Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις και παρατηρήσεις για το αναβαθμισμένο Forum


Abudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ερχεται ειδοποιηση οτι εχω νεο μηνυμα και παταω 5 φορες για να ανοιξει και τελικα ανοιγει αλλο μηνυμα :) γεματο bugs ειναι το νεο site. Πολυ φοβαμαι οτι την εχετε κατσει την βαρκα...

επισης κουφο,..οταν εγραφα αυτο το μηνυμα εγινε ροζ ολο το κειμενο και σαν να αναβοσβησε :)

απο ipad.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επειδη στο νεο φορουμ η επιλογη νεο περιεχομενο   για μη αναγνωσμενα  νεα μηνυματα δεν υπαρχει,   το λινκ ειναι αυτο http://www.insomnia.gr/discover/unread/?&stream_club_select=undefined&stream_club_filter=undefined&stream_classes[IPS\forums\Topic]=1 βαλτε το οσοι θελετε στην γραμμη σελιδοδεικτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Στις 1/5/2018 στις 9:11 ΜΜ, Abudi είπε

@Snoob

1) Στον "πίνακα ελέγχου" που ανοίγει όταν πατάμε στο nickname μας, 5/13 γραμμές κειμένου αφιερώνονται στις αγγελίες. Αυτό προβλέπεται να μπορούμε μήπως να το παραμετροποιήσουμε, ή να αλλάξει; Θεωρώ κάπως υπερβολική την παρουσία του (για μένα που δεν ασχολούμαι με αγγελίες) σε σχέση με τις συντομεύσεις για το forum

2+8) Στον παραπάνω πίνακα, υπάρχουν φράσεις όπως το "Διαχείριση περιεχομένου που ακολουθώ" οι οποίες κόβονται με αποσιωπητικά. Περνώντας τον κέρσορα από πάνω, δεν εμφανίζεται κάποιο context menu που να επεξηγεί τί κρύβεται πίσω από τα αποσιωπητικά. Ομοίως, όταν σε ένα post υπάρχει κοινοποιημένο ένα άλλο post (όπως καλή ώρα το προηγούμενο post μου σε αυτό το thread) υπάρχει πάνω δεξιά ένα κουμπάκι, το οποίο ανοίγει το κοινοποιημένο post σε νέα σελίδα, το οποίο επίσης δε συνοδεύεται από κάποιο context menu παρόλο που υπάρχει interaction με το πέρασμα του κέρσορα (γκριζάρισμα του κουμπιού). υποθέτω οτι αυτό συμβαίνει και σε άλλα σημεία

9) Αν και εντελώς αισθητικό και ίσως εκτός της συζήτησης που κάνουμε τώρα για λειτουργικότητα, αν ενώ γράφεις στον editor (με το default μέγεθος γραμματοσειράς), πατώντας για παράδειγμα το κουμπί "Εισαγωγή άλλων μέσων" (που είναι στο ίδιο μέγεθος γραμματοσειράς) βγαίνει ένα παραθυράκι με εντελώς off γραμματοσειρά. Αρκετά μεγαλύτερη

10) (από άλλο θέμα που έχω ανοίξει στα "bugs") Ενώ βρίσκομαι σε ένα thread και προστεθούν απαντήσεις, πότε μου βγάζει το κουμπί "Εμφάνιση νέας απάντησης", πότε ένα "Προς την πρώτη νέα ανάρτηση", πότε και τα δύο με δυνατότητα επιλογής ενός. Το θέμα είναι οτι λειτουργούν και εντελώς διαφορετικά, μιας και το δεύτερο, κάνει refresh την σελίδα!

11) Ξέρουμε τί θα γίνει με τις εμφωλευμένες παραθέσεις;

12) Κάποιο button για να μας οδηγεί στην αρχή της σελίδας;

1. Όχι, δεν προβλέπεται παραμετροποίηση.

2 +8 Έχει μεταφερθεί και το εξετάζουν, πιθανόν να τροποποιηθεί το κείμενο.

9. Γίνεται έλεγχος αυτού του θέματος.

10. Γίνεται έλεγχος αυτού του θέματος.

11. Δεν καταλαβαίνω το ερώτημα. 

12. Απαντήθηκε ήδη, θα προστεθεί αργότερα. Πότε ακριβώς δεν ξέρω. 

Και κάπου εδώ, η συμμετοχή μου στο νήμα -για τις επόμενες δύο εβδομάδες- ολοκληρώνεται. Όσο βοήθησα, βοήθησα, όσο σας αγνόησα, σας αγνόησα, όσο πέτυχα ή απέτυχα στην επικοινωνία, πέτυχα ή απέτυχα.

Τυχόν άλλα θέματα που θα εντοπίσετε, μπορείτε να χρησιμοποιείτε και τη φόρμα επικοινωνίας, από το footer κάθε σελίδας.

Καλή συνέχεια σε όλους. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Αν και δεν μου πέφτει λόγος, θα πω 2 πραγματα. Όπως εχω αναφερει σε προηγούμενο μήνυμά μου είμαι κάτοχος και εγω site. Όταν επιχείρησα και εγω να κανω ίδιου τύπου αναβαθμιση αν και λειτουργικά η version 4,2 εχει πάρα πολλές αλλαγές και βελτιώσεις προς το καλύτερο σε σχέση με την παλιά 3 που είχα και είχατε εδώ, είχα πολλά παραπονα, εντάσεις και όλα τα σχετικά από πολλά μέλη. Αποτέλεσμα αυτού ειναι ότι έχασα και πολλά μέλη.

Αυτό που θα μπορούσα να κανω και το ίδιο θα μπορούσε να γινει και εδώ ήταν πριν από την αλλαγή να ανέβει η νέα version σε ενα sub domaim του τύπου πχ test.insomnia.gr. Με αυτόν τον τρόπο θα έτρεχε και το παλιό και το νέο ταυτόχρονα και θα μπορούσαν να γίνουν τα ποιο κάτω.

1 Δόκιμες από τα μέλη και αναφορές προβλημάτων.

2 Αναφορές σε bugs

3 Προτάσεις για βελτιώσεις και πολλά ακόμα.

Ότι γράφετε και τώρα σε αυτό το θέμα δηλαδή. Όμως με τον παραπάνω τρόπο αν εφαρμοζόταν δεν θα γινόταν το μπαχαλο που υπαρχει τώρα με τα προβλήματα και της διαφορες ερωτήσεις. Γιατί τα μέλη θα είχαν μια ιδέα σχετικά με το τι θα αλλαξει, πως θα ειναι στημένο το νέο forum, και γενικά θα είχαν χρονο να δουν και να μάθουν για της νέες αλλαγές.

Τον ίδιο χρονο θα είχε και ο admin στο να διορθώσει και να βελτιώσει τα οποία προβλήματα που θα αναφερθούν καθώς και τα bugs. Και όταν γίνουν όλα αυτά, μεταφέρονται στο κανονικό site και όλα καλά. Τέλος εγω προσωπικά αν είχα τόσο γνωστο site και με τόσο κόσμο, δεν θα τολμούσα τέτοιου είδους αλλαγη από την μια μέρα στην άλλη. Και αυτό γιατί η αλλαγη ειναι τεράστια και αλλάζουν σχεδων όλα. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η mobile έκδοση σε iPhone 7 Plus απλά σέρνεται σε σημείο να μην έχω όρεξη καν να μπω στο φόρουμ από εκεί που έμπαινα κάθε μέρα. Είναι και σε κανέναν άλλον αυτό η μόνο εγω το έχω το πρόβλημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο κινητό πως μπορώ να βλέπω να μην αναγνωσμένα; 

Όχι όμως τα πάντα, πχ όχι ο ταδε έκανε λαικ στον δεινα κτλ.

Το νέο περιεχόμενο σκετο,

το νέο περιεχόμενο που συμμετέχω

 

αυτά τα δύο αν τα έβγαζε θα ήμουν υπόχρεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Federacion είπε

Παιδιά στο κινητό πως μπορώ να βλέπω να μην αναγνωσμένα; 

Όχι όμως τα πάντα, πχ όχι ο ταδε έκανε λαικ στον δεινα κτλ.

Το νέο περιεχόμενο σκετο,

το νέο περιεχόμενο που συμμετέχω

αυτά τα δύο αν τα έβγαζε θα ήμουν υπόχρεος.

Kανε ενα bookmark αυτο

http://www.insomnia.gr/discover/unread/?&stream_club_select=undefined&stream_club_filter=undefined&stream_classes[IPS\forums\Topic]=1&stream_classes[IPS\cms\Records1]=1&stream_classes[IPS\cms\Records3]=1&stream_classes[IPS\cms\Records5]=1

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τεραστιο fail ολη αυτη η ιστορια της αναβαθμισης. Δεν εχω καταλαβει πραγματικα γιατι να χαλασει κατι τοσο επιτυχημενο ολα αυτα τα χρονια. Τελος παντων,προσωπικη εκτιμηση αυτο. Δεν θα εγκαταλειψω ακομα το site,γιατι πιστευω οτι εγιναν καλοπροαιρετα οι αλλαγες αλλα και γιατι δεν εχω βρει κατι αναλογο για να πω την αληθεια.

Επεξ/σία από PSYHAS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως ειναι και η ηλικια

αλλα δεν μου αρεσουν οι αλαγες με δυσκολευουν

ισως να φταιει αυτοδιοτι το καινουργιο περιβαλον 

ειναι για εμενα δυσχρυστο ειδικα στις αγγελεις

ελπιζω να το συνηθισω γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, PSYHAS είπε

Τεραστιο fail ολη αυτη η ιστορια της αναβαθμισης. Δεν εχω καταλαβει πραγματικα γιατι να χαλασει κατι τοσο επιτυχημενο ολα αυτα τα χρονια. Τελος παντων,προσωπικη εκτιμηση αυτο. Δεν θα εγκαταλειψω ακομα το site,γιατι πιστευω οτι εγιναν καλοπροαιρετα οι αλλαγες αλλα και γιατι δεν εχω βρει κατι αναλογο για να πω την αληθεια.

 

12 λεπτά πριν, panagiotou είπε

ισως ειναι και η ηλικια

αλλα δεν μου αρεσουν οι αλαγες με δυσκολευουν

ισως να φταιει αυτοδιοτι το καινουργιο περιβαλον 

ειναι για εμενα δυσχρυστο ειδικα στις αγγελεις

ελπιζω να το συνηθισω γρηγορα

 

Δοκιμαστε το dark theme απο το footer του site ή διαφερετικα αυτο

http://www.insomnia.gr/forums/topic/665601-nέο-navi-blue-theme-για-το-insomnia/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΥ ΑΣΠΡΙΛΑ , 

Ελπίζω να αλλάξει αυτό σύντομα.

ή έσω να δωθεί δυνατότητα επιλογής χρωματικού προφίλ

 

Θέλει χρόνο να συνηθιστεί το νεό site, και ιδιαίτερα οι αγγελίες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέλος πολλών χρόνων στο Insomnia, μετά τη τελευταία αναβάθμιση, ολικό fail. Πονάνε τα μάτια μου......

 

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, BadIronTree είπε

το site είναι τελειο μόνο εάν το κάνω 75% ... στο 100% με πιανει ο λαιμος μου να πηγαινω πέρα δώθε :P

 

14 ώρες πριν, panoc είπε

Επισης αυριο - μεθαυριο στην ιδια σελιδα θα ανεβασω script που θα φερει το site (με οποιοδηποτε theme, δικο μου ή official) στις διαστασεις που ειχε το παλιο.

Ετοιμο και το scriptaki που υποσχεθηκα

μπορεις να το βρεις εδω Insomnia.gr Navy Blue- Old Width | Userstyles.org

περισσοτερες πληροφοριες εδω Nέο Navi Blue Theme για το Insomnia - Σελίδα 4 - Insomnia Site - Forum - Insomnia.gr

 

13 λεπτά πριν, blanka είπε

ΠΟΛΥ ΑΣΠΡΙΛΑ , 

Ελπίζω να αλλάξει αυτό σύντομα.

ή έσω να δωθεί δυνατότητα επιλογής χρωματικού προφίλ

Θέλει χρόνο να συνηθιστεί το νεό site, και ιδιαίτερα οι αγγελίες....

 

4 λεπτά πριν, Dragonlordcv2002 είπε

Μέλος πολλών χρόνων στο Insomnia, μετά τη τελευταία αναβάθμιση, ολικό fail. Πονάνε τα μάτια μου......

 

Μπορειτε να δοκιμασετε αυτο Nέο Navi Blue Theme για το Insomnia - Σελίδα 4 - Insomnia Site - Forum - Insomnia.gr  ή να βαλετε το dark theme απο το footer του site.

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εμενα ενοχλει οτι ακομη και με το λειψο συστημα 'παρακολουθησης συνδρομων',

και παλι σε αυτη την λιστα, μολις και μετα βιας εντοπιζω ποιο θεμα εχει κινηθει;

Το light bold, 'ελαφρυ μπολντακι' που βλεπω οτι εχει επιλεχθει, για να φαινεται οταν θεμα εχει φρεσκοαπαντηθει, μολις που ξεχωριζει απο τους λοιπους γκριζωπους τιτλους των αλλων θεματων.

Δεν μπορει να γινει πιο bold, ή να αλλαξει το contrast, ή κατι τελωσπαντων, να μην ειναι η φαση 'οθονη-βρειτε τις διαφορες-τι αλλαξε';;;;;

Καντε κατι....

:( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...