα για αυτοκίνητα που θα υποστηρίζει “ασύρματη συνδεσιμότητα Android Auto” στην έκθεση CES 2018 τον Ιανουάριο.

Η εταιρεία για την ώρα κρατάει μυστικές τις περισσότερες λεπτομέρειες αλλά ανακοίνωσε πως ο νέος high-end AV multimedia receiver που διαθέτει οθόνη HD (1280 x 720 pixels) τεχνολογίας LCD με ευρείες γωνίες θέασης υποστηρίζει βελτιστοποιημένη συνδεσιμότητα με smartphones υποστηρίζοντας Apple CarPlay καθώς και “wireless connectivity for Android Auto".

Πάντως ο συγκεκριμένος receiver δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει άμεσα, αφού θα περάσουν λίγοι μήνες από την επίσημη παρουσίασή του στην CES μέχρι να διατεθεί στην αγορά. Επίσης πρόκειται να είναι αρκετά ακριβός. Παρόλα αυτά, ενδέχεται να είναι μία από τις καλύτερες λύσεις στην αγορά για να χρησιμοποιείτε την πλοήγηση και παράλληλα να ακούτε μουσική χωρίς να είναι απαραίτητο να προχωρήσετε σε ενσύρματη σύνδεση της Android συσκευής σας.

Engadget


Δείτε ολόκληρο το article

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενδέχεται να είναι ακριβός και δε θα παίρνει ούτε κασσέτα, τα ξέρω εγώ αυτά τα κόλπα των εταιρειών!!! :P

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γενικα το μελλον ειναι το στυλ της τεσλα που ειδικα αν γινεται προεκταση του κινητου ειναι εντυπωσιακο.

το κακο ειναι οτι με τις οθονες χανεις την προσοχη σου απο τον δρομο και το τρακαρισμα κοστιζει περισσοτερο απο το android auto. 

Ειναι χειροτερο απο το να μιλας στο κινητο γιατι τα ματια σου ειναι στην οθονη ενω με το κινητο τουλαχιστον κοιτας τον δρομο.

 

Εγω αυτο που κατεληξα σαν ιδανικη λυση ειναι ενα media player για μουσικη με κλασσικα κουμπια για πλοηγηση που δεν απαιτει τοση προσοχη στην οθονη και ενα holder για το κινητο με μαγνητη οταν θελεις το maps γιατι ειναι πολυ πιο εργονομικο απο το να κανεις πλοηγηση την οθονη του αυτοκινητου   

 

οποτε αν τα νεα αυτοκινητα εχουν ειδικο holder/mount απο την μανα τους αντι να προσπαθεις να στερεωσεις ανεξαρτητες λυσεις πανω θα ηταν τελειο

 

Επεξ/σία από el97639
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η JVC είναι κορυφαία σε θέμα ενυσχητων η KENWOOD πάλι είναι από της καλύτερες σε ηλεκτρικά κυκλώματα πιστεύω οτι αυτό που ετοιμάζουν θα είναι απλά κορυφαίο αν συνδυαστεί και με την σωστή τιμή βεβαια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mants118 είπε

ενδέχεται να είναι ακριβός και δε θα παίρνει ούτε κασσέτα, τα ξέρω εγώ αυτά τα κόλπα των εταιρειών!!! :P

 

Και θα έχουν αφαιρέσει και το 3.5mm jack. Εκεί να δεις πλάκα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...