Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις και παρατηρήσεις για το αναβαθμισμένο Forum


Abudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, panoc είπε

Μια χαρα δουλευει, μολις εκανα αναζητση για τη λεξη "θεμα" εδω και εβγαλε ολα τα αποτελεσματα, πρωτο πρωτο το δικο σου ποστ.

ANAZITISI.PNG.127c2bbdbfcec926b3b1af59b74f5ebe.PNG

Στις 25/9/2016 στις 11:17 ΠΜ, pnp2 είπε

 

επειτα δεν σε ειδα να μου απαντας ουσιαστικα μιας και εσπευσες να με διαψευσεις γιατι σε μια απλη προχειρη αναζητηση βγαζει και αγγελιες και θεματα μαζι οτι να ναι δηλαδη.....ειναι που δουλευει σωστα η αναζητηση ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, doctorser είπε

επειτα δεν σε ειδα να μου απαντας ουσιαστικα μιας και εσπευσες να με διαψευσεις γιατι σε μια απλη προχειρη αναζητηση βγαζει και αγγελιες και θεματα μαζι οτι να ναι δηλαδη.....ειναι που δουλευει σωστα η αναζητηση ....

μια χαρα ουσιαστικα σου απαντησα και προτρεχεις.

εισαι σιγουρος οτι τη δουλευεις σωστα την αναζητηση ;

anazitisi2.thumb.PNG.a37a1291dc664699dc15ff5b9aad7ab6.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δυο ερωτησεις πως κανεις επανα υποβολη αγγελιας?

 

και δευτερη ερωτηση, στις ρυθμισεις λειπουν πραγματα που υπηρχαν στην παλια εκδοση αλλα κοπηκαν στην καινουργια, οπως αλλαγη του ποσα ποστ θα βλεπεις ανα σελιδα και αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ana4732 είπε

Η κιτρινη κουκιδα ( στην αρχη της  περιγραφης της κάθε αγγελιας) τι ρολο παιζει ? είναι παντα κιτρινη.

Το ίδιο ρόλο που πάιζει και στο υπόλοιπο forum , μαρκάρει το νέο περιεχόμενο, απλά στο forum μπορείς να πατήσεις πάνω και να σε παει στο πρώτο μη αναγνωσμένο ποστ.
Αν έχεις δει κάποια αγγελία τότε η κουκίδα εξαφανίζεται.
Αν παρακολουθείς μια κατηγορία αγγελιών βολεύει να βλέπεις την τελευταία μη αναγνωσμένη (πάνω πάνω), η έλλειψη κουκίδας λειτουργεί ως "σελιδοδείκτης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoc είπε

μια χαρα ουσιαστικα σου απαντησα και προτρεχεις.

εισαι σιγουρος οτι τη δουλευεις σωστα την αναζητηση ;

anazitisi2.thumb.PNG.a37a1291dc664699dc15ff5b9aad7ab6.PNG

ναι μια χαρα το επιλεγω και δεν προτρεχω καθολου σε διαβεβαιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 λεπτά πριν, doctorser είπε

ναι μια χαρα το επιλεγω και δεν προτρεχω καθολου σε διαβεβαιω.

Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot όπως του panoc για να δούμε τι ακριβώς έχεις επιλέξει και τι αναζήτησες για να δούμε αν είναι bug, και πώς μπορεί να αναπαραχθεί για να διορθωθεί.

Επίσης, μπορεί να είναι σχετικό: στην ελληνική έκδοση του forum, το δεύτερο "Αυτό το θέμα" στην αναζήτηση μέσα από ένα topic,  είναι λάθος μετάφραση. Οπότε εκεί πρέπει να έχεις επιλεγμένο το πρώτο "Αυτό το θέμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί mods μη τρελενεστε με πολλά.. Υιοθετήστε τη προηγούμενη ροή ειδήσεων στην αρχική σελίδα, χωρίς αυτες τις πολλές χαοτικές πληοροφριες, κουτάκια δεξια, στήλες κλπ, ρυθμίστε λίγο τα χρωματάκια σε κάτι πιο ζεστό ίσως γιατί το άσπρο σκοτώνει και ειστε μια χαρά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι μετα απο 2-3 μερες... τα πραγματα ειναι λιγο καλύτερα με τις λύσεις που δίνουν τα παιδιά.. οποτε παμε καλύτερα τουλάχιστον..

Η αρχική σελίδα συνεχίζει να ειναι λιγο ανακατεμένη πολυ αναρχη!   αν και βελτιωθηκε λιγο.. θεέι κι αλλη προσπάθεια.. καταλαβαίνω και κανω υπομονή!

Λιγο τις αγγελίες ρε παιδιά.. καντε λιγο πιο συμπτηγμένα

με κουράζει το scrolling...!!  εμπαινα 2-3 φορες την ημερα και εβλεπα ολες τις αγγελιες τις ημερας σε θεματα που με ενδιαφερουν.. μεσα σε 5-10 λεπτα..

τωρα ΔΕΝ μπορώ να το κανω.. γιατι θελει πολύ χρονο , τα ματια περα δώθε και πολύ scrolling..!!

σας παρακαλώ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2018 στις 3:53 ΜΜ, Snoob είπε

Υπάρχει τέτοια επιλογή από τις ρυθμίσεις. Την έχεις ενεργοποιήσει και δεν σου έρχονται; 

Δεν τις πειραξα εκτοτε που αλλαξε το interface πριν γινει η αλλαγη μου ερχοταν email τωρα οχι. Θελει ρυθμιση ξανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, arisikaria είπε

Δεν τις πειραξα εκτοτε που αλλαξε το interface πριν γινει η αλλαγη μου ερχοταν email τωρα οχι. Θελει ρυθμιση ξανα?

Ναι κοιταξε το γιατι στηνα ρχη ηταν απενεργοποιημενη η επιλογη αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Praetorian είπε

Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot όπως του panoc για να δούμε τι ακριβώς έχεις επιλέξει και τι αναζήτησες για να δούμε αν είναι bug, και πώς μπορεί να αναπαραχθεί για να διορθωθεί.

Επίσης, μπορεί να είναι σχετικό: στην ελληνική έκδοση του forum, το δεύτερο "Αυτό το θέμα" στην αναζήτηση μέσα από ένα topic,  είναι λάθος μετάφραση. Οπότε εκεί πρέπει να έχεις επιλεγμένο το πρώτο "Αυτό το θέμα".

εκτος και αν οντως δεν υπαρχει θεμα αναλογο για να το βρει η αναζητηση ας πουμε οτι ψαχνω οτι εχει σχεση και γραφτει στο φορουμ για το need for speed payback .

 

μου βγαζει τις αγγελιες που το πουλανε ενω εγω θελω οτι εχει γραφτει σαν αποψη αν εχει γραφτει..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doctorser είπε

εκτος και αν οντως δεν υπαρχει θεμα αναλογο για να το βρει η αναζητηση ας πουμε οτι ψαχνω οτι εχει σχεση και γραφτει στο φορουμ για το need for speed payback .

μου βγαζει τις αγγελιες που το πουλανε ενω εγω θελω οτι εχει γραφτει σαν αποψη αν εχει γραφτει..... 

Δηλαδη εαν κανεις το παρακατω

5a5900632b068_anazitisi4.png.235a16f002cb394aee20be38e09ffc12.png

Δε σου βγαζει αυτα ;

anazitisi3.PNG.562ea4619e4bd3391aad7ca3bdbc0a2d.PNG

Υποψη οτι μπορει να υπαρχουν και παλαιοτερα αποτελεσματα αλλα μεχρι να ολοκληρωθει το indexing μαλλον δεν ειναι προσβασιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...