Προς το περιεχόμενο

Dlsr για e-shop


_eLpiS_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. 

Ψάχνω να πάρω μια dslr για e-shop. Οι φωτογραφίες θα είναι κυρίως προιόντα σε λευκό ή μαύρο φόντο.

Είμαι ανάμεσα σε Nikon D3300 Kit και Canon EOS 700D Kit.

Η γνώσεις μου είναι περιορισμένες αλλά δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή δυνατότητα για επαγγελματική φωτογραφιση.

Για τη χρηση που την θέλω (προιοντα) ο αρχικός φακός είναι εντάξει ή θελει αλλαγή;

Επίσης πρέπει να έχει η dslr microfocus adjustment;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη δουλειά που θέλεις, αρχικά είναι καλός ο φακός. Εγώ θα πρότεινα την 3300, αφού λόγω των περισσοτέρων MP, θα έχεις περισσότερο χώρο για να κόψεις τη φωτογραφία και να κρατήσεις το κομμάτι που θέλεις. Αν τώρα, έχεις μικρά προϊόντα και θέλεις λεπτομέρεια, μπορεί αν χρειαστείς αργότερα έναν macro φακό. Αυτό θα το καταλάβεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. 

Ψάχνω να πάρω μια dslr για e-shop. Οι φωτογραφίες θα είναι κυρίως προιόντα σε λευκό ή μαύρο φόντο.

Είμαι ανάμεσα σε Nikon D3300 Kit και Canon EOS 700D Kit.

Η γνώσεις μου είναι περιορισμένες αλλά δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή δυνατότητα για επαγγελματική φωτογραφιση.

Για τη χρηση που την θέλω (προιοντα) ο αρχικός φακός είναι εντάξει ή θελει αλλαγή;

Επίσης πρέπει να έχει η dslr microfocus adjustment;

Καλησπέρα φίλε , τι προϊόντα θέλεις να φωτογραφήσεις ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχεις αναγκη ακριβη μηχανη ουτε φοβερο φακο για αυτο που θελεις. Εχεις αναγκη για σωστο φωτισμο. Ενα φθηνο lightbox θα βοηθουσε πολυ στον λευκο φοντο. Με τον σωστο φωτισμο ακομη και το τηλεφωνο σου μπορει να ειναι αρκετο. Το μαυρο φοντο θελει αλλη αντιμετωπιση. Η αναλυση ειναι μικρη για τις αναρτησεις για e-shop. Εαν εχεις μικρα γυαλιστερα αντικειμενα θελει περισσοτερο προσοχη και ισως φακο macro για να τα αναδειξεις απο κοντινες γωνιες αλλα οχι απαραιτητα. Οτι μηχανη κι αν παρεις ο φωτισμος θα σου κανει την διαφορα. Παρε την πιο φθηνη.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις αναγκη ακριβη μηχανη ουτε φοβερο φακο για αυτο που θελεις. Εχεις αναγκη για σωστο φωτισμο. Ενα φθηνο lightbox θα βοηθουσε πολυ στον λευκο φοντο. Με τον σωστο φωτισμο ακομη και το τηλεφωνο σου μπορει να ειναι αρκετο. Το μαυρο φοντο θελει αλλη αντιμετωπιση. Η αναλυση ειναι μικρη για τις αναρτησεις για e-shop. Εαν εχεις μικρα γυαλιστερα αντικειμενα θελει περισσοτερο προσοχη και ισως φακο macro για να τα αναδειξεις απο κοντινες γωνιες αλλα οχι απαραιτητα. Οτι μηχανη κι αν παρεις ο φωτισμος θα σου κανει την διαφορα. Παρε την πιο φθηνη.

Καλησπέρα φίλε SeNNinha

Μην το δει ο φίλος απο το προηγούμενο ποστ για το φωτισμό και μας ξεκίνησει για το φλας της μηχανής!!!

Παρακαλω μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς οτι το μαύρο φόντο θέλει άλλη αντιμετώπιση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μαυρο φοντο απορροφα το φως και δεν το διαχεει οπως το λευκο. Αλλαζει λοιπον η ενταση το ειδος και η τοποθετηση του φωτισμου

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...