Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση εκτυπωτη!


alex09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην ομαδα , χρειαζομαι ενα εκτυπωτη ο οποιος καθε βδομαδα θα εκτυπωνει 45 φωτοτυπιες ασπρομαυρες και ενδιαμεσα αν χρειαστω τιποτα σε εγχρωμο .. Αυτο που  θελω επισης ειναι να μην τα εκτυπώνει καπως αργα δηλ 50 αντιγραφα σε 4 λεπτα θα ηταν ωραια  αν γινεται και πιο γρηγορα.

 

Συνοψίζω 

 

300 φωτοτυπίες τον μηνα

 

Κάποιες φόρες σκαναρω εγγραφα οποτε χρειάζομαι και σκανερ

 

Αν θα μπορει να εχει και εγχρωμη εκτυπωση για κατα καιρους θα μου ηταν ευχαριστο

 

Και επισης το μελάνη να μην χρειαζεται να το αλλαζω καθε μηνα δηλ να βγαζει πανω απο 600 φωτοτυπιες (το μαυρο μελανη)

 

μεχρι 110 ευρω μπορω να διαθεσω

Επεξ/σία από alex09
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι εγχρωμες εκτυπώσεις αφορούν φωτογραφίες ;

 

1. Αν  μπορεις να "ζήσεις"  μόνο με ασπρόμαυρο θα σου έλεγα να πάρεις ένα πολυμηχάνημα laser , στα 100 ευρω παίζει ο samsung m2070, από τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα χώρου:

 

2α.  Μπορεις να πάρεις τον samsung m2026 στα 50 ευρώ  και ένα ξεχωριστό σκάνερ από τις αγγελίες του insomnia στα 10-15 ευρώ και σου έρχεται αρκετά φθηνότερα το όλο πακέτο

 

2β. Παιρνεις τον m2026 και ένα φθηνό πολυμηχάνημα στα 40 ευρώ και έχεις και σκάνερ και έγχρωμες εκτυπώσεις περιστασιακά (1-2 φορές την εβδομάδα) πάλι με συνολικό  κόστος περί των εκατό ευρώ.

Επεξ/σία από nik0laus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρειάζομαι για δουλειές εστιατόριου οπότε χρειάζομαι το wifi και το έγχρωμο . Ωστοσο βρήκα έναν και αυτο που θέλω νανμαθω είναι αν με 20 που κάνει το xxl black βγάζω 450 αντίγραφα σε ασπρόμαυρα . Διότι εγω το μηνα πλήρωνα 17 για 170 αντίγραφα ενω αν πλήρωνω 21 για 400 γλυτώνω και κάποια χρήματα συν τον ποδαρόδρομο https://www.skroutz.gr/s/9404926/Epson-WorkForce-WF-2750DWF.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνηθως αυτά τα τριμπούρ@@λα τα epson ενώ έχουν πολύ καλή επίδοση  σε εγχρωμες  εκτυπώσεις όπως φωτογραφίες κλπ, είναι δύσκολοι όσον αφορά τα αναλώσιμα. Συνήθως δέχονται μονο τα αυθεντικά με ότι αυτό συνεπάγεται στο λειτουργικό κόστος.

Επίσης αν τελειώσει κάποιο από τα έγχρωμα δεν τυπώνει ασπρόμαυρα μόνο

Της epson τα μελανοδοχεία είναι ξεχωριστά από τη κεφαλή και αν δεν γίνεται συχνή χρήση παθαίνει  βλάβη η κεφαλή ...

Αν θες να εκτυπώνεις  φωτογραφίες είναι ίσως οι καλύτεροι .

 

Για τον όγκο των φωτοτυπιών που αναφέρεις πάρε τον  φθηνότερο laser με wifi που θα βρεις .

 

Μην μπλέκεις με inkjet

 

Παρε τον m2026w(που ειναι wifi)  στα 65-70 ευρώ και πάρε και ένα  ΗP Ink Advantage 2135 για σκανερ-εγχρωμες εκτυπώσεις στα 35 ευρώ και τα έχεις όλα ....

 

 

A και δεν είπαμε το βασικό : θελεις να τυπώνεις και γρήγορα οπότε ξεχνα τους inkjet , αυτο που βλέπεις 13 σελ/λεπτό είναι στην προχειρη ποιότητα με ποσοστό κάλυψης σελίδας 5-10% δηλαδή 3-4 γραμμές

Αν θέλεις να τυπώνεις στην καλή ποιότητα  και σχεδόν γεμάτη σελίδα ή αν έχεις πλαίσιο περιμετρικά στη σελίδα (ακόμη και άδεια να είναι η υπόλοιπη), αν τυπώσεις 4-5 σελίδες  στο λεπτό  να είσαι ευχαριστημένος.

 

 

Περίμενε να δει το θέμα και να απαντήσει και ο συνφορουμιτης "highpriest" που κατέχει πάρα πολλά στο θέμα εκτυπωτές ....

Επεξ/σία από nik0laus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι Φωτογραφίες δεν θέλω , οπότε θα κοιτάξω αυτά που είπες ήσουν κατατοπιστικός . Εγώ θέλω μηχάνημα να βγάζει 50 σελίδες σε 5 λεπτά περίπου και για 250 Σύνολο το μήνα ασπρόμαυρες WiFi να έχει ώστε να τα στέλνω απο τον υπολογιστή κατευθείαν Χωρίς καλώδια και σκάνερ ίσως το χρειαστώ .

 

Εγώ τον μήνα θα είναι σαν να δινω γυρω στα 25 ευρώ γιατί τα πλήρωνα σε εταιρία αυτά αλλά έκλεισε , οπότε οτι μου προτείνετε με κόστος 20€ συντήρησης θα είναι δεκτό

 

 

Πόσο κοστίζει η αλλαγή του laser ( η με ότι λειτουργεί αυτός τέλος πάντων )

 

Δηλ εννοώ το λέιζερ βγάζει 1000 κομμάτια αλλά η αλλαγή κάνει 130€ είναι δώρο άδωρον αυτο π.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρειάζομαι για δουλειές εστιατόριου οπότε χρειάζομαι το wifi και το έγχρωμο . Ωστοσο βρήκα έναν και αυτο που θέλω νανμαθω είναι αν με 20 που κάνει το xxl black βγάζω 450 αντίγραφα σε ασπρόμαυρα . Διότι εγω το μηνα πλήρωνα 17 για 170 αντίγραφα ενω αν πλήρωνω 21 για 400 γλυτώνω και κάποια χρήματα συν τον ποδαρόδρομο https://www.skroutz.gr/s/9404926/Epson-WorkForce-WF-2750DWF.html#reviews

φιλε alex09 αν η σελιδα που τυπωνεις εχει πληρη καλυψη (μαλλον καποιο καταλογο) δεν θα σου τυπωσει ουτε 100 οποτε η καλυτερη λυση ειναι να πας σε εναν laser

Το συμβατό το αναγνωρίζει ?

Επίσης το s πόσα αντίγραφα βγάζει πανω κάτω

δεν υπαρχει προβλημα με την αναγνωρηση του συμβατου  οσο για τα αντιγραφα ειναι σχετικο γιατι παιζει ρολο η επικαλυψη της σελιδας το διεθνες στανταρ ειναι 5% επικαλυψη γραμματοσειρα curier με μεγεθος 10 και οχι Bold. Τα συγκεκριμενα μηχανηματα ειναι πολυ αξιοπιστα και το καλο ειναι οτι εχουν το DRUM ενσωματωμενο οτοτε εχεις και απο εκει οικονομια Σε συμφερει να παρεις το 111L για 2000 σελ και οχι 111S που ειναι για 1000 γιατι ειναι πολυ μικρη η διαφορα της τιμης (πχ το 111L 28 ευρω τελικη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα , χρειαζομαι ενα εκτυπωτη ο οποιος καθε βδομαδα θα εκτυπωνει 45 φωτοτυπιες ασπρομαυρες και ενδιαμεσα αν χρειαστω τιποτα σε εγχρωμο .. Αυτο που  θελω επισης ειναι να μην τα εκτυπώνει καπως αργα δηλ 50 αντιγραφα σε 4 λεπτα θα ηταν ωραια  αν γινεται και πιο γρηγορα.

 

Συνοψίζω 

 

300 φωτοτυπίες τον μηνα

 

Κάποιες φόρες σκαναρω εγγραφα οποτε χρειάζομαι και σκανερ

 

Αν θα μπορει να εχει και εγχρωμη εκτυπωση για κατα καιρους θα μου ηταν ευχαριστο

 

Και επισης το μελάνη να μην χρειαζεται να το αλλαζω καθε μηνα δηλ να βγαζει πανω απο 600 φωτοτυπιες (το μαυρο μελανη)

 

μεχρι 110 ευρω μπορω να διαθεσω

Δεν υπάρχει εκτυπωτής με όλα όσα ζητάς, στην τιμή που ζητάς.

 

 

 

Ξέχνα τις έγχρωμες και πάρε ένα ασπρόμαυρο πολυμηχάνημα με wi-fi και είσαι οκ. Kάνεις όλα τα υπόλοιπα ζητούμενα σου. Αν θες μονο για 5 έγχρωμες τον μήνα αγόρασε καναν φτηνό των 35-40 ευρώ αργότερα. 

 

Για laser πολυμηχάνημα προτείνω Samsung Xpress M2070FW ή HP M26nw

 
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...