Προς το περιεχόμενο

hide title bars from browsers


.::lucky13::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!Εχω στο netbook mint xfce και χρησιμοποιώ τον Firefox και opera.Προσπαθω μάταια να κρύψω τον title bar σε windows mode και στους δυο browsers, ξέρει κάποιος κάποιον τροπο? Στον chromium δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα...

 

Ν αναφέρω οτι το ίδιο συμβαίνει σε virtual machine με mint cinnamon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ζητας απαιτει υποστηριξη csd (= client side decorations = τα κουμπια για ελαχιστοποιηση, μεγιστοποιηση και κλεισιμο) απο τον ιδιο τον browser. H opera δεν εχει και λογικα δεν θα αποκτησει στο αμεσο μελλον. Ουτε ο ff εχει (στο λινουξ, στα windows εχει κανονικα εδω και χρονια), αλλα η mozilla λεει οτι θα του βαλει καποια στιγμη.

 

Λυσεις που μπορω να σκεφτω 

- να βρεις ενα θεμα για τον xfwm (τον window manager του xfce) που να ειναι πολυ λεπτο ή με μικρα κουμπια

- να βαλεις το κατω πανελ σε autohide ή να το βαλεις αριστερα ή δεξια, ωστε να εξοικονομησεις καποια πιξελ καθετου χωρου

- να βαλεις το πανελ πανω και να βρεις καποιο προσθετο για το πανελ που βαζει τα controls σε αυτο, σε ολες τις εφαρμογες, κατι σαν αυτο δηλαδη, αλλα που να ειναι συμβατο με το σημερινο xfce (4.12)

http://goodies.xfce.org/projects/panel-plugins/xfce4-windowck-plugin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα εγώ χρησιμοποιούσα αυτό το πρόσθετο το οποίο σε άφηνε να πειράξεις πολλά πράγματα μεταξύ άλλων και αυτό που θέλεις: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/hide-caption-titlebar-plus-sma/

Αλλά δυστυχώς δεν είναι συμβατό με firefox Quantum και άρα δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις από την έκδοση 57 και μετά.

Άρα είμαι κι εγώ σε αναζήτηση εναλλακτικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...