Προς το περιεχόμενο

αγορά d7200 και τελωνείο


hiphoper13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά στεφτομαι να αγορασω την d7200 απο Ιρλανδια και συγκεκριμενα απο εδω https://www.ebay.com/itm/NEW-Nikon-D7200-Digital-SLR-Camera-Body-Only-24-2-MP-Kit-Box/251884121853?epid=219493454&hash=item3aa576aefd:g:xegAAOSwEQFZuKQE

 υπαρχει θεμα τελωνειου ; εχει αγορασει καποιος αλλος απο την συγκεκριμενο πωλητη; ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιρλανδία ειναι στην ευρωπαική ένωση.

 

Οσο για τον πωλητη μπορεις να διβασεις τις αρνητικές και ουδετερες κριτικές του και να κρίνεις αν ειναι σοβαρός.

 

Το μονο που θα ήταν καλό να επιβεβαιώσεις με μηνυμα στον πωλητη ειναι οτι το αντικείμενο ειναι στην Ιρλανδία και οτι η αποστολή γινεται απο εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιρλανδία ειναι στην ευρωπαική ένωση.

 

Οσο για τον πωλητη μπορεις να διβασεις τις αρνητικές και ουδετερες κριτικές του και να κρίνεις αν ειναι σοβαρός.

 

Το μονο που θα ήταν καλό να επιβεβαιώσεις με μηνυμα στον πωλητη ειναι οτι το αντικείμενο ειναι στην Ιρλανδία και οτι η αποστολή γινεται απο εκει. 

πολυ σωστη η παρατηρηση σου φιλε ευχαριστω και τους 2 που απαντησατε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είναι το ίδιο κατάστημα. Πριν καιρό αγόρασα τoν

και τον εχω στειλει τρεις φορές για service.

Δεν τους προτείνω...

Κάτσε !

Φταίει το κατάστημα για τον ... samyang ;;;

Έχεις ακούσει προβλήματα για nikon , tamron , sigma κτλ ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να στο γράφω σημαίνει ότι είμαι δυσαρεστημένος από την εταιρεία που μου έχει στείλει δύο φορές τον φακό πίσω χωρίς να τον φτιάξει. Τους ζητάω φωτογραφίες ότι δουλεύει πριν μου το γυρίσουν πίσω και μου λένε δεν γίνεται τίποτα. Τον φακό τον αγόρασα Αύγουστο του 2016 και ζήτημα να τον δούλεψα 1 μήνα μέχρι τώρα.

 

Το πρόβλημα με την kachashop, e infinity, e global κλπ ξεκινάει αν έχεις καποιο πρόβλημα με αυτό που αγόρασες... Τότε ξεκινάει μια οδύσσεια γιατί οι τύποι έχουν grey imports

Εγγύηση ουσιαστικά δεν έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήταν η μοναδική σου αγορά από εκεί ;

Σκέφτομαι να ψωνίσω , γιατί η διαφορά τιμής είναι εντυπωσιακή, τουλάχιστον . 

 

(Μάλιστα θα ψωνίσω από εκεί με λεφτά που έχω μαζέψει σε λογαριασμό paypal , πουλώντας χρόνια διάφορα ρετάλια μου στο ebay).

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν η μοναδική σου αγορά από εκεί ;

Σκέφτομαι να ψωνίσω , γιατί η διαφορά τιμής είναι εντυπωσιακή, τουλάχιστον . 

 

(Μάλιστα θα ψωνίσω από εκεί με λεφτά που έχω μαζέψει σε λογαριασμό paypal , πουλώντας χρόνια διάφορα ρετάλια μου στο ebay).

 

Και εγώ με την μεγάλη διαφορά τιμής είχα εντυπωσιαστεί και τώρα έχω μπει και μέσα και φακό δεν έχω χαρεί ακόμα.

 

Αν δεν έχεις θέμα να μείνεις χωρίς μηχανή για 2 μήνες για τυχόν βλάβη τότε προχώρα στην αγορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και χρονια πολλα,Σκεφτομαι και γω για την αγορα της Nikon D750 απο τα συγκεκριμενα sites αν και νομιζω kachashop και e-infinity ειναι τα ιδια.Εκτος απο το θεμα της εγγυησης οι φακοι και οι μηχανες ειναι 100% καινουργιες ή ειναι τιποτα ανακατασκευασμενες ,ελαφρως μεταχειρισμενες κλπ το γνωριζει κανεις αυτο?

Παντως το kachashop εχει 99,6 θετικες κρητικες στο ebay.

Επεξ/σία από Mrgeorge
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το kachashop εχω παρει τον 24-70 2.8 της tamron

Εμεινες ευχαριστημενος απο το καταστημα δηλαδη χρονος παραδοσης ,κατασταση φακου κλπ.

Ενδιαφερομαι και γω για τον ιδιο γενικα αξιζει τα λεφτα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...