Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις και παρατηρήσεις για το αναβαθμισμένο Forum


Abudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, rus είπε

Eυχαριστω:)

Αρα να αποθηκευσω και να τρεχω αυτο το λινκ, ή μπορω να το εχω και με καποια συγκεκριμενα κλικ?

Αυτό προκύπτει από τα φίλτρα που βλέπεις πάνω πάνω 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, adi32 είπε

Αυτό προκύπτει από τα φίλτρα που βλέπεις πάνω πάνω 

Δηλαδη πρεπει να ρυθμισω 7 φιλτρα για να παρω αυτό που πριν ειχα σε δυο κλικ? καλοο:)

Θα βολευτω τρεχοντας συντομευση του λινκ που μου εδωσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, overpower είπε

@Praetorian @Snoob Το συστημα οπου πατουσες πανω στις απαντησεις (topic list)  και εβλεπες τους top commenters θα επιστρεψει?

Εννοείς κάτι σαν αυτό;

https://invisioncommunity.com/files/file/7709-topic-post-stats/

Δεν γνωρίζω αν θα επιστρέψει αλλά από ό,τι καταλαβαίνω δεν είναι στις default δυνατότητες του IP.Boards  IPS 4.x. Και το Plugin αν και free και open source είναι παλιό και δεν ξέρω κατά πόσο ή πόσο εύκολα μπορεί να υποστηρίξει την νέα έκδοση του forum. 

Σε σχετική σημείωση, νομίζω ότι σε λίγο καιρό που θα έχουν ολοκληρωθεί οι βασικές αλλαγές και θα έχουν προστεθεί planned features που ακόμα είναι σε αναμονή, θα δημιουργηθεί και πάλι ένα pinned topic με προτάσεις για βελτίωση του forum. Οπότε κάτι τέτοιο θα μπορούσε να συζητηθεί εκεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, rus είπε

Δηλαδη πρεπει να ρυθμισω 7 φιλτρα για να παρω αυτό που πριν ειχα σε δυο κλικ? καλοο:)

Θα βολευτω τρεχοντας συντομευση του λινκ που μου εδωσες.

Αυτή τη σελίδα, της "Ροής Δραστηριότητας" (Activity Stream) την παραμετροποιείς όπως θες εσύ με αποτέλεσμα να σου δείχνει είτε threads που έχεις ποστάρει και έχουν καινούρια μη αναγνωσμένα μηνύματα, είτε που δεν έχουν μη αναγνωσμένα, είτε threads που έχεις ξεκινήσει πάλι έχοντας ή όχι "μη αναγνωσμένα", τα καινούρια threads που ανέβηκαν γενικά, τα καινούρια threads που ανέβηκαν στο φόρουμ των Προσφορών είτε, είτε, είτε. Οι δυνατότητες παραμετροποίησης είναι πάρα πολλές.

ΑΛΛΑ, Το κλειδί ωστε αυτό να είναι εύχρηστο, είναι να μπορείς να αποθηκεύσεις και να επιλέξεις μεταξύ των διάφορων activity streams που έχεις φτιάξει. Εγώ ας πούμε έχω δύο-τρια, αλλά δεν μπορώ να επιλέξω μεταξύ τους ακόμα. Και λέω ακόμα, διότι ο @Hal9000 αν δεις προηγούμενο post μου, είπε πως έρχεται αυτό. Περιμένουμε δηλαδή και τη δυνατότητα επιλογής μεταξύ των αποθηκευμένων activity streams και το κουμπί για εύκολη μετάβαση από την αρχική και σε desktop (κατάλαβα οτι και αυτό έρχεται) και τέλος (και σημαντικότερο ίσως) την ολοκλήρωση του "indexing της αναζήτησης" (μη με ρωτήσεις τί είναι, δεν ξέρω να σου πω) ώστε να φαίνονται όλα όσα πρέπει να φαίνονται στα activity streams και όχι μόνο όσα δημιουργήθηκαν από την αναβάθμιση και μετά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν περάσει πλέον οι "πρώτες" μέρες στο νέο insomnia και η απογοήτευσή μου συνεχίζεται .. είμαι υπομονετικός άνθρωπος ειδικά με όσα μ αρέσουν  κι αγαπάω,γι αυτό και δεν έχω κάνει κάποιο σχόλιο η παράπονο μέχρι στιγμής σχετικά με την εμφάνιση, αλλά κυρίως με την "χρηστικότητα" του νέου insomnia ..όμως βρε παιδιά (admin,mod κλπ)  τόσα μέλη διαμαρτύρονται για διάφορα θέματα- προβλήματα που προέκυψαν  από όλη αυτή την ιστορία δικαιολογημένα μάλιστα, και εκτός του ότι δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στο site, δεν βλέπω ούτε καν μια ανακοίνωση (( προς όλους εμάς τους χρήστες που αγαπάμε το site και περιμέναμε βελτίωση αλλά τελικά ζούμε υποβάθμιση ,ταλαιπωρούμαστε σε κάθε επίσκεψη και αρχίσαμε πλέον να μπαίνουμε σπανιότερα ))  ,μια ελπίδα ότι εισακουσθήκαμε,  ληφθήκαμε υπ όψιν σας και θα ενεργήσετε  κατάλληλα .

Το παλιό καλό insomnia δεν υφίσταται πλέον, στη θέση του υπάρχει μια απλή συνωνυμία .. για κοιτάξτε λίγο πιο σοβαρά τις απόψεις και τα παράπονα των χρηστών που είναι πολλαπλάσιοι αυτών που βρήκαν το θάρρος και την καλή διάθεση να γράψουν κάτι γι αυτά που νοιώθουν (συμπεριλαμβάνομαι κι εγώ) δεν θα μπω σε συγκεκριμένα λάθη η δυσχρηστίες που έχουν δημιουργηθεί ,η πλειοψηφία των παραπόνων τα λέει όλα .Το προηγούμενο insomnia (το καλό) δούλευε άψογα σε όλους τους τομείς ,μπορεί να ήθελε μια ανανέωση για λόγους εμφάνισης -γρηγορότερης φόρτωσης των σελίδων - βελτίωση σε κάποια πραγματάκια ,αλλά ήταν πολύ καλύτερο του σημερινού σε όλους τους τομείς .

Αυτά από μένα ,περιμένω κι ελπίζω σε ουσιαστική αναβάθμιση του insomnia ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το άσπρο χρώμα δεν βοηθάει

 

Επισεις η αναζήτηση δεν δουλεύει σωστά

+ Όταν κάνω log in πάντα με πετάει σε μια άσχετη αγγελία η προφίλ ενός μέλους.

 

Κατά τ αλλά δεν έχω παράπονο με το καινούργιο. (Απλά ειχαμε συνηθίσει το παλιό και είναι λίγο δύσκολο )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Απλά το άσπρο χρώμα δεν βοηθάει

Επισεις η αναζήτηση δεν δουλεύει σωστά

+ Όταν κάνω log in πάντα με πετάει σε μια άσχετη αγγελία η προφίλ ενός μέλους.

Κατά τ αλλά δεν έχω παράπονο με το καινούργιο. (Απλά ειχαμε συνηθίσει το παλιό και είναι λίγο δύσκολο )

Αφού το γράφει ότι η λειτουργία της αναζήτησης δεν είναι ολοκληρωμένη ακόμα.

Επεξ/σία από Alejandro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Οκ τα άλλα 2 τότε.

Τώρα δοκίμασα αποσύνδεση και σύνδεση ξανά και δεν είδα κάτι περίεργο.

Εγώ μόνο το discover στο desktop site με δικό του κουμπί θέλω όπως είναι στο mobile. Γιατί έτσι όπως είναι τώρα με βολέυει περισσότερο να μπαίνω από το κινητό.

Επίσης γενικά φαίνεται να ταιριάζει καλύτερα σε κινητό ή νέα εμφάνιση, στο desktop μου κάνει λίγο περίεργο το τόσο πλάτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, xtakis1964 είπε

Καλημερα παιδια ξερει κανεις πως κανουμε αξιολογηση στο καινουργιο site οσο και να εψαξα δεν βρηκα τροπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...