Προς το περιεχόμενο

Handshoe Mouse Review


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι θεωρώ οτι ο σωστός τρόπος για να δουλεύεις με το ποντίκι είναι να το αγκαλιάζει η παλάμη πλήρως και όχι να ακουμπάει ανοιχτή πάνω του, με τον αντίχειρα και το μικρό δάχτυλο να "ακουμπάνε" στο γραφείο για να ελέγχουν την κίνηση. Να είναι ελαφρύ και να έχει καμπύλες προς τα μέσα στην βάση του δεξιά και αριστερά, ώστε να μπορείς να το σηκώνεις εύκολα πιάνοντας το με τον αντίχειρα και το μικρό δάχτυλο. Είναι ταλαιπωρία απλά να σέρνεις το ποντίκι σε όλη την επιφάνεια του γραφείου για να πας από την μια άκρη της οθόνης στην άλλη. Το ποντίκι θέλει μικρές κινήσεις χωρίς να κουνάς όλο το χέρι σου.

 

Εγώ πήρα το MX Master για καλό, που ναι είναι τρομερό ποντίκι σχεδόν σε όλα του, αλλά στο κράτημα του μου είναι πολύ κουραστικό! Είναι βαρύ, και δεξιά, εκεί που εγώ βάζω το μικρό δάχτυλο για να σηκώνω το ποντίκι, αυτό έχει καμπύλη προς τα έξω με αποτέλσμα να γλυστράει και να πρέπει να βάλω δύναμη για να το σηκώσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κάτι συγκεκριμένο αρα και δεν κοιτάς την εμφάνιση τόσο οσο την ανατομική πλευρά.

και δεύτερον σχεδόν ολα τα ποντίκια όταν τα δουλεύεις δεν τα βλέπεις άρα ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από κει και πέρα ότι και αν πω για το support της logitech είναι λίγο. Τους ρώτησα για την μπίλια που είναι rough, και μου έστειλαν 2ο MX Ergo δωρεάν με κουριερ.

 

Μιλάμε για ποντίκι των 100 ευρώ.

 

Απο πού το αγόρασες; Μπορείς να βάλεις link;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Υπέροχο για άτομα που ασχολούνται πολλές ώρες με το ποντίκι, προφανώς δεν κάνει για gamers οπότε λογικό το όλο πακετο.

 

Το πρόβλημα μου είναι η εγγύηση που όπως όλοι ξέρουμε τα ποντίκια έχουν θέματα συχνά.

Πολύ αμφιβάλλω αν θα είναι εύκολη διαδικασία όπως πχ με τα Logitech.

 

Μπράβο για το review

 

Σχετικά με το θέμα της εγγύησης, στείλαμε σχετικό ερώτημα στην τεχνική υποστήριξή τους. Παραθέτω την απάντησή τους:

 

=====

Η εγγύηση είναι μια πραγματικά απλή διαδικασία 3 βημάτων:

1. Προσπαθούμε να βοηθήσουμε τον πελάτη να επιλύσει το πρόβλημα.

2. Εάν το πρόβλημα δεν μπορεί να επιλυθεί, το ποντίκι αποστέλλεται σε εμάς για έλεγχο.

3. Το ποντίκι επιστρέφεται (επισκευασμένο) ή αντικαθίσταται, χωρίς χρέωση.

 

Για την ακρίβεια, έχουμε πολύ καλή φήμη για τις υπηρεσίες μας στην αγορά, ενώ άλλο ένα στοιχείο που αξίζει να αναφερθεί είναι ότι το ποσοστό των ελαττωματικών ποντικιών μας είναι χαμηλότερο από το 0.1%. Από τις προβληματικές συσκευές που μας αποστέλλονται, το 80% επιστρέφεται διορθωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tarantino2004, το MX Ergo το αγόρασα από το amazon.de

 

Το ερώτημα για την μπίλια το έκανα στο support της logitech. Το νέο ποντίκι το έστειλε η logitech, όχι το amazon.de

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tarantino2004, το MX Ergo το αγόρασα από το amazon.de

 

Το ερώτημα για την μπίλια το έκανα στο support της logitech. Το νέο ποντίκι το έστειλε η logitech, όχι το amazon.de

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ένας φίλος αγοράζει κατευθείαν απο το επίσημο site της Logitech και σύμφωνα με αυτά που μου έχει μεταφέρει απο τις εμπειρίες του έχω να πώ τα καλύτερα. Του έχουν αντικαταστήσει όχι μόνο μία φορά mouse που χάλασε με συνοπτικές διαδικασίες και εκτός εγγύησης και γενικά είναι άψογοι.

 

Εγώ προσωπικά έχω αγοράσει αρκετές φορές mouse της Logitech απο amazon (συγκεκριμένα είχα το MX Revolution, το Performance το έχω πάρει τρείς φορές εκ των οποίων το ένα δώρο) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. 

 

Επειδή έχω μεγάλο χέρι είναι το μόνο που με βολεύει και "παρκάρει" η παλάμη μου άνετα. Γενικά είναι φοβερά τα mouse της και άν θα έψαχνα να βρώ ένα ψεγάδι να πώ είναι ο θόρυβος που κάνουν τα πλήκτρα στο κλικάρισμα (σε πολύ ήσυχο περιβάλλον εννοώ, αργά το βράδυ πχ) σε σχέση με mouse της Microsoft.

 

Στην σελίδα τους μπορεί να δεί κατά καιρούς και προσφορές πολύ συμφέρουσες αλλά πρέπει να παρακολουθεί συχνά ή να κάνει εγγραφή και να επιλέξει να δέχεται αντίστοιχα newsletter.

 

Για να πώ και δυό λόγια για το Handshoe μπορώ να πώ ότι μου αρέσει (μου θυμίζει σαλάχι  :lol: ) και είναι ιδιαίτερο αλλά θεωρώ ότι η τιμή του είναι πολύ υψηλή όταν σε αυτά τα λεφτά πέρνεις ναυαρχίδα Logitech στα 2/3 της τιμής του Handshoe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...