Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις και παρατηρήσεις για το αναβαθμισμένο Forum


Abudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/13/2018 στις 12:59 ΠΜ, karaLRS είπε

Πως πάω στο τελευταίο αναγνωσμένο μύνημα σε ένα θέμα από mobile έκδοση; 

για ποια mobile εκδοση γραφεις;υπαρχει καποιο κουμπι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει απαντηθεί πολλές φορές ότι για το 1ο μη αναγνωσμένο μήνυμα πατάμε την κίτρινη τελεία ή αστεράκι που είναι αριστερά από τον τίτλο του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανένας από τους site admins να μπει στο νέο insomnia με σχετικά παλιό tablet? 

Σε iPad3 - Safari - iOS 9.2.5 ενώ η αρχική σελίδα και οι σελίδες των forum φορτώνουν οκ, όταν μπει κάποιος σε thread, δε μπορεί καν να το φορτώσει, είναι τρομερά αργό και όταν μετά από μερικά λεπτά(!) φορτώσει δε σκρολάρει καν. Στο ίδιο tablet βλέπω αρκετά άλλα "βαριά" site, αλλά κανένα τόσο χάλι.

Ίσως να το κοιτάξετε, δεν υπάρχει πλέον η επιλογή να βλέπουμε περιεχόμενο μέσω του app, οπότε αποκλείονται όσοι δεν έχουν το τελευταίο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πατώντας το: "επισήμανση forum ως αναγνωσμένου", κάνει ανανέωση σελίδας και σε γυρίζει στην κορυφή της σελίδας, ενώ μέχρι και προχθές, εμφάνιζε παράθυρο διαλόγου, ζητώντας επιβεβαίωση ή ακύρωση και παραμονή της σελίδας στο μέρος που ήταν.

Προτιμώ να μη σε πηγαίνει στην κορυφή της σελίδας. Γίνεται;

Επεξ/σία από aiantas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχικη σελιδα εχει καποια νεα . Που βρισκεις τα υπολοιπα ? Πριν εγραφε απο κατω τις υπολοιπες σελιδες τωρα ? Το site εμφανισημο αλλα δυσκολο στη χρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω παραθεση ενα μεγαλο ποστ. Θελω να το σπασω σε μερη για να απαντησω ξεχωριστα. Ειμαι απο κινητο. Δεν βρισκω τροπο.

Αν το ποστ περιεχει και βιντεο η κατασταση επιδεινωνεται.

Τι πρεπει να κανω????!!!;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, McNerd είπε

Κανω παραθεση ενα μεγαλο ποστ. Θελω να το σπασω σε μερη για να απαντησω ξεχωριστα. Ειμαι απο κινητο. Δεν βρισκω τροπο.

Αν το ποστ περιεχει και βιντεο η κατασταση επιδεινωνεται.

Τι πρεπει να κανω????!!!;;;;

Τα quotes σπάνε αν είσαι με τον "κέρσορα" μέσα σε αυτά και πατήσεις δύο φορές το Enter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Praetorian είπε

Τα quotes σπάνε αν είσαι με τον "κέρσορα" μέσα σε αυτά

 

και πατήσεις δύο φορές το Enter.

ΟΚ δυστυχώς  στο κινητό δεν το κατάφερα γιατί με διπλά κλικς επιλεγει κείμενο και με διπλό enter κανει αυτό που βλέπεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, McNerd είπε

Κανω παραθεση ενα μεγαλο ποστ. Θελω να το σπασω σε μερη για να απαντησω ξεχωριστα. Ειμαι απο κινητο. Δεν βρισκω τροπο.

Αν το ποστ περιεχει και βιντεο η κατασταση επιδεινωνεται.

Τι πρεπει να κανω????!!!;;;;

Η αλήθεια είναι πώς όπως συζητείται και στο άλλο topic για τον RTE, το φορουμ δεν είναι πλέον τόσο φιλικό στο να γράφεις αρκετά πράγματα και με ιδιαίτερη μορφοποίηση. Είναι πιο πολύ για "Facebook comments"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 λεπτά πριν, McNerd είπε

ΟΚ δυστυχώς  στο κινητό δεν το κατάφερα γιατί με διπλά κλικς επιλεγει κείμενο και με διπλό enter κανει αυτό που βλέπεις. 

Το δοκίμασα από Opera σε Android κινητό και σε μένα δούλεψε. Διπλό tap στο Enter. Ίσως να έχει να κάνει με τον browser?

17 λεπτά πριν, Abudi είπε

Η αλήθεια είναι πώς όπως συζητείται και στο άλλο topic για τον RTE, το φορουμ δεν είναι πλέον τόσο φιλικό στο να γράφεις αρκετά πράγματα και με ιδιαίτερη μορφοποίηση. Είναι πιο πολύ για "Facebook comments"

Συμφωνώ, ο νέος RTE έχει και δικά του bugs (πχ quotes που δεν σβήνονται με τίποτα, το clear formatting δεν λειτουργεί πάντα -- ή δεν έχει αξιόπιστα αποτελέσματα (...)). Κάποια φαίνεται να έχουν διορθωθεί από τις αρχές του μήνα αλλά σε μεγάλα posts γίνεται χαμός και προσωπικά ακόμα θα προτιμούσα να είχαμε τον text only bb code editor mode και να συγυρίζω bb code tags από το να προσπαθώ να τακτοποιήσω quotes, εικόνες και videos σε wysiwyg. 

Έχω όμως την εντύπωση ότι τα IP.Boards δεν υποστηρίζουν αυτό το πρόσθετο mode πλέον γιατί προκαλούσε πονοκεφάλους στο development. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Το δοκίμασα από Opera σε Android κινητό και σε μένα δούλεψε.

 

3 λεπτά πριν, Praetorian είπε

 

Διπλό tap στο Enter. Ίσως να έχει να κάνει με τον browser?

 

Ώπα τώρα πετυχε! Αλλα εκανα τρεις τεσσερεις προσπαθειες.

Ειχες δίκιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, zio10 είπε

Η ροή στο desktop site που είναι ρε παιδιά;! Έμπαινα από το κινητό αυτές τις μέρες και την έβρισκα κανονικά, τώρα κόλλησα!  

www.insomnia.gr/discover/88

Το 88 έχει να κάνει με τα φίλτρα. Τα αλλάζεις εκεί.

Επεξ/σία από Alejandro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και το περιεχομενο μας δε λειτουργει προς το παρον αυτο που χρησιμοποιω εγω ειναι αυτο 

http://www.insomnia.gr/discover/82/?&stream_read=all&stream_club_select=undefined&stream_club_filter=undefined&stream_ownership=postedin&stream_date_type=all

το οποιο δουλευει σωστα απο 1/1 και μετα ομως

Επισης χαθηκε το link για το rss που βολευει για widgets

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, odys03 είπε

Καθώς δεν βλέπω ακόμα να υπάρχει κουμπί νέο περιεχόμενο βοηθήστε λίγο πιο link απο τα παρακάτω είναι το καλύτερο για να βλέπουμε τα τελευταία posts

http://www.insomnia.gr/discover/44/

http://www.insomnia.gr/discover/unread/

http://www.insomnia.gr/discover/

Γιατί δεν υπάρχει μια σαφής οδηγία σε όλους και κάθε ένας προτείνει άλλο path;

Ποιο link χρησιμοποιούν οι ίδιοι οι Moderators ώστε να χρησιμποποιούμε και εμείς να μας οδηγεί πιο περιεκτικά και γρήγορα;

Μα είναι παραμετροποιήσιμο ώστε να μπορεί ο καθένας να το προσαρμόζει στις ανάγκες του. Το 88 που έχω εγώ δείχνει μόνο τα θέματα στα οποία έχω απαντήσει και υπάρχει καινούρια απάντηση. Το άλλο που πρότεινε ο φίλος στο post πάνω από το δικό σου δείχνει όλα τα θέματα στα οποία έχεις απαντήσει άσχετα με το αν έχουν καινούρια απάντηση και είναι το παλιό "Περιεχόμενό μου". Όλα αυτά μέχρι να ολοκληρωθεί το indexing. 

Επεξ/σία από Alejandro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...