Προς το περιεχόμενο

Το Apple A11X SoC θα διαθέτει πιθανότατα οκταπύρηνο επεξεργαστή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Σοβαρα τωρα? Κατι δεν κανεις καλα φιλε μου.

 

Καλά δεν είναι παράλογο αυτό που λέει. Το ίδιο παθαίνω κι εγώ όταν προσπαθώ να δουλέψω στο android... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πες μας όμως τι ακριβώς σου έλειψε?

 

τα τσάμπα ringtones ή το να αντικαταστήσεις με εικονίδια του batman τα default  .

γούστα είναι αυτά, αλλά τουλάχιστο τεκμηρίωσε το

Πρωτον δεν ασχολουμαι με ringtones. Δευτερον δεν παιζω με εικονιδιακια τυπου batman και ουτο καθε εξης.. Η εμπειρία χρήσης με εκανε να νιώθω εγκλωβισμένος στο συστημα της apple με αρκετούς περιορισμούς, πραγμα που δεν το βλέπεις στο android συχνα. το πιο απλό παραδειγμα ειναι οταν πηγα να κλείσω το wifi και χρειαστηκε να μπω στις ρυθμισεις για να το κλείσω 100% γιατι απο το control center υπαρχει μονο για ομορφια. ειναι δυνατον? Τοσο απλό πραγμα να θελει τόσο κόπο? Οπως ειπες γουστα ειναι αυτά και σε οποιον αρεσουν ας τα κρατήσει! Δεν εχω χρόνο για τσακωμούς με βαση την apple και το ios της

Ειδα πόσο αντικειμενικός είσαι όταν χαρακτήρισες κολλημένους όσους προτιμούν το iOS...

Δυστυχως αυτή ειναι η αλήθεια.. εχω δει ελάχιστους να παραδέχονται οτι κατι δεν ειναι ωραιο η σωστο όταν αφορά την apple. Αν αυτο δεν ειναι κολλημα τοτε εγω ειμαι ελεφαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

$

 

$

 

Oooops I did it again! :P

 

(καταλαβαίνεις πως σε εσένα θα απαντώ μόνο έτσι ε? Με τους άλλους λέω και κάτι σοβαρότερο...)  :-)

(λίγη σημασία δίνω στα benchmarks. Απολαμβάνω τις συσκευές μου δουλεύοντας μαζί τους καθημερινά και δεν περιμένω την επιβεβαίωση των charts... Τα βάζω όμως γιατί σου "αρεσουν")

Βλέπεις οτι με επιβεβαιώνεις σε ότι λέω;

Πάρε το σαπάκι σου εσύ και κάνε καμιά 2,5 ώρες βίντεο editing και convert, και χωρίςε να σου έχει τελειώσει η μπαταρία πρώτα. μάζευε μετά τον Α11 με το κουταλάκι.

Που θέλεις 4k στο υπερτιμολογημένο σαπάκι pro χρήση...

Με τα νούμερα και τις ελπίδες θα ζείτε...

Μέχρι τότε άσε την σοβαρή δουλειά σε άλλους.

https://www.youtube.com/watch?v=G_Zdq0AjhXo

https://www.youtube.com/watch?v=eXAxJbfpzBA

 

Oooops I did it again!  :-D  B) 

 

But but but.... Apple has a red iphone....and Bionic cpu Lol!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον δεν ασχολουμαι με ringtones. Δευτερον δεν παιζω με εικονιδιακια τυπου batman και ουτο καθε εξης.. Η εμπειρία χρήσης με εκανε να νιώθω εγκλωβισμένος στο συστημα της apple με αρκετούς περιορισμούς, πραγμα που δεν το βλέπεις στο android συχνα. το πιο απλό παραδειγμα ειναι οταν πηγα να κλείσω το wifi και χρειαστηκε να μπω στις ρυθμισεις για να το κλείσω 100% γιατι απο το control center υπαρχει μονο για ομορφια. ειναι δυνατον? Τοσο απλό πραγμα να θελει τόσο κόπο? Οπως ειπες γουστα ειναι αυτά και σε οποιον αρεσουν ας τα κρατήσει! Δεν εχω χρόνο για τσακωμούς με βαση την apple και το ios της

Δυστυχως αυτή ειναι η αλήθεια.. εχω δει ελάχιστους να παραδέχονται οτι κατι δεν ειναι ωραιο η σωστο όταν αφορά την apple. Αν αυτο δεν ειναι κολλημα τοτε εγω ειμαι ελεφαντας.

Μου φαίνεται τα λες όπως σε βολεύει. Έχω κουραστεί σε κάθε είδηση για την Apple, να έρχονται οι φωστήρες του Android να λένε ότι θυμηθούν για την Apple και να αποκαλούν πρόβατα τους κατόχους iPhone. Αυτοί δεν σε ενοχλούν; Μια χαρά παραδέχονται οι κάτοχοι iPhone τυχόν προβλήματα αλλά όταν μιλάνε με σοβαρούς χρήστες και όχι με κολλημένους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Που θέλεις 4k στο υπερτιμολογημένο σαπάκι pro χρήση...

 

 

4Κ@60fps

 

Πονάς?  :devil:

 

Όταν κάθομαι στο γραφείο έχω τα πάντα στο macbook pro,  στο σημείο που τα άφησα στο iphone. Εσύ ψάξε βρες να συνδέσεις το dock... Το να θεωρείς πως το κινητό σου είναι ...desktop είναι ολίγον ...ουτοπικό! :)

 

PS: Βρήκα κάτι dropped frames στο πάτωμα, μπας και πέρασες απο εδώ με το Note8? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4Κ@60fps

 

Πονάς?  :devil:

 

Το να θεωρείς πως το κινητό σου είναι ...desktop είναι ολίγον ...ουτοπικό! :)

 

 

Θα το έλεγα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ. Ούτε Mac ούτε άλλα υπερτιμολογημένα σαπάκια.

Αλλά ξέχασα...απευθύνομαι σε τραπεζάκια..

Πονάς? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα το έλεγα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ.

Αλλά ξέχασα...απευθύνομαι σε τραπεζάκια..

Πονάς? :devil:

 

Αν το σκεφτείς και λίγο βέβαια είναι κάπως αστείο όταν το ίδιο το Note είναι από μόνο του ένα τραπέζι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4Κ@60fps

 

Πονάς?  :devil:

 

Όταν κάθομαι στο γραφείο έχω τα πάντα στο macbook pro,  στο σημείο που τα άφησα στο iphone. Εσύ ψάξε βρες να συνδέσεις το dock... Το να θεωρείς πως το κινητό σου είναι ...desktop είναι ολίγον ...ουτοπικό! :)

 

PS: Βρήκα κάτι dropped frames στο πάτωμα, μπας και πέρασες απο εδώ με το Note8? 

Ατάκες επιπέδου θύρας 4,εριστικά αστειάκια και απόλυτο ύφος.. εμένα θα με ωθούσες σίγουρα να κράξω το iOS.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ατάκες επιπέδου θύρας 4,εριστικά αστειάκια και απόλυτο ύφος.. εμένα θα με ωθούσες σίγουρα να κράξω το iOS.

 

Μπήκες τώρα και δεν με πρόσεξες. Είπα: προσαρμόζομαι πάντα στο ύφος του ατόμου με το οποίο συνομιλώ.  :)

 

Δεν έχω σκοπό να κάνω τους άλλους να μην κράζουν το ios. Εγώ ο ίδιος κράζω πολύ χειρότερα το android και τη samsung! :P

 

Αλλά οκ, τώρα βαρέθηκα και θα επιστρέψω στη σοβαρότητα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το έλεγα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ. Ούτε Mac ούτε άλλα υπερτιμολογημένα σαπάκια.

Αλλά ξέχασα...απευθύνομαι σε τραπεζάκια..

Πονάς? :devil:

https://www.apple.com/in/newsroom/2017/10/apple-and-ge-partner-to-bring-predix-industrial-apps-to-iphone-and-ipad/

Αυτά τα σαπάκια δεν κάνουν για δουλειά....όπως τα λες. Μόνο για καμία γεννήτρια της GE...τίποτα σπουδαίο. Πες τα μεγάλε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα απ'όλα αυτά!

 

 

Το ότι σε κάποιον δεν έχουν εμφανιστεί τα bugs που εμφανίστηκαν εμένα ή απλά δεν τα παρατήρησε δεν μου λέει κάτι και σίγουρα δεν κάνει το λειτουργικό τέλειο. Εάν ήταν μεμονωμένα προβλήματα ή οφειλόταν σε προβληματικές συσκευές δεν θα έβλεπες αργότερα bug fixes για μερικά από αυτά. Αμφιβάλω πάντως πολύ όταν κάποιος λέει ότι πριν την 11.1 δεν είχε lag ή frame drops όταν εμφανιζόταν το μενού από το force touch ή πηγαινοερχόταν στην οθόνη με τα widgets. Το είχα παρατηρήσει σε αρκετές συσκευές ακόμα και μετά από restore με τις default ρυθμίσεις.

Θα μου πεις βέβαια κάτσε ρε φίλε έκρινες ότι το ios 11 έχει προβλήματα πιάνοντας 2-3 συσκευές και θα έχεις και δίκιο. Με την ίδια λογική θα πω κι εγώ πως μας λες ότι είναι τέλειο (δεν το ανέφερες εσύ γενικά το λέω) κρίνοντας μόνο από την συσκευή σου και τη χρήση που του κάνεις;  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκες τώρα και δεν με πρόσεξες. Είπα: προσαρμόζομαι πάντα στο ύφος του ατόμου με το οποίο συνομιλώ.  :)

Το διάβασα αλλά διάβασα. Γενικότερα αν θεωρείς ότι αρμόζει διάλογος που θυμίζει γήπεδο σε τεχνολογικά άρθα δικαίωμα σου. Αλλά το επίπεδο του συνομιλητή είναι δικαιολογία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το διάβασα αλλά διάβασα. Γενικότερα αν θεωρείς ότι αρμόζει διάλογος που θυμίζει γήπεδο σε τεχνολογικά άρθα δικαίωμα σου. Αλλά το επίπεδο του συνομιλητή είναι δικαιολογία. 

 

Μη νομίζεις, εγώ που κάθομαι και διαβάζω όλα τα topics κάθε μέρα, έχω που και που την ανάγκη για μια εκτόνωση! :)

 

Αλλά αν δεις το κάνω πάντα εκεί και σε αυτους που πρέπει. Με έναν ευγενικό άνθρωπο θα κάτσω και θα συζητήσω φυσιολογικά ακόμη κι αν διαφωνώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το σκεφτείς και λίγο βέβαια είναι κάπως αστείο όταν το ίδιο το Note είναι από μόνο του ένα τραπέζι! :P

Eπειδή μίλησες πρίν και για 4k 60fps...

μάλλον δεν πρόσεξες αυτό.

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/Exynos/Solution/MobileProcessor/Exynos_9_Series_8895.html

 

4Κ UHD 120FPS...

Θέμα χρόνου και update είναι. Eπειδή η Apple το έβαλε τώρα, που πέρυσι δεν είχε άλλα του android αυτό δεν σημαίνει απολύτως τίποτε. Εδώ Α9 και η Apple το hevc Και Heif πάπαλα.

Μετά χαίρεστε για δύναμη και features...

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/Exynos/Solution/MobileProcessor/Exynos_7_Octa_7420.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...