Προς το περιεχόμενο

Κατάστημα για αγορά canon d80


filfil11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα παιδιά,

απο θεσσαλονίκη είμαι και θέλω να αγοράσω την canon eos 80d. Από το amazon είναι ασφαλής η αγορά μου και με εγγύηση ή να προτιμήσω κάποιο άλλο κατάστημα?Ρωτάω επειδή είναι αρκετά ακριβή και θα ήθελα μια σίγουρη πρόταση!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επεξ/σία από filfil11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο Αμαζον και απο Ελλάδα (εκτος απο Adorama) θα εισαι κομπλέ. 

Πάρτο απ οπου ειναι πιο φτηνά, αλλα αμα δεν έχει μεγαλη διαφορά καλυτερα απο Ελλάδα (εκτος απο Αdorama(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα μιλάμε για θέματα εγγύησης

 

Δεν προτείνω Adorama Γιατι αμα εχει προβλημα μετά με την εγγυηση την στέλνουν Αμερική και χαιρετα μας μετά θα πάρει μηνες.

 

Απο Αμαζον άμα εχεις θέμα θα την στειλεις Αγγλία αλλα το Αμαζον εχει πολυ καλό support οποτε θα σε βοηθήσει και θα καλύψει και τα μεταφορικά

 

Απο Ελλάδα καλύπτεται απο την αντιπροσωπία  αλλα ειναι πιθανών να την στείλουν επίσης εξω αμα δεν φτιάχνεται εδώ. Θέλει προσοχή όμως να ρωτήσεις αν η κάμερα ειναι Ελληνική και οχι παραεισαγωγή γιατι πολλοί οπως ο Κατερέλος πολλές φορες φέρνει παραεισαγωγή και δινει χαμηλοτερες τιμές

 

Απο Ελλάδα τα γνωστά φωτομαγαζα, εγω έχω καλη εμπειρία απο Γαλαίο, Ρέπελλα και Καλαβρέτζο, απο τα άλλα δεν έχω αγοράσει ακριβά πράγματα ακόμα οποτε δεν έχω γνώμη

Κακή εμπειρία έχω απο Photoqueen Κογχυλάκη

 

Τώρα συγκρίνεις γενικα τι σε συμφέρει και παίρνεις. Επειδή η 80d ειναι midrange μηχανή και η Canon ειναι αξιοπιστη μαρκα προσωπικά αμα την έβρισκα πολύ καλη τιμή δεν θα με ενοιαζε η εγγύηση

 

Η 5d mark ii Μου έχει 750,000 κλίκ και δν έχει αλλαξει κλειστρο

Επεξ/σία από Rush13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ πολύ

Την προηγούμενη μηχανή μου την πήρα από ρεπέλλα, κανένα πρόβλημα,απλά την συγκεκριμένη την έχει λίγο ακριβότερα από κάποια άλλα μαγαζιά.

Απο αμαζον έχω πάρει μικροπράματα απλά αναρωτιόμουν αν είναι ασφαλής η μεταφορά για κατι τόσο ακριβό ως εδώ!Τελωνείο δεν παίζει απο Αγγλία έτσι? :-)

Επεξ/σία από filfil11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ασφαλής ειναι σχετικό, πήρα οθόνη 32αρα αξίας 1700 ευρω απο Αμαζον και χάθηκε δυο φορές απο την μεταφορική (UPS) , την τρίτη φορα που την έστειλαν ήρθε

 

Γιατι να πάρεις απο Αμαζον όμως αφου την έχει πιο ακριβά το άμαζον απο Ελλάδα. 

Απο Αμαζον Αγγλίας βγαίνει 1112

 

Ενω απο Ελλάδα βγαίνει 1199 αλλα έχει 100 ευρώ επιστροφή χρημάτων (cashback)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...