Προς το περιεχόμενο

Το Apple A11X SoC θα διαθέτει πιθανότατα οκταπύρηνο επεξεργαστή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

atheatos και stevchrly

 

Ναι, ότι κοινό έχει η Φεράρι με το λαντα (4 ρόδες) έχει και η mediatek με την σιλικόνη της Apple..

Μην τα λέτε δημόσια αυτά ,γελάει ο κόσμος..

 

Βρε εσείς αν σας χαλάει μην τα αγοράζετε και κυριότερο μην μας πριζεται τα ουμπαλα σε οποίο thread γράφει Apple .

Ψυχολογικά σας έχει προκαλέσει ;

 

Μπήκε ο άλλος και πόσταρε όλη την σελίδα των bug fixes της Apple σαν «προβλήματα» για να μας πει τι;

Τόσο τυχερός είσαι φιλε μου και σου έκατσαν όλα μαζί;

 

Κάτοχος τριών 7αριών στην φαμιλια και ενός 6s και σε beta κανα 6μηνο όλα αυτά μαζί δεν τα είδα.. τι στον μπιπ;

Μην απαντήσεις ξέρεις το θα λάβεις. Είναι καθαρά ρητορική η ερώτηση .

Χαλάρωσε...οι ψυχοπαθείς πλάκωσαν αλλά φαίνεται τους πρόλαβα.... κάποιοι αντιλήφθηκαν την ειρωνεία, κάποιοι όχι....

Στο θέμα μας, έχουμε να κάνουμε με 2 clusters 5+3 . Ίσως είναι ένας από τους λόγους που δεν ακούμε από τους ψυχοπαθείς την καραμέλα του big little της arm. Ως τώρα δεν υπάρχει ασυμετρος big little πέραν της MediaTek που προανέφερα αλλά αυτή το έκανε με 3 clusters,4+4+2.

Παρακαλώ μείνετε στο θέμα και αφήστε τα πάθη σας και τα προβλήματα σας έξω...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

atheatos και stevchrly

 

Ναι, ότι κοινό έχει η Φεράρι με το λαντα (4 ρόδες) έχει και η mediatek με την σιλικόνη της Apple..

Μην τα λέτε δημόσια αυτά ,γελάει ο κόσμος..

 

Βρε εσείς αν σας χαλάει μην τα αγοράζετε και κυριότερο μην μας πριζεται τα ουμπαλα σε οποίο thread γράφει Apple .

Ψυχολογικά σας έχει προκαλέσει ;

 

Μπήκε ο άλλος και πόσταρε όλη την σελίδα των bug fixes της Apple σαν «προβλήματα» για να μας πει τι;

Τόσο τυχερός είσαι φιλε μου και σου έκατσαν όλα μαζί;

 

Κάτοχος τριών 7αριών στην φαμιλια και ενός 6s και σε beta κανα 6μηνο όλα αυτά μαζί δεν τα είδα.. τι στον μπιπ;

Μην απαντήσεις ξέρεις το θα λάβεις. Είναι καθαρά ρητορική η ερώτηση .

 

 

μιλάμε φίλος, αυτά είναι προβλήματα :cry: iphone 4s να υποθέσω?

ειδικά αυτό το ωραίο με τις διαφημίσεις στο iOS, έκανες πετυχεσιά :cry:

περιμένετε τώρα να σας πάρουμε στα σοβαρά :D τσίμπησε και like με το εμπεριστατωμένο του σχόλιο :cry:

 

tizen φίλος ή κανα sympian και θα πετάει το αργαλείο

iPhone 8 Plus Φίλος..........

 

Και τώρα το έχω στο ρεύμα περιμένοντας μπας και φορτίσει φίλος γιατί με το 1A φορτιστή θέλει ώρα φίλος.......

 

Σε κάλυψα φίλος ......;;;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάρωσε...οι ψυχοπαθείς πλάκωσαν αλλά φαίνεται τους πρόλαβα.... κάποιοι αντιλήφθηκαν την ειρωνεία, κάποιοι όχι....

Στο θέμα μας, έχουμε να κάνουμε με 2 clusters 5+3 . Ίσως είναι ένας από τους λόγους που δεν ακούμε από τους ψυχοπαθείς την καραμέλα του big little της arm. Ως τώρα δεν υπάρχει ασυμετρος big little πέραν της MediaTek που προανέφερα αλλά αυτή το έκανε με 3 clusters,4+4+2.

Παρακαλώ μείνετε στο θέμα και αφήστε τα πάθη σας και τα προβλήματα σας έξω...

 

i recall sorry man  :wub:

έχουμε χάσει και την μπάλα με τα υπόλοιπα τρολλς (friendly fire :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι αντικειμενικός, ειπα να δοκιμασω για πρωτη φορα το ios, μετα απο 20 ημερες κατεληξα στο συμπερασμα οτι ειναι αρκετά πίσω σαν λειτουργικό απο το android. Ενιωθα οτι ακομη βρίσκομαι στο iphone 4 με καποιες εμφανισιακες διαφορές ολο κι ολο. Λείπουν πολλά απο το ios και αυτο ειναι μεγαλο μειον. Αν εισαι κολλημενος με την Apple δυστυχως δεν θα δεις ποτε αυτες τις διαφορες που υπαρχουν. Κλασσικοί Appleαδες.

Φιλικά.

Το ότι δεν βόλεψε εσένα το iOS, δεν σημαίνει ότι είναι πίσω από το Android, ούτε ότι εμείς που το χρησιμοποιούμε είμαστε κολλημένοι. Κατα τ’ αλλα είσαι αντικειμενικός....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone 8 Plus Φίλος..........

 

Και τώρα το έχω στο ρεύμα περιμένοντας μπας και φορτίσει φίλος γιατί με το 1A φορτιστή θέλει ώρα φίλος.......

 

Σε κάλυψα φίλος ......;;;

 

φίλος πες μου περισσότερα, για το θέμα σου με τις διαφημίσεις στο iOS.. φίλος

με ενδιαφέρει

Το ότι δεν βόλεψε εσένα το iOS, δεν σημαίνει ότι είναι πίσω από το Android, ούτε ότι εμείς που το χρησιμοποιούμε είμαστε κολλημένοι. Κατα τ’ αλλα είσαι αντικειμενικός....

 

θα ήταν αντικειμενικός αν μας έλεγε ακριβώς και τι λείπει απο το λειτουργικό και είναι πίσω από το Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόνο που όσο εσύ γελάς εμείς απολαμβάνουμε τον πιο γρήγορο επεξεργαστή της αγοράς και το πιο σταθερό λειτουργικό. Δεν θα γκαζώσω πολύ για να μη σου μπει σκόνη στα μάτια μιας και έχεις και ανοιχτά παράθυρα! :P

Μου θυμίζεις τα παπάκια τα downmate που πατούσες πατούσες γκάζι και ξαφνικά έβλεπες το κοντερ και είχες 50χλμ/'ώρα...αν είναι για τόση σκόνη δώσε. Θα πιάσω και αντισώματα. Δίπλα δίπλα είστε, απλά φαντασιώνεστε όπως και η Apple...είπαμε...

Γραμμή innovation...τα μαντρωμένα.

Άλλωστε με τόση δύναμη, δεν σας βλέπω παραπάνω απο facebook, insta, browsing...τα τραπεζάκια να είναι καλά και οι γκουμούτσες κάμερες.

Κοίτα να πάρεις καμιά θηκούλα στο Χ να φαίνεται το Logο πίσω...τόση δύναμη σαν την ferrari πρέπει να φαίνεται. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλος πες μου περισσότερα, για το θέμα σου με τις διαφημίσεις στο iOS.. φίλος

με ενδιαφέρει

 

θα ήταν αντικειμενικός αν μας έλεγε ακριβώς και τι λείπει απο το λειτουργικό και είναι πίσω από το Android.

 

Όταν η διαφήμιση φτάνει στο σημείο να σου κρύβει το " κουμπί " back για να πας πίσω και πρέπει να κλείσεις την εφαρμογή και να την ξανά ανοίξεις τότε δεν μιλάμε για εύκολη χρήση !

 

Αλλά είπαμε μόνο funs με θετικά σχόλια πρέπει να γράφουν λες και έχουμε μετοχές στις εταιρείες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν σίγουρος billdanos ότι δεν θα είχες αντιμετωπίσει ούτε ένα πρόβλημα και είμαι σίγουρος ότι δεν θα αντιμετωπίσεις ούτε και στο μέλλον :) .

Έχεις δίκιο ότι αλλάζουν αρκετά πράγματα σύμφωνα με τη χρήση αλλά κάποια bug από αυτά που ανέφερα ίσως να τα είχες κι εσύ και απλά να μην τα παρατήρησες (όπως το icloud backup).

 

Έχετε δοκιμάσει να αντιγράψετε παραπάνω από ένα αρχείο ταυτόχρονα μέσω του files σε άλλη εφαρμογή; Για δοκιμάστε να αντιγράψετε πχ 2 αρχεία κειμένου σε οποιαδήποτε 3d party εφαρμογή...

Σας ανοίγουν τα youtube videos μέσω της εφαρμογής ή κατευθείαν μέσα από safari χωρίς να δίνεται η δυνατότητα αλλαγής ανάλυσης;

 

Και πίστεψε με billdanos εμένα προσωπικά αυτό που θα με έκανε να νιώσω καλά θα ήταν να λειτουργεί απροβλημάτιστα η συσκευή μου και όχι και άλλοι να αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα με εμένα. Εσένα από ότι κατάλαβα θα σε έκανε να νιώσεις καλά να έλεγαν όλοι ότι στο ios 11 τα πάντα είναι τέλεια και στο X έγινε ακόμα καλύτερα κάτι που μακάρι να ίσχυε αλλά δεν..μία βόλτα σε forums όπως του macrumors.com ή iphonehellas αρκεί.

 

Συγγνώμη για το offtopic.

Απλά...σωστός.

Περιμένεις απο αυτά τα άτομα αλήθειες;

Μπάααααα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η διαφήμιση φτάνει στο σημείο να σου κρύβει το " κουμπί " back για να πας πίσω και πρέπει να κλείσεις την εφαρμογή και να την ξανά ανοίξεις τότε δεν μιλάμε για εύκολη χρήση ! Αλλά είπαμε μόνο funs με θετικά σχόλια πρέπει να γράφουν λες και έχουμε μετοχές στις εταιρείες

 

μαν πρώτον το θέμα μας είναι ο Α11Χ.

 

δεύτερον το ότι ο κεφτές developer έχει κάνει σάπια δουλειά, δεν είναι πρόβλημα του παρόντος thread και λιγότερο της Apple/Google (αν και εσύ ανέφερες θέμα με την ποσότητα των διαφημίσεων ?? wtf moment ?)

επίσης δεν σχολιάζω ότι στα προβλήματα που είναι θέμα και συμφωνώ, αντί να πείς για τον φορτιστή , μας λες για τις διαφημίσεις...

 

τρίτον και κυριότερο μην τα παίρνετε αν σας χαλάνε.. υπάρχουν καταπληκτικά κινητά Android εκεί έξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μου θυμίζεις τα παπάκια τα downmate που πατούσες πατούσες γκάζι και ξαφνικά έβλεπες το κοντερ και είχες 50χλμ/'ώρα...αν είναι για τόση σκόνη δώσε. Θα πιάσω και αντισώματα. Δίπλα δίπλα είστε, απλά φαντασιώνεστε όπως και η Apple...είπαμε...

Γραμμή innovation...τα μαντρωμένα.

Άλλωστε με τόση δύναμη, δεν σας βλέπω παραπάνω απο facebook, insta, browsing...τα τραπεζάκια να είναι καλά και οι γκουμούτσες κάμερες.

Κοίτα να πάρεις καμιά θηκούλα στο Χ να φαίνεται το Logο πίσω...τόση δύναμη σαν την ferrari πρέπει να φαίνεται. :P

 

Όπως θα δεις παρατηρώντας το κάθε μου post, πάντα προσαρμόζομαι στο συνομιλητή μου. Ξέρεις, για λόγους ισονομίας! 

 

PS: Θήκες/μεμβράνες/αυτοκολλητάκια  και ...billdanos, λέξεις ξένες μεταξύ τους... :P

PS2: Βρουυυυυυυυυυμ... 

 

geekbench4_gsmarena_main_1505713067864.j

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η διαφήμιση φτάνει στο σημείο να σου κρύβει το " κουμπί " back για να πας πίσω και πρέπει να κλείσεις την εφαρμογή και να την ξανά ανοίξεις τότε δεν μιλάμε για εύκολη χρήση !

Αλλά είπαμε μόνο funs με θετικά σχόλια πρέπει να γράφουν λες και έχουμε μετοχές στις εταιρείες

Αν και άσχετο με το θέμα, αντί για το κουμπί «back» δοκίμασες να κανείς swipe από αριστερά προς τα δεξιά την οθόνη μήπως γίνεται και έτσι το back? Σίγουρα είναι πρόβλημα αλλά δεν είναι επι του παρόντος...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν και άσχετο με το θέμα, αντί για το κουμπί «back» δοκίμασες να κανείς swipe από αριστερά προς τα δεξιά την οθόνη μήπως γίνεται και έτσι το back? Σίγουρα είναι πρόβλημα αλλά δεν είναι επι του παρόντος...

 

Ακριβώς! Τα νέα gestures στο Χ είναι πάρα πολύ πρακτικά μόλις τα συνηθίσεις. Επιπλέον, δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμη όλα τα apps  για το Χ και κάποια που ήδη αναβαθμίστηκαν, μπορεί να έχουν ακόμη θέματα... Καθημερινά έχω updates στα περισσότερα apps. Πριν λίγο αναβαθμίστηκε και για το Χ το microsoft outlook app. :)

 

 

post-40751-0-39606400-1510834336_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως θα δεις παρατηρώντας το κάθε μου post, πάντα προσαρμόζομαι στο συνομιλητή μου. Ξέρεις, για λόγους ισονομίας! 

 

PS: Θήκες/μεμβράνες/αυτοκολλητάκια  και ...billdanos, λέξεις ξένες μεταξύ τους... :P

PS2: Βρουυυυυυυυυυμ... 

 

geekbench4_gsmarena_main_1505713067864.j

https://www.youtube.com/watch?v=uL99tRQR9W0

 

Βρούμ βρούμ...αλλά πίσω.

Μάλλον έχεις πρόβλημα κατανόησης όταν σου απαντάνε οι άλλοι. Για τέτοιο downmate ομιλούσα.  :P

Ελπίζω να έχεις φράγκα διότι με τόσα γκάζια και σκόνες 1,60 πήγε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...