Προς το περιεχόμενο

αγορα πολυμηχανημα


Elysian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/printing-consumables/all-in-one/156549-hp-deskjet-all-in-one-ink-2130?cmicc=skroutz τι διαφορα εχει με αυτο παιδια http://www.websupplies.gr/polimihanima-inkjet-hp-ink-advantage-2135-aio-f5s29c και αξιζουν σαν πολυμηχανημα? Και ποσο κοστιζουν τα μελανια τους και ποια ειναι 1 link παρακαλω σας ευχαριστω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίπου ίδιας φιλοσοφίας απλά ο δεύτερος νομίζω παίρνει λίγο πιο φτηνά μελάνια.Αν δεις μέχρι 
τέρμα ή δίπλα στα λινκ που ποστάρεις δείχνει τι μελάνια παίρνει ο καθένας.

Πολύ καλοί για οικιακή χρήση.
 
Έχω έναν παρόμοιας φιλοσοφίας 2 και κάτι  χρόνια και γεμίζω τα δοχεία μόνος με σύριγγα.
Τον έχω ξεσκίσει,αρκεί να σου πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες έκανα 200 εκτυπώσεις έχρωμες
ασκήσεις α δημοτικού.
Κάπου το μαύρο τα έπαιξε για λίγο και μου άναψε λαμπάκι.Τον έκανα επανεκίνηση μία 
ευθυγράμμιση και όλα καλά.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο που βγαίνει σε δύο τύπους. Σε κανονικό AiO και σε Ink Advantage.

 

To 2130 έχει ακριβότερα μελάνια, αλλά καλύτερης ποιότητας που δίνουν πιο ζωντανά χρώματα στις εκτυπώσεις.

Το 2135 έχει φτηνότερα μελάνια αλλά είναι για εκτυπώσεις καθημερινότητας (χρήση γραφείου, εργασίες φοιτητή, καμιά φωτοτυπία στο σπίτι, κλπ) που σε νοιάζει το χαμηλό κόστος και όχι η ποιότητα.

 

Κατά τα άλλα τα πολυμηχανηματα είναι ίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάντως το όποιο πολύμηχάνημα ή εκτυπωτής αυτού του κόστους έχω πάρει μου έχει βγει σκάρτος… Ή ξαφνικά θα χαλάσει στα 2 χρόνια και 1 μέρα ή τελικά το πραγματικό κόστος στα μελάνια του θα είναι πολύ μεγαλύτερο από τον ίδιο τον εκτυπωτή.

 

Πλέον έχω πάει σε λύση της Epson με τα μελάνια σε υγρή μορφή (ink tank system) και το θεωρώ πολύ καλύτερη overall λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...