Προς το περιεχόμενο

Τα φωτα σας για epson


tera2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους. Εχω ψηθει να αγορασω εναν εκτυπωτη

https://www.skroutz.gr/s/6891303/Epson-L310.html το προβλημα ειναι εχω εναν laser hp1102w μιας και κανω text εκτυπωσεις κυριως αλλα ελα που εκτυπωνω και πολλες φωτογραφίες με κοστος περιπου 20 λεπτα στο 10χ15. Σκεφτομαι να τον χτυπησω κυριως για τις φωτο (εκτυπωνω καμμια 300αρια το χρονο οποτε λεω να βγαλει απο εκει τα λεφτά του.)και ναι μεν βλεπω το κοστος για τα μελανια ειναι μικρο αλλα ρωταω

1) Εκπος απο μελανια εχει επισκευες , καπου διαβαζα για βουρτσακια και κεφαλες και κατι παλαβα ισχυουν

2) Ειναι οι εκτυπωσεις υποφερτες δεν λεμε για επαγγελματικες φωτο αλλά σε επιπεδο αναμνηστικών

3) εχει περιορισμο στο παχος χαρτιου

Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μετά απο κάποιες χιλιάδες εκτυπώσεις θέλει σέρβις. Κλειδώνει μέχρι να γίνει το σέρβις και αν δεν το στείλεις για σέρβις στην Epson δεν ξεκλειδώνει. 

2. Καλές είναι

3. Κοίτα στα specs του μοντέλου, θα γράφει μέχρι τι πάχος παίρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένας θείος που είχε τον ίδιο εκτυπωτή και του κλείδωσε μετα από 10000 σελίδες περίπου το πήγε στο service και του ζήτησαν 18 ευρώ αν δεν κάνω λάθος, επίσης ο υπάλληλος του είπα ότι αν ήταν στην εγγύηση ο εκτυπωτής το κόστος θα ήταν στα 2 ευρώ.Απο ότι είδα στο site τους ο εκτυπωτής έχει επέκταση εγγύησης +2χρονια.

Επεξ/σία από chbl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις μαλλον θα αγοραστει και αςελπισουμε να ειναι σκύλος οπως ο hp που εχω....Με φοβιζουν οι κρτικες κακες που διαβαζω απεξω ως προς την αντοχη του αλλά θα τη ριξω την κουτουλιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό Service κύριοι??

Δύο συνεργαζόμενες επιχειρήσεις κάνουν Service σε EPSON.

Κόστος Service 70.00€ + κόστος ανταλλακτικών (αμφότεροι)

Για δικτυακό επαγγελματικό Β/W Laser, η πλακέτα Main Assy κοστίζει 470€ όταν με τα ίδια χρήματα αγοράζεις σήμερα 4 και κάτι καινούργιους Color Laser ίδιων προδιαγραφών.

Προφανώς και δεν τους ενδιαφέρει η επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω τον ίδιο εκτυπωτή περίπου 1 χρόνο και είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Είναι πολύ οικονομικός και στην εκτύπωση φωτογραφιών 18x15 τα πάει αρκετά καλά (δεν έχω δοκιμάσει πιο μεγάλη).

 

ΠΡΟΣΟΧΗ : Δεν ξέρω αν φταίνε τα μελάνια ή το φωτογραφικό χαρτί που χρησιμοποιώ (αφού είχα αγοράσει κάμποσα πακέτα) (Ένα φωτογραφικό glossy του Πλαισίου). Εάν αφήσω τις φωτογραφίες έξω μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (1-2 μήνες) ξεθωριάζουν , αλλάζουν χρώμα κ.τ.λ.
 

Αν βάλω τις φωτογραφίες μέσα σε νάιλον ή κορνίζα τότε παρατήρησα ότι αυτό δεν συμβαίνει.

Υποψιάζομαι ότι φταίει ο συνδυασμός μελανιού και γυαλιστερού χαρτιού. 

Επεξ/σία από ZauZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ευτυχώς δεν χρειάστηκε να μπλέξω με το service.

 

Πάντως σε 2 τέτοιους εκτυπωτές (δικός μου και του πατέρα μου) κάποια στιγμή σταμάτησαν να εκτυπώνουν όλα τα χρώματα παρόλο που εκτύπωναν τακτικά και άρα δύσκολο να είχαν ξεραθεί μελάνια.

 

Με ένα καθάρισμα μέσα από τα options (το οποίο μπορεί να γίνει μια φορά ανά 24 ώρες νομίζω) επανήλθαν και οι δύο.

 

Για το ξεθώριασμα εμένα πάλι δε μου φάνηκε και τόσο παράξενο αφού ή η ποιότητα του χαρτιού του Πλαισίου είναι μάπα οπότε δεν κάθετε καλά το μελάνι ή τα ίδια τα μελάνια του δεν είναι photo printing oriented.

 

Ο ίδιος ο εκτυπωτής παρόλο που τυπώνει αξιοπρεπέστατα σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να θεωρηθεί «φωτογραφικός» εκτυπωτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια τον εχω στα χερια μου λοιπον και εχω να ρωτησω μιας και κανω την διαδικασια γιοα την 3ετη εγγυηση που διαολο ειναι ο 16ψηφιος αριθμος!!!!!Θυμαται κανεις; ρωταω γιατι μου εχουν παιξει τα νευρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...