Προς το περιεχόμενο

Το Apple A11X SoC θα διαθέτει πιθανότατα οκταπύρηνο επεξεργαστή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κοίταξα γι'αύτο σου εφιστώ την προσοχή.

 

ΟΚ. Τώρα ως σωστός επαγγελματίας που είμαι, έφτασε η ώρα να κουμπώσω το S8 μου στο Dex (όλοι Dex έχουμε στο γραφείο γιατί τα καταργήσαμε τα PC) και να συνεχίσω τη δουλειά μου.

 

Ξανακοίταξε το καλύτερα πάντως γιατί δεν με έπεισες... Πιο προσεκτικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πάλι μαμακιζεστε εσείς... Να πω και εγώ το κομμάτι μου, και τα δύο καλά είναι, αλλά πιστεύω ότι τα iPhone είναι για λίγους και οι περισσότεροι θα ήταν καλύτερα με android. Να εξηγήσω, ένα από τα μεγαλύτερα pros του iOS είναι η ασφάλεια καθώς μιλάμε για ένα κλειστό σύστημα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η ασφάλεια στο Android είναι κακή. Ίσα ίσα που οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε αρκετά ελκυστικός στόχος για να κάτσει κανένας e-γκληματιας να ασχοληθεί και ας έχουμε android που δεν έχει πάρει update χρόνια τώρα Το επόμενο μεγάλο pro του iOS είναι η άριστη διασύνδεση του, αλλά δυστυχώς είναι μόνο για ορισμένες συσκευές (προϊόντα της Apple). Αυτό δεν είναι από μόνο του πρόβλημα, αλλά αυτή η ρημαδα η Apple δεν θέλει να σ αφήνει επιλογές, θα βγάλει 2 προϊόντα και άμα σου κάνουν. Εγώ πχ που θέλω μπαταρία δεν τολμώ να κοιτάξω iPhone (ούτε Android flagship) Γενικά πάντως το Android δεν είναι τόσο μπροστά όσο νομίζουν μερικοί, ούτε τόσο buggy όσο νομίζουν άλλοι. Μιλάω πάντα για το Android της Google, ενώ οι περισσότεροι σκέφτονται τη μαμακια της Samsung. Μπορώ να σκεφτώ όλα κι όλα 3 πράγματα που δεν έχει το iOS, app drawer, split screen, και τα notification του Oreo (και του Nougat καλά είναι αλλά σα το Oreo δεν) Δεν έχει όλα όσα έχουν Android από Samsung xiaomi κλπ αλλά τουλάχιστον λειτουργούν

Έν ολίγοις μας λές οτι τα Iphones είναι για λίγους επειδή κάνουν λίγα...αλλά η Apple τα προωθεί με το ψεύτικο μάρκετινγκ στα εκατομμύρια τσεπών και μαζών. Μάλιστα...

Ασφάλεια έχουν όλα. Μην λές παραμυθάκια.

Ευπάθειες είχαν και έχουν όλα. Πάει,  ψόφησε αυτό.

Όταν με ένα Iphone σου βγαίνει η πίστη να κάνεις τα πιό απλά και καθημερινά πράγματα, δεν βλέπω ούτε χρηστικότητα ούτε χρησιμότητα για 1400 ευρώ συσκευή.

Εκεί το κατήντησε η Apple για τους μαντρωμένους ώστε να σκάνε τα 1400άρια. Όλα σε προνομιακές τιμές...χώρια τα κινέζικα παρελκόμενα.

Το android είναι χρόνια, έτη φωτός μπροστά και το βλέπει κανείς απο τα "features" που εγκαθιστά σε κάθε έκδοση ios που είχε κάποτε το android. π.χ...use low power mode.

Μην παραμυθιάζεστε άδικα...κρίμα είναι.

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή μίλησες πρίν και για 4k 60fps...

μάλλον δεν πρόσεξες αυτό.

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/Exynos/Solution/MobileProcessor/Exynos_9_Series_8895.html

 

4Κ UHD 120FPS...

Θέμα χρόνου και update είναι.

 

 

Πότε θα βγει υποστήριξη για 60/120, γιατί έχει περάσει τόσος καιρός και ακόμη στα 30 είναι... Έχεις ακούσει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά νομίζω ότι οφειλεισ να παραδεχθείς ότι η Apple πάντα είχε καλύτερη/γρηγορότερη cpu από την εποχή του 64bit του 5s.

Δεν νομίζω ότι τώρα με τον α11 το μάθαμε ; Πέρα από την πλάκα και για να είμαστε on topic και να λέμε τα σύκα σύκα

αντικειμενικά δεν ισχυει .Ξεχνάτε κάτι οι επεξεργαστές στα android εχουν να κάνουν με 20+ κατασκευαστές .Η apple τους φτιάχνει αποκλειστκά για τα δικά της κινητά και με δανεικές πατέντες.

 δεύτερον ποτέ η Apple δεν ανακοίνωσε επεξεργαστή της την ιδια περίοδο με τις αλλες εταιρείες (qualcomm samsung)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε θα βγει υποστήριξη για 60/120, γιατί έχει περάσει τόσος καιρός και ακόμη στα 30 είναι... Έχεις ακούσει κάτι;

Με root ήδη το έχουν αν δεν κάνω λάθος. ;Όπως και με jailbreak απολαμβάνουν άλλα στην άλλη πλευρα.

Διαβάζω οτι θα δοθεί.

To πρόβλημα απλά είναι ένα. Όταν βάζεις στις μισές συσκευές exynos 8895 που έχει τα κέρατα του, και στις άλλες snap 835 που δεν υποστηρίζει 60 fps, πόσο μάλλον δέ 120, για να μην αδικηθούνε οι άλλοι μισοί καίγονται οι άλλοι μισοί.

Καθολική χρήση exynos και ένα software για να τελειώνει αυτή η βλακεία. Ξεκάθαρα. Αλλά μετά τίθεται ζήτημα γραμμής παραγωγής & αριθμό chips.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά νομίζω ότι η Apple πάντα είχε καλύτερη/γρηγορότερη cpu από την εποχή του 64bit του 5s.

Δεν νομίζω ότι τώρα με τον α11 το μάθαμε ; Πέρα από την πλάκα και για να είμαστε on topic και να λέμε τα σύκα σύκα

Απόλυτα δεκτό, δεν έχω ουτε τις γνώσεις, ούτε έχω κάνει αναζήτηση επι του θέματος για να έχω γνώμη. Το ζήτημα είναι οτι η Apple εδω μέσα(το τονίζω το εδω μέσα) λαμβάνει το 800% της αναγνώρισης που της αξίζει, και το 2% της κριτικής. 

 

Για πολλοστή φορά, δε χρειάζεται να εξηγειτε σε κανέναν το γιατι προτιμάτε την Apple, η γιατι χαλάτε 1400€ για το χόμπι σας. Οταν διαβάζω ομως για απροβλημάτιστο λειτουργικό μιας εβδομάδας, και "εγώ δεν είδα τίποτα" ε συγνώμη τότε, αλλα μάλλον το παρατραβάτε. Ανοίγετε μονοι σας διαμάχες, κάνετε μόνοι σας αντιπάθειες, και μετά αναρωτιέστε γιατι αντιδράμε. Και έχεις και τον Mod να πουμε, και δηλώνει φανμποι, 40 χρονών άνθρωπος. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντικειμενικά δεν ισχυει .Ξεχνάτε κάτι οι επεξεργαστές στα android εχουν να κάνουν με 20+ κατασκευαστές .Η apple τους φτιάχνει αποκλειστκά για τα δικά της κινητά και με δανεικές πατέντες.

 δεύτερον ποτέ η Apple δεν ανακοίνωσε επεξεργαστή της την ιδια περίοδο με τις αλλες εταιρείες (qualcomm samsung)

 

Αντικειμενικά ισχύει ότι είχαν τις γρηγορότερες CPU. διάβασε τι έγραψα.

τα παρακάτω που έγραψες δεν αντικρούουν το δεδομένο ότι ήταν και είναι γρηγορότεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με root ήδη το έχουν αν δεν κάνω λάθος. ;Όπως και με jailbreak απολαμβάνουν άλλα στην άλλη πλευρα.

Διαβάζω οτι θα δοθεί.

 

Μην αρπάξετε καμιά φωτιά μόνο όταν και αν δοθεί... :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα δεκτό, δεν έχω ουτε τις γνώσεις, ούτε έχω κάνει αναζήτηση επι του θέματος για να έχω γνώμη. Το ζήτημα είναι οτι η Apple εδω μέσα(το τονίζω το εδω μέσα) λαμβάνει το 800% της αναγνώρισης που της αξίζει, και το 2% της κριτικής. 

 

Για πολλοστή φορά, δε χρειάζεται να εξηγειτε σε κανέναν το γιατι προτιμάτε την Apple, η γιατι χαλάτε 1400€ για το χόμπι σας. Οταν διαβάζω ομως για απροβλημάτιστο λειτουργικό μιας εβδομάδας, και "εγώ δεν είδα τίποτα" ε συγνώμη τότε, αλλα μάλλον το παρατραβάτε. Ανοίγετε μονοι σας διαμάχες, κάνετε μόνοι σας αντιπάθειες, και μετά αναρωτιέστε γιατι αντιδράμε. Και έχεις και τον Mod να πουμε, και δηλώνει φανμποι, 40 χρονών άνθρωπος. :P

 

Το thread μιλάει για τον A11X, και μιλάμε πάλι για Apple vs the world καθώς και για το software :D

Είπαμε τα threads της Apple είναι αγχωλυτικά , βγάζουμε το άχτι μας αμφότεροι  :-D  

 

τώρα για τα trolls που πέσανε με αλεξίπτωτο εδώ, κακώς ασχολούμαστε  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έν ολίγοις μας λές οτι τα Iphones είναι για λίγους επειδή κάνουν λίγα...αλλά η Apple τα προωθεί με το ψεύτικο μάρκετινγκ στα εκατομμύρια τσεπών και μαζών. Μάλιστα...

Ασφάλεια έχουν όλα. Μην λές παραμυθάκια.

Ευπάθειες είχαν και έχουν όλα. Πάει,  ψόφησε αυτό.

Όταν με ένα Iphone σου βγαίνει η πίστη να κάνεις τα πιό απλά και καθημερινά πράγματα, δεν βλέπω ούτε χρηστικότητα ούτε χρησιμότητα για 1400 ευρώ συσκευή.

Εκεί το κατήντησε η Apple για τους μαντρωμένους ώστε να σκάνε τα 1400άρια. Όλα σε προνομιακές τιμές...

Το android είναι χρόνια, έτη φωτός μπροστά και το βλέπει κανείς απο τα "features" που εγκαθιστά σε κάθε έκδοση ios που είχε κάποτε το android. π.χ...use low power mode.

Μην παραμυθιάζεστε άδικα...κρίμα είναι.

.

 

Δεν κατάλαβες καν τι λέω..

Είναι για τους λίγους γιατί αυτά τα οποία κάνει καλύτερα είναι niche να το πω ελληνικά :P

 

Το μάρκετινγκ που λες είναι ότι πάει και το αγοράζει ο κάθε πικραμένος που δεν έχει δεύτερο βρακί να βάλει και το χρησιμοποιεί για Facebook και Instagram, αλλά εγώ δεν αναφέρθηκαν σε κάτι τέτοιο στο προηγούμενο post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντικειμενικά θα κανεις σύγκριση επεξεργαστές που εχουν την ίδια κατασκευη πχ 14nm με 14nm

 και αν ειναι SoC να εχουν οσο γινεται ιδια χαρακτηριστικά.

 επίσης το σωστό θα ηταν οταν κάνεις σύγκριση να τρέχουν το ιδιο OS οι επεξεργαστές για να είναι δικαιη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντικειμενικά θα κανεις σύγκριση επεξεργαστές που εχουν την ίδια κατασκευη πχ 14nm με 14nm

 και αν ειναι SoC να εχουν οσο γινεται ιδια χαρακτηριστικά.

 επίσης το σωστό θα ηταν οταν κάνεις σύγκριση να τρέχουν το ιδιο OS οι επεξεργαστές για να είναι δικαιη

 

ρε μάστορα κινητά συγκρίνουμε, θα περιμένει δλδ. η intel την amd να την πιάσει στα nm και στην αρχιτεκτονική για να συγκριθούν ή εσύ σαν πελάτης θα περιμένεις κανά δυο χρόνια να πιάσει η μια εταιρία την άλλη για να ψωνίσεις ?

 

δεν σε καταλαβαίνω αλήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...