Προς το περιεχόμενο

Παραβιάστηκε η υπηρεσία “mining renting” NiceHash. Έκλεψαν πάνω από $60 εκατομμύρια σε Bitcoins


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK βλέπεις το εροτιματικό στο τελος της προτασης ???

το μοναδικό που βγάνει από μέσα μου είναι ότι πρόκειται για φούσκα δεν ξέρω τίποτα και ούτε θέλω να μάθω πολλα μονο αυτά που ρωτάω . απάντησες στο 3 μόνο.

ps. το 2 το 3 και το 4 τα ρωτάω το 1 άποψη το 5 τρολια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δλδ υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που δίνουν κοντά στα 5000$ real money για να αγοράσουν BC; Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε τις φάτσες τους όταν όλο αυτό σκάσει. 


Αν σου ελεγαν παλια οτι κάποια στιγμη θα αντικαταστησουμε το χρυσο που χρησιμοποιεις σαν μεσο ανταλλαγης αγαθων μεχρι τωρα με ενα κομματι χαρτι τι θα τους ελεγες?? 

 

Και δεν ξέρεις και κάνεις και τον έξυπνο. Νομίσματα υπάρχουν στην ανθρωπότητα από αρχαιοτάτων χρόνων. Η ύπαρξη των νομισμάτων καταγράφονται το 900 π.Χ. στην Κίνα και το 700 π.Χ στην περιοχή της Μικράς Ασίας. Το bitcoin είναι ένα παράλληλο νόμισμα που υπάρχει εκτός του επίσημου χρηματοοικονομικού συστήματος, χωρίς την υποστήριξη κάποιας εθνικής οικονομίας και χωρίς την αναγνώριση του από το τραπεζικό σύστημα. Όσο λοιπόν είναι σε αυτή την κατάσταση είναι εύκολο να καταρρεύσει από την μια στιγμή στην άλλη και όλοι, όσοι αγόρασαν bc με κανονικά λεφτά να τα κλαίνε με μαύρο δάκρυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα threads παντα ομως.. :P

 

 

 

 

Αν σου ελεγαν παλια οτι κάποια στιγμη θα αντικαταστησουμε το χρυσο που χρησιμοποιεις σαν μεσο ανταλλαγης αγαθων μεχρι τωρα με ενα κομματι χαρτι τι θα τους ελεγες?? 

Δεν είναι καθόλου το ίδιο αλλά μεγάλη συζήτηση

εύχομαι τα καλύτερα σε όσους προσπαθήσαν αλλά χαρακτήρισε με όπως θέλεις βλέπω να 'ρχεται φούσκα

το έγραψα και πιο πάνω ότι είναι νωρίς ακόμη δεν φούσκωσε καλά μόνο 63 εκ δολάρια ψιλικαστίδες ήταν αυτοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ειναι θεμα χρονου να εξαφανιστη για παντα το bc...

Και η ανθρωπότητα ολόκληρη, και ο πλανήτης. Το θέμα είναι πόσου χρόνου. :)

 

Τρεις βδομάδες πριν είχε $5000 το ένα, χτες ήταν $19000. Θα σε χάλαγε να βάλεις 250€ και να έχεις χιλιάρικο τώρα;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που δίνουν κοντά στα 5000$ real money για να αγοράσουν BC; Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε τις φάτσες τους όταν όλο αυτό σκάσει. 

 

Και δεν ξέρεις και κάνεις και τον έξυπνο. Νομίσματα υπάρχουν στην ανθρωπότητα από αρχαιοτάτων χρόνων. Η ύπαρξη των νομισμάτων καταγράφονται το 900 π.Χ. στην Κίνα και το 700 π.Χ στην περιοχή της Μικράς Ασίας. Το bitcoin είναι ένα παράλληλο νόμισμα που υπάρχει εκτός του επίσημου χρηματοοικονομικού συστήματος, χωρίς την υποστήριξη κάποιας εθνικής οικονομίας και χωρίς την αναγνώριση του από το τραπεζικό σύστημα. Όσο λοιπόν είναι σε αυτή την κατάσταση είναι εύκολο να καταρρεύσει από την μια στιγμή στην άλλη και όλοι, όσοι αγόρασαν bc με κανονικά λεφτά να τα κλαίνε με μαύρο δάκρυ. 

 

 

Bitter ή εντελώς άσχετος ?

 

Αν πρίν 25 μέρες έδινες 3500€ για να πάρεις 1 bitcoin, χθές το βράδυ το πούλαγες και έπαιρνες πίσω 15000€.

Άσχετοι όποιοι έκαναν τέτοιου είδους "επένδυση"... :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τρεις βδομάδες πριν είχε $5000 το ένα, χτες ήταν $19000. Θα σε χάλαγε να βάλεις 250€ και να έχεις χιλιάρικο τώρα;

Καλή τύχη να έχουν οι τολμηροί .

εγώ το χιλιάρικο που θα έβγαζα θεωρητικά δεν θέλω να είναι μέσα στα 63 μιρία  που κάνανε φτερά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι λέτε για φούσκα να ξέρετε ότι κάθε μέρα χάνετε και μια ευκαιρία. Και το 99 φούσκα ήταν αλλά κάποιοι έγιναν πλούσιοι.

Μόνο κάτι διάννοιες σαν τον Καμμένο (ΝΔ τότε) και το Νεονάκη (ΠΑΣΟΚ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τύχη να έχουν οι τολμηροί .

εγώ το χιλιάρικο που θα έβγαζα θεωρητικά δεν θέλω να είναι μέσα στα 63 μιρία  που κάνανε φτερά. 

Εχεις καταλαβει τι εχει γινει η οχι??

 

 

Όταν τα έλεγα....

Οταν ελεγες τι για πες μας?? Ποτε το ελεγες και τι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bitter ή εντελώς άσχετος ?

 

Αν πρίν 25 μέρες έδινες 3500€ για να πάρεις 1 bitcoin, χθές το βράδυ το πούλαγες και έπαιρνες πίσω 15000€.

Άσχετοι όποιοι έκαναν τέτοιου είδους "επένδυση"... :D

 

Ή δεν ξέρεις ελληνικά ή δεν θες να καταλάβεις. Σε κάθε περίπτωση ας το πούμε άλλη μία. Δεν υπάρχει καμιά εγγύηση πως το BC θα υπάρχει και αύριο και μεθαύριο και μετά από έξη μήνες, ακόμα και να υπάρχει κανένας δεν σου δίνει εγγύηση πως αν βάλεις 1000 θα πάρεις 2000 και επειδή το bitcoin δεν έχει πίσω του ούτε τράπεζα ούτε χώρα ούτε τίποτα, αν σκάσει θα σκάσει για τα καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι λέτε για φούσκα να ξέρετε ότι κάθε μέρα χάνετε και μια ευκαιρία. Και το 99 φούσκα ήταν αλλά κάποιοι έγιναν πλούσιοι.

εσυ τι εκανες το 99 πατριωτη??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...