Προς το περιεχόμενο

πολυμηχανήμα - φαξ- τιμολόγια


NotebookFreak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα
Επειδή δεν έχω ιδέα απο εκτυπωτες-πολυμηχανημα  ειπα να ποστάρω εδώ..

Ψάχνω για ένα πολυμηχάνημα που να έχει κ λειτουργία φαξ,,..Η χρήση του είναι σε γραφείο , τιμολόγια κυρίως.budget δεν σκοπεύω να δώσω πάνω απο 60-70ευρω..εκτος βέβαια κ αν με πεισετε..

Επεξ/σία από NotebookFreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζήτημα να υπάρχουν 1-2 μοντέλα στα λεφτά που δίνεις. Και σε αυτά τα μοντέλα τα μελάνια θα τελειώνουν μέχρι να κόψεις 20 τιμολόγια.

Ανέβα κατηγορία κοντά στα 100 ευρώ και πάρε έναν hp 4675.

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτημα να υπάρχουν 1-2 μοντέλα στα λεφτά που δίνεις. Και σε αυτά τα μοντέλα τα μελάνια θα τελειώνουν μέχρι να κόψεις 20 τιμολόγια.

Ανέβα κατηγορία κοντά στα 100 ευρώ και πάρε έναν hp 4675.

Ωραία δεν ήξερα οτι τελειώνουν τόσο γρήγορα τα μελάνια..οποτε τώρα που ξέρεις τι ψάχνω καθώς η κύρια χρήση του θα ναι τα τιμολόγια(με λίγο χρώμα) θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποιο οικονομικό και στα ανταλλακτικά -μελάνια?αν πω οτι για το φαξ δεν καιγομαι κ τόσο αξίζει να αγοράσω αυτον του κιτρινομάγαζου που είναι σε προσφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

inkjet και τιμολόγια νομίζω είναι καταστροφική ιδέα....

πάρε ενα οικονομικό laser πολυμηχάνημα,δεν χρειάζεσαι χρώμα...αν είναι ανάγκη,προεκτύπωσε τα τιμολόγια σε τυπογραφέιο κενα και απλά να τυπώνει το μηχάνημα στοιχεία.

Φαντάσου τον μπελά με το inkjet οταν θα πάς να τυπώσεις και θα έχουν ξεραθεί τα μελάνια κλπ...δεν θα μπορείς να δουλέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τετοια χρηση μονο laser ο inkjet απλα θα τρωει το μελανι σαν να πινεις νερο και φανταζομαι δεν θα τυπωνεις 1-2 τιμολογια τη μερα για εμενα παρε το πιο φτηνο laser που υπαρχει και θα εισαι κααλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

inkjet και τιμολόγια νομίζω είναι καταστροφική ιδέα....

πάρε ενα οικονομικό laser πολυμηχάνημα,δεν χρειάζεσαι χρώμα...αν είναι ανάγκη,προεκτύπωσε τα τιμολόγια σε τυπογραφέιο κενα και απλά να τυπώνει το μηχάνημα στοιχεία.

Φαντάσου τον μπελά με το inkjet οταν θα πάς να τυπώσεις και θα έχουν ξεραθεί τα μελάνια κλπ...δεν θα μπορείς να δουλέψεις.

το σκέφτηκα σαν λύση αλλα μου φαίνηκε μπελας κ αυτο...δεν ξέρω..(προφανώς υπάρχει χρώμα)

να ρωτήσω αυτό το φάξ εκτυπωτης υπάρχει περιπτωση να με καλύπτει>?το έχω στο μαγαζί σαν φαξ ,

αλλα δεν έχω δει συνδεσιμοτητα κ τετοια http://www.e-shop.gr/panasonic-fax-kx-fp205-silver-p-PER.500102

Το λέω σε περιπτωση που μπορω να βολευτω με ασπρομαυρα και στην πορεία να πάρω εναν άλλο

Επεξ/σία από NotebookFreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκέφτηκα σαν λύση αλλα μου φαίνηκε μπελας κ αυτο...δεν ξέρω..(προφανώς υπάρχει χρώμα)

να ρωτήσω αυτό το φάξ εκτυπωτης υπάρχει περιπτωση να με καλύπτει>?το έχω στο μαγαζί σαν φαξ ,

αλλα δεν έχω δει συνδεσιμοτητα κ τετοια http://www.e-shop.gr/panasonic-fax-kx-fp205-silver-p-PER.500102

Το λέω σε περιπτωση που μπορω να βολευτω με ασπρομαυρα και στην πορεία να πάρω εναν άλλο

Για εμενα καλυτερα παρε ενα και καλο και μην περνεις ενα τωρα ενα μετα γιατι θα το πληρωσεις ουσιαστικα πιο ακριβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα καλυτερα παρε ενα και καλο και μην περνεις ενα τωρα ενα μετα γιατι θα το πληρωσεις ουσιαστικα πιο ακριβα

ωραία οπότε ψάχνω έναν laser ?μεχρι 100?πρεπει να προσεξω κατι αλλο πριν την αγορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν προταση θα εριχνα κανενα Lexmark MS417dn ειχαμε πολλους απο αυτος στο νοσοκομειο που εκανα πρακτικη ο οποιος απλα απο το πρωι μεχρι το μεσημερι που εφευγα τον ακουγες να τυπωνει και να τυπωνει και να τυπωνει με μικρα διαλλειματα τυπου 20 λεπτα ισα ισα για να ηρεμησει απο θεματα βλαβων μια φορα θυμαμαι μονο ειχε κολησει ενας αλλα εστρωσε μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σου προτείνω τον Lexmark MX317dn ασπρόμαυρος, γρήγορος και σε πολύ καλή τιμή.

 

Τον έχω στο γραφείο συνδεδεμένο με ethernet, εναλλακτικά συνδέεται και με USB. Τυπώνει μπρος - πίσω, Βγάζει φωτοαντίγραφα. Στέλνει (και παίρνει) Φαξ. Σκανάρει και στα στέλνει στο mail.Τυπώνουμε όλοι όσοι έχουμε πρόσβαση στο wifi ή σε πρίζα ethernet!

 

Απροβλημάτιστος μέχρι στιγμής και με φτηνά σχετικά αναλώσιμα.

 

Στα μείον: Δεν μπόρεσα να τον στήσω ώστε να σκανάρει από PC. Στάθηκε αδύνατο. Στην πραγματικότητα όμως αυτό δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο αφού είναι στο δίκτυο σε κοινόχρηστο χώρο, πάλι θα έπρεπε να σηκωθείς και να πας εκεί.

Επεξ/σία από !kop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...