Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις και παρατηρήσεις για το αναβαθμισμένο Forum


Abudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφορουμιτες! ουτε εμενα μου αρεσούν οι τόσες αλλαγές και χρησιμοποιώ το theme του #panoc

ΑΛΛΑ οι mods αναφέρουν ότι ακόμα κάνουν διορθώσεις και προσθήκες κλπ..οπότε υπομονή!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου εμφανίζεται μια είδοποίηση οτι υπάρχει "μια ερώτηση σε μια αγγελία που εκκρεμούν έγκριση" (έτσι ακριβώς) στην αγγελία μου για ένα tablet 8".

Αλλά όταν εμφανίζω την αγγελία απλά βλέπω ότι την ακολουθεί το συγκεκριμένο μέλος. Πρέπει να κάνω κάτι; Υπάρχει κάποια ερώτηση που πρέπει να δώσω απάντηση; Υπάρχει κάποια έγκριση που πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα καποια πραγματα που ψαχνω και δεν βρισκω και εγω και θα ηθελα να τα παραθεσω:

Στην παλια σελιδα αν ειχα πχ μερες να μπω στο φορουμ κατω κατω στις ειδησεις ειχε να πατησω επομενη σελιδα ωστε να δω τις πιο παλιες ειδησεις που αναρτηθηκαν, υπαρχει τωρα καπου αυτη η επιλογη?

Στις αγγελιες στο παλιο φορουμ αν πατησω πανω σε μια κατηγορια πχ tablets μπορουσα να δω ολες τις αγγελιες στα tablets τωρα δεν το βρισκω αυτο πρεπει οπωσδηποτε να μπω σε καποια κατηγορια πχ sony και να δω ολες τις αγγελιες.

Επισης εχει πουθενα να δω ολες τις αγγελιες που αναρτωνται ανεξαρτητως κατηγορια? οπως πχ υπηρχε πριν πατουσες ολες οι αγγελιες και σου εβγαζε οτι ειχε αναρτηθει μεχρι εκεινη τη στιγμη και εβλεπες τις παλαιοτερες αλλαζοντας απλα σελιδα.

Τελος θεωρω παλι στις αγγελιες οτι πρεπει να αναβαθμιστουν λιγο οι κατηγοριες πχ το οτι βγηκε απο τα κινητα η κατηγορια iphone δεν στεκει να ανοικει απλως στην κατηγορια Apple επειδη παλι κινητο ψαχνει καποιος και επισης ας προσθετει πχ και μια κατηγορια xiaomi εφοσον σημαντικο ποσο αγγελιων σε κινητα αναφερεται σε αυτο το brand

φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, MessengerOfGood said:

Μου εμφανίζεται μια είδοποίηση οτι υπάρχει "μια ερώτηση σε μια αγγελία που εκκρεμούν έγκριση" (έτσι ακριβώς) στην αγγελία μου για ένα tablet 8".

Αλλά όταν εμφανίζω την αγγελία απλά βλέπω ότι την ακολουθεί το συγκεκριμένο μέλος. Πρέπει να κάνω κάτι; Υπάρχει κάποια ερώτηση που πρέπει να δώσω απάντηση; Υπάρχει κάποια έγκριση που πρέπει να κάνω;

Δεν φαίνεται να έχεις καμία ερώτηση σε εκκρεμότητα. Εκτός αν κάποιος ρώτησε κάτι εντελώς άσχετο και πρόλαβε και την έσβησε κάποιος mod. Κανονικά πλεον το κάθε μέλος που έχει μια ενεργή αγγελία, θα πρέπει να λαμβάνει μια ενημέρωση πως κάποιος ρώτησε κάτι public (δεν αναφέρομαι μέσω PM) και θα έχει τη δυνατότητα να την εγκρίνει ή όχι ώστε να εμφανίζεται μαζί με την αγγελία του (μαζί με τυχόν απάντησή του προφανώς). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Μου εμφανίζεται μια είδοποίηση οτι υπάρχει "μια ερώτηση σε μια αγγελία που εκκρεμούν έγκριση" (έτσι ακριβώς) στην αγγελία μου για ένα tablet 8".

Αλλά όταν εμφανίζω την αγγελία απλά βλέπω ότι την ακολουθεί το συγκεκριμένο μέλος. Πρέπει να κάνω κάτι; Υπάρχει κάποια ερώτηση που πρέπει να δώσω απάντηση; Υπάρχει κάποια έγκριση που πρέπει να κάνω;

Οι ερωτήσεις που υποβάλλουν τα μέλη προς τους δημιουργούς των αγγελιών εμφανίζονται στο tab "Ερωτήσεις".

Από εκεί, οι δημιουργοί τις διαβάζουν και, εφόσον τις κρίνουν ουσιώδεις, τις δημοσιεύουν.

Εδώ φαίνεται πως διαγράφηκε από το μέλος που την υπέβαλλε. 

Η διατύπωση της ειδοποίησης θα διορθωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 ώρες πριν, steliosdim είπε

Στην παλια σελιδα αν ειχα πχ μερες να μπω στο φορουμ κατω κατω στις ειδησεις ειχε να πατησω επομενη σελιδα ωστε να δω τις πιο παλιες ειδησεις που αναρτηθηκαν, υπαρχει τωρα καπου αυτη η επιλογη?

Στο κάτω μέρος της σελίδας (πάνω από τα στατιστικά και το footer) υπάρχει επιλογή "Όλες οι Ειδήσεις". Από εκεί υπάρχουν σελίδες επί σελίδων με ειδήσεις, πρόσφατες και παλαιότερες.

2 ώρες πριν, steliosdim είπε

Τελος θεωρω παλι στις αγγελιες οτι πρεπει να αναβαθμιστουν λιγο οι κατηγοριες πχ το οτι βγηκε απο τα κινητα η κατηγορια iphone δεν στεκει να ανοικει απλως στην κατηγορια Apple επειδη παλι κινητο ψαχνει καποιος και επισης ας προσθετει πχ και μια κατηγορια xiaomi εφοσον σημαντικο ποσο αγγελιων σε κινητα αναφερεται σε αυτο το brand

Στις αγγελίες πρόκειται να υπάρξει προσθήκη νέων κατηγοριών, λαμβάνοντας υπόψη και τις προτάσεις των μελών, ώστε να έχουμε πληρέστερη κάλυψη. Οι νέες κατηγορίες, ανάλογα και με τις προτάσεις που θα λάβουν, θα προστεθούν προσεχώς -ακριβή ενημέρωση θα έχετε μόλις υπάρχει χρονοδιάγραμμα σαφές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα κόπων και βασάνων στο φόρουμ η κατάσταση φαίνεται να μοιάζει σιγά-σιγά με το παλιό site.

πχ έχεις το λινκ εδώ http://www.insomnia.gr/discover/44/?&stream_read=all&stream_club_select=undefined&stream_club_filter=undefined&stream_ownership=postedin βλέπεις το παλιό Νέο Περιεχόμενο

Έχεις το Insomnia Navy Blue Theme - Forum και το Insomnia.gr Navy Blue- Old Width του εξαιρετικού φίλου panoc οπότε θυμίζει πολύ το παλιό.

Το θέμα είναι να σωθεί η υπόθεση Αγγελίες που είναι διαλυμένες.

Όσο για την αρχική σελίδα, ε ας είναι όπως είναι τι να κάνουμε, μπορούμε να την βλέπουμε και μέσω του φόρουμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να ενημερώσω ότι προστέθηκε η λειτουργία μετάβασης πρώτου μη αναγνωσμένου στα νήματα που παρακολουθεί το κάθε μέλος (είναι η κίτρινη τελίτσα, όπως και στο forum γενικότερα).

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 minutes ago, Snoob said:

Να ενημερώσω ότι προστέθηκε η λειτουργία μετάβασης πρώτου μη αναγνωσμένου στα νήματα που παρακολουθεί το κάθε μέλος (είναι η κίτρινη τελίτσα, όπως και στο forum γενικότερα).

Εννοείς στην επιλογή που λέει Manage Followed Content? 

Το είχα απορία, μετά την αναβάθμιση, πως ταξινομούνται εκεί τα topics? Πριν την αναβάθμιση όσο πιο πάνω ήταν κάποιο τόσο πιο πρόσφατο post είχε, τώρα μου φαίνεται ότι δεν τα εμφανίζει έτσι...

Τώρα που το ξανακοιτάω, σίγουρα δεν τα εμφανίζει όπως παλιά, είναι χάος εκεί μέσα. :P

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sakisvele είπε

το κουμπι για επιλογη νεου περιεχομενου θα το βαλετε ποτε?

εχουμε ξενερωσει με το νεο μπαχαλο.

Πάρε το λινκ που έδωσα παραπάνω. Για την ώρα δεν υπάρχει καλύτερος δρόμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το λινκ που έδωσα παραπάνω. Για την ώρα δεν υπάρχει καλύτερος δρόμος.

επρεπε ναμπει απο την πρωτη στιγμη το κουμπι νεου περιεχομενου.

τωρα ολα τα αλλα ειναι για πασαλιματα..

εχω ανοιξει 15 παραθυρα για να βρισκο το νεο περιεχομενο για να μην ξεχνω το λινκ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, sakisvele said:

επρεπε ναμπει απο την πρωτη στιγμη το κουμπι νεου περιεχομενου.

τωρα ολα τα αλλα ειναι για πασαλιματα..

Αν δεν κάνω λάθος δεν το έχουν βάλει γιατί εξαρτάται από το indexing της Αναζήτησης, οπότε μέχρι να τελειώσει αυτό, δεν μπορεί να μπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Praetorian είπε

Η νέα συμπεριφορά του text editor (όπου γράφουμε τα μηνύματά μας) είναι Shift+Enter για επόμενη γραμμή, και enter για επόμενη παράγραφο. 
Δεν είμαι σίγουρος ωστόσο για το πώς το ελέγχει κανείς αυτό από κινητό.

Δεν το ήξερα αυτό.
Thanx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
29 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Αν δεν κάνω λάθος δεν το έχουν βάλει γιατί εξαρτάται από το indexing της Αναζήτησης, οπότε μέχρι να τελειώσει αυτό, δεν μπορεί να μπει...

Όπως έχουμε εξηγήσει κατ' επανάληψη, το γεγονός ότι δεν έχει ολοκληρωθεί το χτίσιμο της αναζήτησης δεν επιτρέπει την εφαρμογή διαφόρων λειτουργιών.

Μία από αυτές είναι η επιλογή νέου περιεχομένου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...