Προς το περιεχόμενο

Το Apple A11X SoC θα διαθέτει πιθανότατα οκταπύρηνο επεξεργαστή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπειδή μίλησες πρίν και για 4k 60fps...

μάλλον δεν πρόσεξες αυτό.

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/Exynos/Solution/MobileProcessor/Exynos_9_Series_8895.html

 

4Κ UHD 120FPS...

Θέμα χρόνου και update είναι. Eπειδή η Apple το έβαλε τώρα, που πέρυσι δεν είχε άλλα του android αυτό δεν σημαίνει απολύτως τίποτε. Εδώ Α9 και η Apple το hevc Και Heif πάπαλα.

Μετά χαίρεστε για δύναμη και features...

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/Exynos/Solution/MobileProcessor/Exynos_7_Octa_7420.html

 

ρε συ τις μπροσούρες της Samsung μας στέλνεις?

3Α καρπούζι κιέτσι ? Μέτοχος ή θλιμμένος κάτοχος Note και στην πέφτουν στην καφετέρια που συχνάζεις οι Apple-boys, και μπαίνεις εδώ να ξεσπάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχχ τι ωραία που νιώθω

Έξω βρέχει και εγώ μέσα με το καφεδακι μου ήρθα στο καφενείο και όλοι οι γνωστοί εδώ είμαστε. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

Τωρα μπορείτε να μου πείτε γιατί συγκρίνετε το τσιπ της Apple με τα υπόλοιπα? Αφού είναι καλύτερο. Δεν με νοιάζει αν το note 8 είναι πιο επαγγελματικό κινητό. Μιλάμε για επεξεργαστές τώρα. Δεν μπορώ να σας καταλάβω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη νομίζεις, εγώ που κάθομαι και διαβάζω όλα τα topics κάθε μέρα, έχω που και που την ανάγκη για μια εκτόνωση! :)

 

Αλλά αν δεις το κάνω πάντα εκεί και σε αυτους που πρέπει. Με έναν ευγενικό άνθρωπο θα κάτσω και θα συζητήσω φυσιολογικά ακόμη κι αν διαφωνώ. 

Ισχύει ότι που και που είναι αναγκαία η εκτόνωση, αλλά ξανασκέψου μήπως μπαίνεις σε στρατόπεδο (fanboyισμου) χωρίς να το θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

4-5 χρονάκια μωρέ, τι είναι μπρος στην αιωνιότητα  :cry:

 

Σε 4 χρόνια θα έχουμε τον Α15... 

 

Για την ώρα με τον Α11 σήμερα, απολαμβάνουμε επιδόσεις και specs που ο ανταγωνισμός ακόμη τα ...ψάχνει. 

 

Φαντάσου λοιπόν και τι θα κάνει ο A11X (για να γυρίσουμε και λίγο ontopic) στα  ipads του 2018! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol 

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/Exynos/Solution/MobileProcessor/Exynos_7_Octa_7420.html

 

4K UHD 30fps recording and

playback with HEVC (H.265),

H.264, VP9 (decoding) Codec.

o A9 τι είπαμε οτι έχει;

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/Exynos/Solution/MobileProcessor/Exynos_9_Series_8895.html

4K UHD 120fps recording and playback 

with HEVC (H.265), H.264, VP9 Codec

Προς εμπέδωση. B) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ισχύει ότι που και που είναι αναγκαία η εκτόνωση, αλλά ξανασκέψου μήπως μπαίνεις σε στρατόπεδο (fanboyισμου) χωρίς να το θες.

 

Μα είμαι fanboy, δεν το έκρυψα ποτέ. Αλλά τουλάχιστον το αναλύω με πραγματικά σενάρια! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 4 χρόνια θα έχουμε τον Α15... 

 

Για την ώρα με τον Α11 σήμερα, απολαμβάνουμε επιδόσεις και specs που ο ανταγωνισμός ακόμη τα ...ψάχνει. 

 

Φαντάσου λοιπόν και τι θα κάνει ο A11X (για να γυρίσουμε και λίγο ontopic) στα  ipads του 2018! :)

Επιδόσεις που ο ανταγωνισμός δεν ενδιαφέρεται επειδή μιλάμε για κινητά. Το DeX είναι πολύ πιο χρηστικό και Pro, απο ένα ανύπαρκτο Geekbench που το 99% δεν θα το δεί! Η Apple χρησιμοποιεί το μάρκετινγκ απλά για να πουλάει. Πόσο πιό αληθές απο αυτό;

Βλέπει ο άλλος Geekbench 4 σκόρς και νομίζει οτι θα αντικαταστήσει το desktop. Τόσο άσχετος...αλλά η apple ώς πιό σχετική πουλάει φρούδες ελπίδες.

Σε 2-3 χρονάκια που το X θα έχει την ίδια μοίρα με το 6s όλα αυτά λίγο θα μετράνε.

Μιλάμε για εταιρείες οι οποίες έχουν σκοπό να σου πλασάρουν το σήμερα, επειδή το χρήμα είναι γλυκό.

Χέστηκε η apple άν εσύ νομίζεις και τί θεωρείς οτι θα απολαμβάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το έλεγα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ. 

 

Αυτό είναι το σημείο που ξέσπασα στα γέλια και με ρώτησαν οι συνάδελφοι τι συμβαίνει! Που να τους εξηγώ όμως...  :-D  :-D  :-D

 

Να σε καλά φίλε μου. Με έκανες να περάσω ένα ευχάριστο διάλλειμα με αυτά τα ανέκδοτα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το σημείο που ξέσπασα στα γέλια και με ρώτησαν οι συνάδελφοι τι συμβαίνει! Που να τους εξηγώ όμως...  :-D  :-D  :-D

 

Να σε καλά φίλε μου. Με έκανες να περάσω ένα ευχάριστο διάλλειμα με αυτά τα ανέκδοτα! 

Η Έλλειψη γνώσης εκεί οδηγεί...

Αλλά όταν και ΑΝ η Apple το υιοθετήσει εδώ θα είμαστε να δούμε πόσο θα γελάσεις και τι θα λές. :-D  :-D

Γνωστά, τα είπαμε εχθές, τα ζούμε σήμερα...

Μα...εμείς έχουμε dua..l...cccoo..re...wrong...

Six Core... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όποια σύγκριση αυτην την στιγμή με snap 835 η exynos 8895 ειναι άκυρη .Και τα δυο ειναι chip που σχεδιάστικαν στα 10 nm πριν ενα χρόνο .Της apple ειναι στα 7nm επίσης η TSMC εκανε συμβόλαιο γiα τα 7nm με την qualcomm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όποια σύγκριση αυτην την στιγμή με snap 835 η exynos 8895 ειναι άκυρη .Και τα δυο ειναι chip που σχεδιάστικαν στα 10 nm πριν ενα χρόνο .Της apple ειναι στα 7nm επίσης η TSMC εκανε συμβόλαιο γiα τα 7nm με την qualcomm

Περίμενε καμια 25αριά σελίδες ακόμα να μας πουνε για το απροβλημάτιστο λειτουργικό, μην τους βάζεις από τώρα σε διαδικασία τέτοια, γιατι ο Α11 είναι bionic, και τραβάει 120fps@FHD και τα κάνει ΤΩΡΑ, και την μια βδομάδα που κυκλοφόρησε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πάλι μαμακιζεστε εσείς...

 

 

Να πω και εγώ το κομμάτι μου, και τα δύο καλά είναι, αλλά πιστεύω ότι τα iPhone είναι για λίγους και οι περισσότεροι θα ήταν καλύτερα με android.

 

 

Να εξηγήσω, ένα από τα μεγαλύτερα pros του iOS είναι η ασφάλεια καθώς μιλάμε για ένα κλειστό σύστημα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η ασφάλεια στο Android είναι κακή. Ίσα ίσα που οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε αρκετά ελκυστικός στόχος για να κάτσει κανένας e-γκληματιας να ασχοληθεί και ας έχουμε android που δεν έχει πάρει update χρόνια τώρα

 

 

Το επόμενο μεγάλο pro του iOS είναι η άριστη διασύνδεση του, αλλά δυστυχώς είναι μόνο για ορισμένες συσκευές (προϊόντα της Apple). Αυτό δεν είναι από μόνο του πρόβλημα, αλλά αυτή η ρημαδα η Apple δεν θέλει να σ αφήνει επιλογές, θα βγάλει 2 προϊόντα και άμα σου κάνουν. Εγώ πχ που θέλω μπαταρία δεν τολμώ να κοιτάξω iPhone (ούτε Android flagship)

 

 

Γενικά πάντως το Android δεν είναι τόσο μπροστά όσο νομίζουν μερικοί, ούτε τόσο buggy όσο νομίζουν άλλοι. Μιλάω πάντα για το Android της Google, ενώ οι περισσότεροι σκέφτονται τη μαμακια της Samsung. Μπορώ να σκεφτώ όλα κι όλα 3 πράγματα που δεν έχει το iOS, app drawer, split screen, και τα notification του Oreo (και του Nougat καλά είναι αλλά σα το Oreo δεν)

 

Δεν έχει όλα όσα έχουν Android από Samsung xiaomi κλπ αλλά τουλάχιστον λειτουργούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...