Προς το περιεχόμενο

Το Spotify κυκλοφορεί τη λίστα με τα 100 τραγούδια που ακούσατε περισσότερο το 2017


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χμμ εχει 3 μηνες με 3 ευρω. αν θυμαμαι καλα κανεις cache offline τη μουσικη κ μετα απο 3 μηνες σκας 120 ευρω τον χρονο για να μη τη χασεις.

 

ολη η μπιζνα στηριζεται στο οτι ποτε ο μεσος καταναλωτης δε εδινε πανω απο 50 ευρω τον χρονο για μουσικη τουλαχιστον δε πιαναν τοσα οι δισκογραφικες οποτε με 120 βγαζουν περισσοτερα απο οσα βγαζαν με τα cd. αρα χανεις περισσοτερα απο την τσεπη σου αλλα κερδιζεις σε value. αν δε ειχες αλλη επιλογη αξιζει. εχεις ομως επιλογες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ εχει 3 μηνες με 3 ευρω. αν θυμαμαι καλα κανεις cache offline τη μουσικη κ μετα απο 3 μηνες σκας 120 ευρω τον χρονο για να μη τη χασεις. ολη η μπιζνα στηριζεται στο οτι ποτε ο μεσος καταναλωτης δε εδινε πανω απο 50 ευρω τον χρονο για μουσικη τουλαχιστον δε πιαναν τοσα οι δισκογραφικες οποτε με 120 βγαζουν περισσοτερα απο οσα βγαζαν με τα cd. αρα χανεις περισσοτερα απο την τσεπη σου αλλα κερδιζεις σε value. αν δε ειχες αλλη επιλογη αξιζει. εχεις ομως επιλογες ...

 

Πώς σκας 120€ τον χρόνο όταν η κανονική συνδρομή είναι 6,99€ τον μήνα; Με 50€ τον χρόνο τι έπαιρνε ακριβώς; Εκατομμύρια τραγούδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ εχει 3 μηνες με 3 ευρω. αν θυμαμαι καλα κανεις cache offline τη μουσικη κ μετα απο 3 μηνες σκας 120 ευρω τον χρονο για να μη τη χασεις. ολη η μπιζνα στηριζεται στο οτι ποτε ο μεσος καταναλωτης δε εδινε πανω απο 50 ευρω τον χρονο για μουσικη τουλαχιστον δε πιαναν τοσα οι δισκογραφικες οποτε με 120 βγαζουν περισσοτερα απο οσα βγαζαν με τα cd. αρα χανεις περισσοτερα απο την τσεπη σου αλλα κερδιζεις σε value. αν δε ειχες αλλη επιλογη αξιζει. εχεις ομως επιλογες ...

Χρησιμοποιώ το spotify premium από τον Ιούλιο του 2016 μέχρι και σήμερα (και στο μέλλον) και αυτό που έχω να πω είναι ότι είναι τα καλύτερα 7 ευρώ που δίνω για ψυχαγωγία το μήνα. Συγγνώμη αλλά θεωρώ βλακεία να κάθεσαι να υπολογίζεις τα φραγκοδίφραγκα ετησίως για μια υπηρεσία που χρησιμοποιείς καθημερινά και σου προσφέρει κάτι τόσο σημαντικό της καθημερινότητας απλόχερα. Αν κάτσω να σκεφτώ για πεταμένα λεφτά τον χρόνο, νομίζω ότι κάτι πεταμένες βενζίνες για να εξυπηρετώ άλλους κάνοντας τον ταρίφα είναι πιο βαριές από τα 7 ευρώ του Spotify.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνουμε στο 2018 και ακόμα δεν έχουν βάλει επιλογή για audio output device. Το θεωρώ απαράδεκτο.

 

Το χρησιμοποιώ κι εγώ (σε free) και βολεύει αρκετά. Δοκίμασα και Deezer, αλλά δεν με τράβηξε τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιω απο τον Σεπτ του '13 και ειναι οτι καλυτερο. Ξεκινησα με τους 2 μηνες δωρεαν απο whats up και 1 μηνα απο το spotify και απο τοτε πληρωνω, αν και εδω και αρκετους μηνες εχω μπει σε οικογενειακο πακετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα προτιμω να εχω την μουσικη αντι να την νοικιαζω. κ οταν με ενα κλικ κατεβαζεις τα 500κλαυτερα κοματια κ την εχεις για παντα κ τζαμπα δε το πιανω γιατι να σκασω λεφτα. η λογικη του μνημονιου να ζεις με δοσεις δε μ κανει κλικ, κ προφανως ειμαι μειονωτητα σε μια χωρα που ζει με δανεικα. η ιδιοκτησια ειναι δυναμη .

 

η παραπανω αναλυση δεν ειναι δικια μου ειναι του ιδοκτητη του spotify που την παρουσιασε στις δισκογραφικες για να τις πεισει. google it. το point ειναι οτι ο μεσος καταναλωτης σκαει τουλαχιστον τα διπλασια by design. τα λεφτα ειναι ο μονος σκοπος

 

σιγουρα ειναι καλη υπηρεσια αλλα εγω ειμαι happy με την free.

 

για το ποσο ειχα μεινει στα 10 δολαρια τον μηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει την τεράστια επιτυχία αυτής της υπηρεσίας...αν θες να ακούς μουσική από το κινητό σου κάνεις μια λίστα και την ακούς και off line και όπως θες. Γιατί να πρέπει να πληρώνεις συνδρομή;

 

Τέλος πάντων, για να την έχει τόσος κόσμος κάτι καλό θα προσφέρει, απλά δεν μπορώ να το καταλάβω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα προτιμω να εχω την μουσικη αντι να την νοικιαζω. κ οταν με ενα κλικ κατεβαζεις τα 500κλαυτερα κοματια κ την εχεις για παντα κ τζαμπα δε το πιανω γιατι να σκασω λεφτα.

 

τα λεφτα ειναι ο μονος σκοπος...

Συμφωνώ άπειρα. Εχω τα ΠΑΝΤΑ , πάντα μαζί μου !!!

μTorrent is the KING

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκουπιδοτράγουδα είναι αυτά;

Ειδικά αυτό το I'm The One δεν ακούγεται με τίποτα.

Στημένο όλο το σκηνικό με τον Justin Bieber.

Δεν μπορεί να μπαίνεις spotify και να υπάρχει καλλιτέχνης που καλύπτει το μισό board και το μισό top ten.

Η καλή μουσική δεν μπορεί να παραχθεί με βιομηχανικούς ρυθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθιστε ρε παιδια εσεις με τα torrents , δηλαδη παιρνετε ολοκληρες δισκογραφιες μαζι σας σε καλη ποιοτητα? Σε εξωτερικο σκληρο? Και αν θελετε να ακουσετε στο κινητο πετατε ενα otg και βαζετε πανω το σκληρο? WTF???

Για 1.85 ευρω το μηνα που εχει για μενα ειναι τραγικα λιγο το ποσο για να το σκεφτω. Για το netflix που γινοταν αντιστοιχη συζητηση τα θεωρω πολλα τα 3 ευρω να ξερετε...Γιατι απλα δεν εχει τα παντα. Ενω εδω υπαρχουν ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθιστε ρε παιδια εσεις με τα torrents , δηλαδη παιρνετε ολοκληρες δισκογραφιες μαζι σας σε καλη ποιοτητα? Σε εξωτερικο σκληρο? Και αν θελετε να ακουσετε στο κινητο πετατε ενα otg και βαζετε πανω το σκληρο? WTF???

Για 1.85 ευρω το μηνα που εχει για μενα ειναι τραγικα λιγο το ποσο για να το σκεφτω. Για το netflix που γινοταν αντιστοιχη συζητηση τα θεωρω πολλα τα 3 ευρω να ξερετε...Γιατι απλα δεν εχει τα παντα. Ενω εδω υπαρχουν ολα...

 

Κι όμως υπάρχουν πολλοί που δεν τους περισσέυει το 1.85 το μήνα. Ακούγεται γελοία δραματικό, αλλά είναι πέρα για πέρα αλληθηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...