Προς το περιεχόμενο

Το Apple A11X SoC θα διαθέτει πιθανότατα οκταπύρηνο επεξεργαστή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρά τώρα, τα επιχειρήματα είναι αποκλειστικά δικά σου, 0 πηγές και μοναδικό σου source οι πωλήσεις.

Για πες, γιατί το design του iPhone X είναι κακό; Μη μου πεις επειδή το έκραξε το Forbes*, δικά σου επιχειρήματα θέλουμε.

 

 

*Opinions expressed by Forbes Contributors are their own. (από το Forbes)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πες, γιατί το design του iPhone X είναι κακό; Μη μου πεις επειδή το έκραξε το Forbes*, δικά σου επιχειρήματα θέλουμε.

 

 

*Opinions expressed by Forbes Contributors are their own. (από το Forbes)

Γιατι ετσι τον βολευει να εκθειασει  το "τσιν τσαν τσον "  που εκει που εβαλε την καμερα ηταν για τα πανηγυρια  και δεν εχει και face id με τα παρελκομενα  αν ειχε θα κολαγαν δυο διπλα-διπλα για να το χωρεσουν οι κατασκευαστες κλωνων   .Επισης το κατω bazel  του mimi mimi  δεν το βλεπει εκει εθελοτυφλει.

Δεν ξερουν οι μηχανικοι της apple και ξερει αυτος  καλυτερα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να γίνω κακός.. αλλά μιας και μιλάτε για το Mi Mix για τον φίλο Lomar.. το Mi Mix στα Render φαίνεται εντελώς bezeless, στην πραγματικότητα έχει και αυτό ακριανά Bezel όπως το iPhone.

 

xiaomi-mi-mix-2-11.jpg?itok=DZtPcL6O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.phonearena.com/phones/Xiaomi-Mi-MIX_id10294

Mi Mix screen to body ratio: 84,16%

 

https://www.phonearena.com/phones/Xiaomi-Mi-MIX-2_id10649 *Ήταν τόσο πετυχημένο το πρώτο, που στο δεύτερο αποφάσισαν... να αυξήσουν τα bezels.

Mi Mix 2 screen to body ratio: 80,81%

 

https://www.phonearena.com/phones/Apple-iPhone-X_id10414

iPhone X screen to body ratio: 82,35%

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.phonearena.com/phones/Xiaomi-Mi-MIX_id10294

Mi Mix screen to body ratio: 84,16%

 

https://www.phonearena.com/phones/Xiaomi-Mi-MIX-2_id10649 *Ήταν τόσο πετυχημένο το πρώτο, που στο δεύτερο αποφάσισαν... να αυξήσουν τα bezels.

Mi Mix 2 screen to body ratio: 80,81%

 

https://www.phonearena.com/phones/Apple-iPhone-X_id10414

iPhone X screen to body ratio: 82,35%

Το δεύτερο μοιάζει με Downgrade  :huh:  επίσης αφαίρεσαν το NFC? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες, γιατί το design του iPhone X είναι κακό; Μη μου πεις επειδή το έκραξε το Forbes*, δικά σου επιχειρήματα θέλουμε.

 

 

*Opinions expressed by Forbes Contributors are their own. (από το Forbes)

 

Τα ξαναέγραψα πιο πάνω και το έκανα σύγκριση με το xiaomi mi mix. Ο λόγος που ανέφερα το forbes ήταν επειδή κάποιοι "φωστήρες", το γύρισαν στο ad hominem. Αν δε σου κάνει κόπο διάβασε το.

Δεν θέλω να γίνω κακός.. αλλά μιας και μιλάτε για το Mi Mix για τον φίλο Lomar.. το Mi Mix στα Render φαίνεται εντελώς bezeless, στην πραγματικότητα έχει και αυτό ακριανά Bezel όπως το iPhone.

 

xiaomi-mi-mix-2-11.jpg?itok=DZtPcL6O

 

Κανένα πρόβλημα φίλε, τουλάχιστον γράφεις και κάτι εκτός πωλήσεων που κόλλησαν οι πιο πάνω. Το αρχικό "κράξιμο" ήτανε για το notch του X.

 

Γιατι ετσι τον βολευει να εκθειασει  το "τσιν τσαν τσον "  που εκει που εβαλε την καμερα ηταν για τα πανηγυρια  και δεν εχει και face id με τα παρελκομενα  αν ειχε θα κολαγαν δυο διπλα-διπλα για να το χωρεσουν οι κατασκευαστες κλωνων   .Επισης το κατω bazel  του mimi mimi  δεν το βλεπει εκει εθελοτυφλει.

Δεν ξερουν οι μηχανικοι της apple και ξερει αυτος  καλυτερα ...

 

Οι μηχανικοί του "τσιν τσαν τσον" (πόσος ρατσισμός και αμάθεια να χωρέσει ακόμα στο ποστ σου) είναι κατώτεροι, για αυτό στην apple εφηύραν το "notch" (sic). Το κάτω bezel στο οποίο μια χαρά θα μπορούσαν να χωρέσουν εξτρα αισθητήρες μια χαρά το βλέπω. Είναι ένα bezel όχι μισό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξαναέγραψα πιο πάνω και το έκανα σύγκριση με το xiaomi mi mix. Ο λόγος που ανέφερα το forbes ήταν επειδή κάποιοι "φωστήρες", το γύρισαν στο ad hominem. Αν δε σου κάνει κόπο διάβασε το.

 

 

ρε συ παραδέξου ότι κράζεις γιατί έχει πάνω το μήλο, και άσε τα Forbes και τους Times. και αυτό απο την μεριά σου λέγεται ρατσισμός/εμπάθεια που πηγάζει από την αμάθεια.

 

έχει νόημα να ξεκινήσουμε αντιπαράθεση και να ποστάρω 100άδες άρθρα από android authority που το εκθειάζουν ας πούμε.

 

μεγάλα παιδιά είμαστε.

 

αν είσαι ειδικός τώρα στο design, μαζί σου, στο ξαναείπα

 

αν καταφέρεις και τον αισθητήρα του Kinect τον βάλεις σε τηλέφωνο, με μηδενικά bezels και το πείς "Τhe Dude" πρώτος θα αγοράσω (αγαπημένη ταινία btw)

 

btw, έχεις σκεφτεί ότι για να πουλάει τόσα χρόνια το 6άρι-7άρι-8άρι με "παρωχημένο" design, και όλες οι ναυραρχίδες από την άλλη μεριά, με τα bezeless, τα iris scanner κτλπ. την κοιτάνε με τα κυάλια, κάτι πρέπει να κάνει πολύ καλά?

 

το έχεις σκεφτεί ή μήπως επειδή έχει το μήλο, "κράζεις - θαυμάζεις"? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οι μηχανικοί του "τσιν τσαν τσον" (πόσος ρατσισμός και αμάθεια να χωρέσει ακόμα στο ποστ σου) είναι κατώτεροι, για αυτό στην apple εφηύραν το "notch" (sic). Το κάτω bezel στο οποίο μια χαρά θα μπορούσαν να χωρέσουν εξτρα αισθητήρες μια χαρά το βλέπω. Είναι ένα bezel όχι μισό.

Το ρατσισμος στο επιστρεφω .

Κατα τα αλλα στειλε το βιογραφικο  σου στην Αpple  στο τμημα βιομηχανικου σχεδιασμου, τσαμπα ταλαιπωρεισαι εδω και με τον μισθο που θα παρεις αφου εισαι τετοια αυθεντια οπως λες και "μια χαρα θα μπορουσαν να χωρεσουν "   να  μπορεσεις  και εσυ επιτελους να παρεις το αντικειμενο του ποθου σου ωστε να μην μας ζαλιζεις καθε φορα με τις γραφικοτητες σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε παιδιά βγάζετε τον παράγοντα μοναδικότητα οταν μιλάτε για πωλήσεις στα iPhone. Αν υπήρχε το X, που έχουμε τώρα, και ένα full bezeless Χ χωρίς το άθλιο notch και με ένα fingerprint scanner στην πλάτη, ποιο θα πούλαγε περισσότερο; Αφήστε τους φανμποισμούς στην άκρη, θέλω απάντηση με το χέρι στην καρδιά. Όσοι έχετε χρόνια iPhone, είναι γνωστό οτι δεν έχετε καρδιά, οπότε βάλτε το χέρι στην τσέπη :P

 

To notch είναι Α-ΣΧΗ-ΜΟ. Δε με νοιάζει αν το συνηθίζεις μετά απο λίγο, συνεχίζει να είναι εκεί. Τα ίδια χάλια είναι και το Essential που έχει τη μαύρη τρύπα μπροστά σαν τον βούδα.

 

 Γιατι δεν παραδέχεστε οτι η Apple έκανε παραχώρηση στο ρημάδι τον σχεδιασμό, για να χρησιμοποιήσει το FaceID. Έκανε. Το Notch είναι άσχημο.

 

Το Design του Mi Mix, του LG G6, του Galaxy S8 κτλ, είναι πολύ πιο ορθολογικό απο του iPhone. Όσο για το γιατί η Xiaomi αναγκάστηκε να προσθέσει bezels ήταν επειδή πραγματικά το Mi Mix ήταν "υπερβολικά οθόνη", με την εταιρία να κάνει δοκιμές απο πλευράς Hardware για να λειτουργήσει αυτό (πιεζοηλεκτρικό ακουστικό, αισθητήρας εγγύητητας με υπερήχους, κτλ). Οταν κατάλαβε οτι έκανε λάθος απλά το άλλαξε.

 

Θέλω να πιστεύω οτι πέρα απο τους φανμποισμούς σας, δεν "ελπίζετε" οτι απο εδώ και πέρα το iPhone θα κουβαλάει notch. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε παιδιά βγάζετε τον παράγοντα μοναδικότητα οταν μιλάτε για πωλήσεις στα iPhone. Αν υπήρχε το X, που έχουμε τώρα, και ένα full bezeless Χ χωρίς το άθλιο notch και με ένα fingerprint scanner στην πλάτη, ποιο θα πούλαγε περισσότερο; Αφήστε τους φανμποισμούς στην άκρη, θέλω απάντηση με το χέρι στην καρδιά. Όσοι έχετε χρόνια iPhone, είναι γνωστό οτι δεν έχετε καρδιά, οπότε βάλτε το χέρι στην τσέπη :P

 

To notch είναι Α-ΣΧΗ-ΜΟ. Δε με νοιάζει αν το συνηθίζεις μετά απο λίγο, συνεχίζει να είναι εκεί. Τα ίδια χάλια είναι και το Essential που έχει τη μαύρη τρύπα μπροστά σαν τον βούδα.

 

 Γιατι δεν παραδέχεστε οτι η Apple έκανε παραχώρηση στο ρημάδι τον σχεδιασμό, για να χρησιμοποιήσει το FaceID. Έκανε. Το Notch είναι άσχημο.

 

Το Design του Mi Mix, του LG G6, του Galaxy S8 κτλ, είναι πολύ πιο ορθολογικό απο του iPhone. Όσο για το γιατί η Xiaomi αναγκάστηκε να προσθέσει bezels ήταν επειδή πραγματικά το Mi Mix ήταν "υπερβολικά οθόνη", με την εταιρία να κάνει δοκιμές απο πλευράς Hardware για να λειτουργήσει αυτό (πιεζοηλεκτρικό ακουστικό, αισθητήρας εγγύητητας με υπερήχους, κτλ). Οταν κατάλαβε οτι έκανε λάθος απλά το άλλαξε.

 

Θέλω να πιστεύω οτι πέρα απο τους φανμποισμούς σας, δεν "ελπίζετε" οτι απο εδώ και πέρα το iPhone θα κουβαλάει notch. 

 

 

αν ρωτήσεις 100 ανθρώπους, iphone X FaceID με notch vs χωρίς notch και οι 100 θα σου πούν προφανώς χωρίς notch

και εγώ θέλω το επόμενο μου smartphone, να είναι μια επιφάνεια γυαλί 0.3μμ που να διπλώνει και να μπαίνει στο πορτοφόλι μου, με face ID και 4 ημέρες αυτονομία

 

μεταξύ X με FaceID & X finger, το ΙD θα έπαιρνα, γιατί μου αρέσει το latest and greatest, gadget-wise

 

το notch για κάποιους είναι ΑΣΧΗΜΟ, το τηλέφωνο δυστυχώς για πολλούς, σαν σύνολο δεν είναι.

 

τώρα η απόφαση απο την μεριά της, design-wise πάρθηκε

buy it or leave it so simple

εμένα δεν με χαλάει προσωπικά - ούτε με ενθουσιάζει - ούτε είναι no go

 

οποιαδήποτε σύγκριση τώρα με άλλες λύσεις (Xiaomi - Sammy etc) είναι ατυχής και στα ματια μου απο κάποιους, εμπαθής just because its apple

 

εγώ είμαι weirdo και δεν με χαλάει (βέβαια μου αρέσαν και συσκευές όπως oi παρακάτω)

 

Nokia-7600.jpg

 

nokia-7280.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το κάτω bezel στο οποίο μια χαρά θα μπορούσαν να χωρέσουν εξτρα αισθητήρες μια χαρά το βλέπω. Είναι ένα bezel όχι μισό.

Δεν με πείθεις. Και θα στο εξηγήσω αν και δεν θα έπρεπε ή δεν έχει και νόημα: Ένα bezel είναι καλύτερο από το μισό? Γιατί δεν θεωρείς το notch του X σαν ένα bezel? Και άσε μας εμάς τους φανς να χαιρόμαστε που ταυτόχρονα οι 2 του πλευρές μπορούν να φιλοξενούν κάποιες επιπλέον ενδείξεις του λειτουργικού! Αν όλη η πάνω περιοχή δηλαδή ήταν μαυρη από άκρη σε άκρη θα ήσουν οκ, ενώ τώρα που έχεις επιπλέον οθόνη στα άκρα σε πειράζει? Έχεις δει apps που είναι φτιαγμένα σωστά για την οθόνη του Χ?

 

Είπε κανείς πως χωρίς notch θα τον χαλαγε μια μελλοντική συσκευή? Αυτό αυτόματα σημαίνει πως είναι χάλια το τωρινό μοντέλο? Γιατί αν ήταν έτσι χάλια θα κατρακυλούσαν οι πωλήσεις και δεν θα είχαμε εδώ τα ίδια και τα ίδια σε κάθε σχετικό τοπικ! Για να τοποθετήσουν τους αισθητήρες που ήθελαν, έπρεπε να έχει notch. Οπότε το αξιοποίησαν όσο καλύτερα μπορούσαν. Και το πέτυχαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξαναέγραψα πιο πάνω και το έκανα σύγκριση με το xiaomi mi mix. Ο λόγος που ανέφερα το forbes ήταν επειδή κάποιοι "φωστήρες", το γύρισαν στο ad hominem. Αν δε σου κάνει κόπο διάβασε το.

Sorry, νόμιζα ότι μιλούσα με κάποιον που έχει γνώση βασικών αρχών σχεδιασμού. My bad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, νόμιζα ότι μιλούσα με κάποιον που έχει γνώση βασικών αρχών σχεδιασμού. My bad.

Sorry νόμιζα πως μιλούσα με καποιον που είχε επιχειρήματα και όχι αυθαίρετους αφορισμούς. Λες και χρειάζεται πτυχίο industrial designer για να δεις πόσο ελεεινό είναι το notch μπροστά σε ένα κανονικό bezel.

 

Ξανα: έλεος με τον παραλογισμό και την εθελοτυφλια σας!

Δεν με πείθεις. Και θα στο εξηγήσω αν και δεν θα έπρεπε ή δεν έχει και νόημα: Ένα bezel είναι καλύτερο από το μισό? Γιατί δεν θεωρείς το notch του X σαν ένα bezel? Και άσε μας εμάς τους φανς να χαιρόμαστε που ταυτόχρονα οι 2 του πλευρές μπορούν να φιλοξενούν κάποιες επιπλέον ενδείξεις του λειτουργικού! Αν όλη η πάνω περιοχή δηλαδή ήταν μαυρη από άκρη σε άκρη θα ήσουν οκ, ενώ τώρα που έχεις επιπλέον οθόνη στα άκρα σε πειράζει? Έχεις δει apps που είναι φτιαγμένα σωστά για την οθόνη του Χ?

 

Είπε κανείς πως χωρίς notch θα τον χαλαγε μια μελλοντική συσκευή? Αυτό αυτόματα σημαίνει πως είναι χάλια το τωρινό μοντέλο? Γιατί αν ήταν έτσι χάλια θα κατρακυλούσαν οι πωλήσεις και δεν θα είχαμε εδώ τα ίδια και τα ίδια σε κάθε σχετικό τοπικ! Για να τοποθετήσουν τους αισθητήρες που ήθελαν, έπρεπε να έχει notch. Οπότε το αξιοποίησαν όσο καλύτερα μπορούσαν. Και το πέτυχαν.

Ούτε εσύ εμένα και δεν είναι αυτός ο σκοπός. Δεν έβγαλα όλο το κινητό αποτυχία (το έγραψα άλλωστε ξεκάθαρα στα αρχικά ποστ), αλλά αυτή την επιλογή και το κατά πόσο ισχύει το "bezel less" που πλασάρεται σε σχέση με άλλες υλοποιήσεις (που από στατιστικά του kirileman έδειχναν πως το 1ο mi mix είχε μικρότερα bezels).

 

Χαίρομαι που τουλάχιστον το να καταργηθεί στο μέλλον το notch δεν σου ακούγεται κακή ιδέα. Επιτέλους γράφτηκε και κάτι λογικό από τη μεριά των Apple wor-sheep-ers :P

Το ρατσισμος στο επιστρεφω .

Κατα τα αλλα στειλε το βιογραφικο σου στην Αpple στο τμημα βιομηχανικου σχεδιασμου, τσαμπα ταλαιπωρεισαι εδω και με τον μισθο που θα παρεις αφου εισαι τετοια αυθεντια οπως λες και "μια χαρα θα μπορουσαν να χωρεσουν " να μπορεσεις και εσυ επιτελους να παρεις το αντικειμενο του ποθου σου ωστε να μην μας ζαλιζεις καθε φορα με τις γραφικοτητες σου .

Από που και ως που μου επιστρέφεις το ρατσισμός; με ξέρεις και από χθές ελληναρα που χαρακτηρίζεις" τσιν-τσαν-τσον" ότι δεν σέβεσαι;

 

Πως ξέρεις εσύ πόσα λεφτά βγάζω και αν έχω ή όχι αυτά που θέλω; επειδή ξινιζεις που γουστάρω να κράζω φανμποις σαν και του λόγου σου;

 

^Ρητορικές ερωτήσεις, ξιδακι αφού χαλιέσαι και καλή πείνα για να μπορείς να έχεις αηφον ελληναρα ρατσισταρα μου που δεν καταδέχεσαι τα "τσιν-τσαν-τσον" :*

ρε συ παραδέξου ότι κράζεις γιατί έχει πάνω το μήλο, και άσε τα Forbes και τους Times. και αυτό απο την μεριά σου λέγεται ρατσισμός/εμπάθεια που πηγάζει από την αμάθεια.

 

έχει νόημα να ξεκινήσουμε αντιπαράθεση και να ποστάρω 100άδες άρθρα από android authority που το εκθειάζουν ας πούμε.

 

μεγάλα παιδιά είμαστε.

 

αν είσαι ειδικός τώρα στο design, μαζί σου, στο ξαναείπα

 

αν καταφέρεις και τον αισθητήρα του Kinect τον βάλεις σε τηλέφωνο, με μηδενικά bezels και το πείς "Τhe Dude" πρώτος θα αγοράσω (αγαπημένη ταινία btw)

 

btw, έχεις σκεφτεί ότι για να πουλάει τόσα χρόνια το 6άρι-7άρι-8άρι με "παρωχημένο" design, και όλες οι ναυραρχίδες από την άλλη μεριά, με τα bezeless, τα iris scanner κτλπ. την κοιτάνε με τα κυάλια, κάτι πρέπει να κάνει πολύ καλά?

 

το έχεις σκεφτεί ή μήπως επειδή έχει το μήλο, "κράζεις - θαυμάζεις"?

Ωραία είμαι αμαθης λοιπόν επειδή δεν καταλαβαίνω την ανωτερότητα του notch. Γιατί πρέπει να είναι κάποιος "ειδικός" στο design για να καταλάβει κανείς πως είναι απλα ελεεινό, στο full-screen σου ξαναλέω απλά κόβεται η μισή πλευρά του βίντεο.

 

Το ότι σε χάλασε η σύγκριση με άλλες εταιρείες και μάλιστα το παίρνεις και ως hating, ειναι δικό σου θέμα. Ένα παράδειγμα έδωσα και το κατά πόσο το διαστρεβλωνει η αντίληψη σου, είναι, πάλι, δικό σου, θέμα.

 

Μία τελευταία απορία στους "φωστήρες" φανμποιζ: Τελικά οι oled οθόνες που τόσο καιρο δεν χρησιμοποιουσε η εταιρεία-θρησκεία σας, βελτιώθηκαν μέσα στο 2017 τόσο πολύ που τις τίμησε; Πιο πριν ας πούμε οι μηχανικοί της Apple δεν τις χρησιμοποιούσαν γιατί "αυτοί ξέρουν" και όχι για καθαρά κερδοσκοπικους λόγους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μία τελευταία απορία στους "φωστήρες" φανμποιζ: Τελικά οι oled οθόνες που τόσο καιρο δεν χρησιμοποιουσε η εταιρεία-θρησκεία σας, βελτιώθηκαν μέσα στο 2017 τόσο πολύ που τις τίμησε; Πιο πριν ας πούμε οι μηχανικοί της Apple δεν τις χρησιμοποιούσαν γιατί "αυτοί ξέρουν" και όχι για καθαρά κερδοσκοπικους λόγους;

Ναι τις έβαλε αφού τις έφερε λίγο στα μέτρα της και πέτυχε καλύτερα αποτελέσματα από ότι η Samsung στις δικές της συσκευές!

 

Αλλά επειδή και πάλι δεν έφτασαν στο σημείο που θέλει, ψάχνει ήδη τις micro led για μελλοντική χρήση. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που τουλάχιστον το να καταργηθεί στο μέλλον το notch δεν σου ακούγεται κακή ιδέα. Επιτέλους γράφτηκε και κάτι λογικό από τη μεριά των Apple wor-sheep-ers :P

Από που και ως που μου επιστρέφεις το ρατσισμός; με ξέρεις και από χθές ελληναρα που χαρακτηρίζεις" τσιν-τσαν-τσον" ότι δεν σέβεσαι;

 

Πως ξέρεις εσύ πόσα λεφτά βγάζω και αν έχω ή όχι αυτά που θέλω; επειδή ξινιζεις που γουστάρω να κράζω φανμποις σαν και του λόγου σου;

 

Tι να βγαζεις ρε ταλαιπωρε?Ρατσιστη με τα apple προιοντα και τους χρηστες της  .  

 

Κατσε με το πλαστικο κινεζικο σου απο  αφου δεν θες να στειλεις βιογραφικο   στην Αpple  να σε προσλαβει σαν υπευθυνο σχεδιασμου για το επομενο iphone  να νιωσεις και εσυ πως ειναι να εχεις premium  συσκευη  και να συνεισφερεις τεχνολογικα με τις φανταστικες -επιστημονικες ιδεες βλ." ολα θα μπορουσαν να χωρεσουν  αλλα δεν ξερουν οι κορυφαιοι μηχανικοι στον κοσμο γιατι ειναι αχρηστοι .

Εγω ομως ο Lomar θα τους δειξω..."

 

 

A επισης πειναω  που πηρα το iphone X ,μπορεις να μου στειλεις μια μπαγκετα με γαλοπουλα γιατι κανω και διατροφη (αναγκαστικη γιατι πηρα το X)

^Ρητορικές ερωτήσεις, ξιδακι αφού χαλιέσαι και καλή πείνα για να μπορείς να έχεις αηφον ελληναρα ρατσισταρα μου που δεν καταδέχεσαι τα "τσιν-τσαν-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...